7 PÕHJUST, miks lõpetada odavate hilpude kogumine

7 PÕHJUST, miks lõpetada odavate hilpude kogumine

Kvaliteetse garderoobi omajal on palju eeliseid nende ees, kes pigem kvantiteedile rõhku panevad. Kvaliteedile rõhku panemine tähendab, et ostad endale uusi rõivaid harvem, nad on parema kvaliteediga ja läbimõeldumalt soetatud. Paljud arvavad, et rohkemate, kuid ebakvaliteetsete riiete omamine on parem, sest sul on rohkem rõivaid, mille seast valida. Tegelikult oleks aeg aga oma perspektiivi ja garderoobi muuta, sest sellise muutuse läbides saad aru, kuidas läbimõeldumalt tegutsedes ja kvaliteedile rõhku pannes avastad, kui praktiline ja mitmekülgne võib üks kvaliteetne garderoob olla. Siin on mõned näited kvaliteetsemate riiete jaoks raha hoidmise kasulikkusest.

Kvaliteetse garderoobi omajal on palju eeliseid nende ees, kes pigem kvantiteedile rõhku panevad. Kvaliteedile rõhku panemine tähendab, et ostad endale uusi rõivaid harvem, need on parema kvaliteediga ja läbimõeldumalt soetatud. Paljud arvavad, et rohkemate, kuid ebakvaliteetsete riiete omamine on parem, sest sul on rohkem rõivaid, mille seast valida. Tegelikult oleks aeg oma perspektiivi ja garderoobi muuta, sest sellise muutuse läbides saad aru, kuidas läbimõeldumalt tegutsedes ja kvaliteedile rõhku pannes avastad, kui praktiline ja mitmekülgne võib üks kvaliteetne garderoob olla. Siin on mõned näited kvaliteetsemate riiete jaoks raha hoidmise kasulikkusest.

1. Materjal tundub parem ja ongi parem
Kvaliteetne rõivas on tekstuurilt ja materjalilt mõnusam ning peab vastu igapäevasele kandmisele ja plekkidele kauem kui mõned kuud. On palju rõivaloojaid, kes püüavad oma riideid vaid väljanägemiselt kvaliteetseks luua, kuid tõeliselt hea rõivaga võrreldes näed kindlasti erinevust materjalis, õmblustes ja disainis. Kui suudad lõpuks neil kahel vahet teha, oskad kindlasti ka second-hand rõivapoodides kvaliteetsemaid rõivaid otsida.

2. Riie istub seljas paremini
Kas oled märganud, et mõned kallimad disainerrõivad istuvad sulle eriti hästi? Kvaliteetne rõivas mõjub kehal justkui valatult, sest nad on loodud väga heade disainerite poolt parimatest materjalidest. Parim osa on, et heast materjalist rõivas ei kaota oma vormi ka peale mitmekordset kandmist, seega tead, et see raha on seda väärt olnud.

3. Rõivas on vastupidavam
Oleneb küll materjalist ja kasutusjuhendist, kuid kvaliteetne rõivas peab vastu nii pesemisele, triikimisele, plekkidele ja igapäevasele kandmisele. Erinevalt odavalt saadud hilpudest jäävad kvaliteetrõivad ka peale kümnendat pesu endiseks ja ei kaota oma välimust ega väärtust. Lisaks on tuntud disainerid ja ettevõtted alati kliendisõbralikud ja garanteerivad sulle hea toote või vajadusel asendavad ja kindlasti parandavad oma vea, sest teevad oma tööd südamega.

4. Kvaliteetrõivas kestab kauem
Kuigi mitmete masstoodanguga rõivakettide tooted on väga lahedad ja trendikad, ei kesta nad üldiselt eriti kaua ja näevad aasta pärast tihti välja nagu kaltsud. Muidugi on mõneks ürituseks mugav soodsalt osta üks trendikas ese, kuid näiteks klassikalised teksad, jakid, joped ja jalanõud võiksid alati olla kvaliteetsed, et nad sind aastaid teeniksid.

5. Sinu üleüldine riietumisstiil loksub paika
Isegi kui sa kannad enamasti ühtesid ja samu esemeid, näid sa üleüldiselt stiilsem, sest rõivad istuvad sulle ilusti ja on justkui sulle loodud.

6. Sa armastad igat rõivaeset, mida omad
Kui mõtled iga ostu läbi ja pead kvaliteedi eest rohkem tasuma, hindad kindlasti igat eset rohkem. Sa vaatad oma garderoobi kui investeeringut ja see on sinu jaoks justkui omamoodi kunstivorm või eneseväljendus.

7. Sa säästad tegelikult raha
Kui arvad, et kallite rõivaste ostmine tühjendab pikemas perspektiivis su rahakotti, siis sa eksid! Ostude läbimõtlemine ja investeerimine lõpetab igasugused emotsiooniostud ja raiskamised, seega ei kahetse sa ühegi rõivaeseme soetamist. Kvaliteetse garderoobi loomine võtab küll aega, kuid see on seda väärt.

Kuidas on lood sinu garderoobiga?

Allikas: Allwomenstalk.com