4 VIGA DEODORANDIGA, milles ka sina süüdi oled

Suhteliselt mitmed naised oskavad juba deodorandil ja antiperspirandil vahet teha, kuid üllatavalt palju on siiski ka neid, kes kasutavad higistamisvastast vahendit oluliselt rohkem kui seda vaja oleks.

Antiperspirant on mõeldud higistamise vältimiseks, näiteks kaenla alt, deodorandi eesmärk on aga higilõhna varjata. Huvitav asjaolu on ka see, et värske higi iseenesest ei haise, vaid lõhn tekib alles siis, kui higi seguneb nahal olevate bakteritega. Antiperspirandi ja deodorandi kasutamise võib muuta enda jaoks oluliselt efektiivsemaks. Allpool on toodud välja neli üldist viga, mida teevad paljud meist.

1. Kohe pärast dušši

Paljud panevad deodoranti või antiperspiranti kaenla alla peaaegu kohe pärast duši all käimist. See on viga, sest enne kasutamist peab nahk olema täielikult kuiv, sest siis imendub aine paremini. Erandiks on kristalldeodorant, mida tuleb panna niisketele kaenlaalustele.

2. Kasutad seda hommikuti

Üllatuslikult peaks antiperspiranti hommiku asemel kasutama hoopis õhtul. Miks? Selleks, et aine imenduks piisavalt, et olla võimalikult efektiivne, on parem levitada seda kaenla alla õhtul. Niimoodi tagad, et higistamisvastane aine on imendunud korralikult naha sisse, enne kui päeval higistama hakkad.

3. Sa ei lase sellel kuivada

Antiperspirandil ja deodorandil peab laskma korralikult ära kuivada. Osad eksperdid soovitavad ainet lausa fööniga kuivatada, kui kasutad higistamisvastast toodet hommikuti.

4. Kasutad seda liiga tihti

Kas kasutad antiperspiranti iga päev? Kui toode on piisavalt kvaliteetne, pole selleks vajadust. Eksperdi sõnul on kaks tõmmet antiperspiranti kord või kaks nädalas piisav. 

 

allikas: Cosmopolitan