5 LIHTSAT NIPPI, kuidas nägu õigesti pesta

5 LIHTSAT NIPPI, kuidas nägu õigesti pesta

Kui nahahooldusest on midagi meelde jäänud, siis ilmselt see, et ükskõik kui väsinud sa ka ei oleks, siis meigiga ei tohi mitte kunagi magama minna. Vastasel juhul võivad näole tekkida vistrikud ning ilmneda muud nahaprobleemid.

Kuid peale meigi mahavõtmist on veel üks oluline etapp näohoolduse juures – näo pesemine. Veebilehe Into the Gloss sõnul kõlab näo pesemine ühe sellise elu aspektina, kus ebaõnnestud nii või naa, sest leht toob välja mitmeid vigu, mida tehakse näo pesemisel. Kuid õnneks saab vigadest õppida. Toome teieni viis lihtsat nippi, kuidas nägu õigesti pesta.

1. Mitte liiga külm ega kuum

Mõned eksperdid hoitavad, et duši all ei tohiks nägu pesta, sest sealt voolav vesi on õrna näonaha jaoks liiga kuum. Veeaur on aga ideaalne abimees näopuhastuse juures – peseme ju määrdunud nõud ka pigem kuuma kui külma veega. Seetõttu võib kraani heaga sooja peale keerata. Kuid ole ettevaatlik, ka liiga soe pole hea. Kuum vesi kuivatab ihu, seega mõõdukus ennekõike. Pesu lõpus võib nägu külma veega loputada – see rahustab ja värskendab nahka.

2. Parem kaks kui üks

Kiire näopesu ei ole piisav, kui soovid nahka täiesti puhtaks saada. Eriti neil, kes on päeval ennast meikinud, tasuks õhtul nägu kaks korda pesta, et ihule ei jääks üleliigset mustust. Kõigepealt pese nägu õrnatoimelise tootega, mis eemaldab meigi ja mustuse ning seejärel sinu nahatüübile sobiva efektiivsema tootega.

3. Liig on liig

Kõiki maailma maske ja kreeme ei tohiks kasutada samal päeval, sest liialt innukas näohooldus vaid kurnab nahka. Tavaliselt teeb enamik naisi just selle vea ning lõpptulemuseks on väsinud ja kuiv nahk. 

4. Ära säästa

Selleks, et vahendid toimiksid efektiivselt, ära säästa koguses. 20 eurosendise suurune kogus on tavaliselt sobiv, kuid kui toode on väga õrn, võib seda veelgi rohkem kuluda, et näonahk täiesti puhtaks saaks.

5. Ära kasuta aknele mõeldud tooteid tervel nahal

Kui aknet pole tervel näonahal, siis kasuta toodet vaid seal, kus seda vaja on. Tugevatoimeline toode vaid kuivatab ja ärritab aknevaba näonahka liigselt ning tekitab lisaprobleeme.