6 ilumüüti – tselluliit, kortsud, akne, katkised juuksed …

6 ilumüüti – tselluliit, kortsud, akne, katkised juuksed …

Kes siis ei tahaks teada parimaid ilunippe, mis tõepoolest toimivad – näiteks, kuidas saada juuksed kiiremini kasvama, kuidas vabaneda tselluliidist, kortsudest või inetutest vistrikest. Siinkohal toome välja kuus müüti, millest suur osa üllataval kombel ei vastagi tõele! 6 ilumüüti, mida tasub meeles pidada:

Kes siis ei tahaks teada parimaid ilunippe, mis tõepoolest toimivad – näiteks, kuidas saada juuksed kiiremini kasvama, kuidas vabaneda tselluliidist, kortsudest või inetutest vistrikest. Siinkohal toome välja kuus müüti, millest suur osa üllataval kombel ei vastagi tõele!

6 ilumüüti, mida tasub meeles pidada:

1. Kui endale poisipea lõigata, muutuvad juuksed paksemaks, tugevamaks ja kasvavad kiiremini. 

See ei vasta tõele – juuste lõikamine ei mõjuta mingil määral juuksekarva juure osa, seega ei mõjuta see ka juuste kasvamise kiirust ega muuda tagasikasvavaid juukseid paksemaks. 

2. Juuste sage kammimine lõhub neid ja tänu sellele tuleb peast rohkem juuksekarvu ära.

See on vale – juuste kammimine mõjub juustele ja peanahale väga positiivselt, ergutab peanaha vereringet ning selle tulemusena võivad juuksed isegi kiiremini kasvama hakata. Oluline on valida juuksekamm või hari, mis ei lõhu juukseid ega riku peanahka. Kindlasti tasub enne juukseharja ostmist konsulteerida oma juuksuriga.

3. Kõhuli magades tekivad näkku kortsud kiiremini.

See vastab tõele – kui sa magad pea iga öö nii, et sinu nägu on vastu patja surutud, siis see kiirendab kortsude teket ja sinna pole midagi parata. Me ei saa ennast magamise ajal kontrollida, küll aga tasuks endale muretseda võimalikult kvaliteetne padi, mis ei tekitaks näkku kortse. Taaskord tuleks siinkohal konsulteerida mõne iluspetsialistiga, kes oskab öelda, millist patja eelistada tuleks. Ka padjapüür tuleks valida näosõbralikust materjalist!

4. Juuksekummi kandmine rikub juukseid.

See on tõsi – kui sa paned oma juuksed väga tugevalt kinni, siis see lõhub juukseid ning sa kaotad rohkem juuksekarvu kui muidu. Kõige kahjulikum on juuksekummiga magamine – lisaks rikutud juustele põhjustab see ka peavalusid!

5. Hambapasta aitab vistrike vastu.

See on vale – hambapasta on mõeldud hammaste pesemiseks, mitte näkku määrimiseks. Fluoriide sisaldav hambapasta ärritab nahka ja kuigi see võib ajutiselt aidata vistrikest vabaneda, võib see pikemas perspektiivis akne teket hoopis süvendada.

6. Trenniga saab tselluliidist lahti.

Tõsi ja vale – tselluliidi põhjustajateks on hormoonid ja geneetika, seega trennis käimisega ei ole võimalik tselluliidist täielikult vabaneda, küll aga on võimalik selle kogust nähtavalt vähendada. Kui sul on eelsoodumus tselluliidi tekkeks, siis tasub pigem varases eas hakata tervislikumalt toituma. 

Allikas: womanitely.com