6 PÕHJUST, MIKS juuksed välja langevad

Kõige sagedamini on naiste juuste väljalangemine seotud vanusega – lausa pooltel naistest muutuvad juuksed vananedes õhemaks. Ka geenid mängivad väga suurt rolli ning erinevalt meestest langevad õrnema sugupoole esindajatel juuksed välja üle kogu pea, mitte vaid ühest piirkonnast. Mõnikord võib juuste väljalangemine olla seotud aga teatud haigustega. 

1. Stress ja hormonaalsed muutused

Juuste väljalangemine võib olla tingitud sünnitusest, kirurgilisest operatsioonist, stressist või kaalulangusest. Kui hormonaalne tasakaal taastub ning stress väheneb, muutuvad ka juuksed taas elujõulisemaks.

2. Probleemid kilpnäärmega

Kilpnäärme alatalitlus mõjutab kogu keha ning kui seda ei ravita, võib see tõsta kolesterooli taset, põhjustada nahakuivust ja juuste väljalangemist.

3. Toitainete puudus

Tasakaalustatud toitumine on väga oluline. Juuste tervisele mõjub laastavalt rauapuudus, biotiini, B12-vitamiini, tsingi ja foolhappe puudus.

4. Diabeet

Juuste väljalangemine võib anda märku mõnest organismi üldhaigusest, näiteks diabeedist.

5. Koldeline juuste väljalangemine

Koldeline juuste väljalangemine ehk koldeline alopeetsia on haigus, mis algab alati üksikute ümarate juusteta kollete tekkimisega, tavaliselt juustega kaetud peanahal.

6. Anoreksia

Anoreksia või mis tahes toitumishäirega kaasneb enamasti ka juuste väljalangemine. Paraku pole sinna midagi parata, sest organism kasutab vitamiine ja mineraalaineid ennekõike elutähtsate organite töös hoidmiseks.

 

allikas: Ilta Sanomat