5 ÄGEDAT TRENDI, MIS ON PEALE 20 AASTAT jälle tagasi

Moel on kombeks end korrata, trendid, mis tegid ilma aastate eest, tulevad paratamatult mingi aja pärast ringiga tagasi. 20 aastat on möödunud kui üks silmapilk.

Moel on kombeks end korrata. Trendid, mis tegid ilma aastate eest, tulevad paratamatult mingi aja pärast ringiga tagasi. 20 aastat on möödunud kui üks silmapilk.

Vaadates trende, mis läbi aastate end ikka ja jälle ilmutavad, tuleb tunnistada, et siin päikese all ei ole enam tõepoolest midagi uut. Kes meist ei mäletaks kirevaid 90ndaid – aega, mil riided tähendasid midagi sootuks erilisemat kui täna, kuna kõik, mis on kättesaamatu, maitseb ju alati magusamalt. See oli aeg, mil igas linnaosas ei olnud mõnd trendikat kiirmoeketti ning inspiratsiooniks oli  MTV, mitte Instagram.

Millised on need viis suurt trendi, mis hullutasid meid aastal 1996 ning mis teevad seda jälle? 

Platvormkingad

90ndad olid girl power’i ajajärk. Britney Spears, Spice Girls, All Saints ja teised supernaised käisid ringi just platvormkingades. Girl power on nüüdseks küll asendunud nimedega nagu Cara Delevingne, Gigi Hadid või Kendall Jenner, kuid platvorme kannavad kõik trenditeadlikud supernaised ka täna. 

Õlgu paljastavad pluusid

20 aastat tagasi langes kogu rõhk paljastele õlgadele. Ka sel suvel on kauplused tulvil erinevaid õlgade ilu rõhutavaid pluuse. Boheemlaslikud ning pungist inspireeritud augulõikelised topid on eriti kuum sõna. 

Nabapluusid

Ilmselt ei iseloomusta nabapluusid ühtki ajajärku paremini kui 90ndaid. Kuigi nabapluusid on olnud trendiks, mis hakkas väikest viisi tuure üles kiskuma juba mõned aastad tagasi, on nad ka käesoleval hooajal endiselt pildis.

Mitu kihti teksat

90ndad oli ajajärk, mil teksamaterjaliga ei koonerdatud. Mida rohkem, seda uhkem, kehtis riietumise juures julgelt. Teksatagi, -mantel või -pluus, -seelik või -käekott. Isegi pinalid olid 90ndatel teksast. Käesoleval aastal rõhub mood taas teksamaterjali eripärale. 

Crocker-kaelakee

Kui 20 aastat tagasi said moekad crocker-kaelakeed ostetud mõnest nurgapealsest putkast, siis aastal 2016 on nad saadaval pea igas teises kiirmoekaupluses ning seda väga erineva disaini ning detailidega. 

Milline on sinu lemmiktrend 90ndatest? 

Vaata ka stiilset videot loost, mis tegi ilma muusikaedetabelite tipus aastal 1996.