5 asja, mis suvel kindlasti käekotis peavad olema

5 asja, mis suvel kindlasti käekotis peavad olema

Üks on kindel, et tulemata suvi ei jää. Selleks, et suvele korralikult vastu minna tuleks aga kiigata enda kotti, et veenduda kõikide vajalike asjade olemasolus.

Üks on kindel, et tulemata suvi ei jää. Selleks, et suvele korralikult vastu minna, tuleks aga kiigata enda kotti, et veenduda kõikide vajalike asjade olemasolus.

1. Kõige olulisemad asjad on kindlasti päikeseprillid. Päikseprille ei maksa pidada ainult suviseks moeesemeks. Tegelikkuses peegeldub lumeltki UV-kiirgus, mis tähendab, et prillid olgu 100% UV-kaitsega juba varakevadel. Väga hea on ka see, et moes on ikka suurte klaasidega prillid, mis katavad rohkem nägu ja silmi. Oluline on, et raamid oleksid võimalikult näoligi. 

2. Suur kogus päikest ei tee aga liiga mitte ainult silmadele, vaid kogu nahale. Kõige rohkem kaitset vajabki praegu just näonahk. Kuna pikk talv on seljataga, on nahk üsna kahvatu ning suur kogus ultraviolettkiirgust põhjustab nahale kahjustusi. Et päikese käes viibimine oleks ohutu, tuleb alati kasutada päikesekaitsekreeme, mis absorbeerivad või peegeldavad UVB- ja lühema lainepikkusega UVA-kiiri. Kõige paremad on kreemid, milles peale absorbentide leidub ka kiirgust reflekteerivaid aineid (titaandioksiidi).

3. Kuna meie keha kõige õrnem nahk asub aga huultel, tuleks käekotti alati pista ka midagi nende kaitseks ja hellitamiseks. 

4. Sellel suvel võiks jumestuskreemi aga välja vahetada hoopis mineraalpuudri vastu. Mineraalpuuder on koostiselt tolmpuuder, mis on valmistatud looduslikest mineraalidest. Imeväikesed mineraaliosakesed peegeldavad kergelt valgust ja jume näeb seetõttu välja värske, terve ja loomulik. Mineraalpuuder on kerge, kuid kattev puuder, mis ei sisalda säilitusaineid, parabeene, lõhnaaineid ega täiteainena talki. See ei ummista poore, vaid laseb nahal hingata. Mineraalpuuder sobib ka väga õrnale ja tundlikule nahale, aidates näiteks peita punetust ja arme. 

5. Veepudel – kraanivesi on uus trend. Muretse endale taastäidetav pudel ja joo see päeva jooksul ka tühjaks (isegi mitu korda!). Soojade ilmade tulles me liigume rohkem, samuti vajavad harjumist esimesed kuumad ilmad. Ära jäta oma organismi janusse ja tarbi vett piisavalt.

Buduaarile Kristi Värik