Reklaam sulgub sekundi pärast

8 OLULIST FAKTI, MIDA RIPSMEPIKENDUSTE kohta teadma peaks

Ripsmepikenduste näol on tegu ülemaailmselt populaarse ilutrendiga, mis on tänaseks ka Eestis küllaltki tuntust kogunud. Tegu on valutu protseduuriga, ent tundlike silmade puhul võivad ripsmepikendused halvimal juhul isegi silmapõletikku põhjustada, seega tasub ettevaatlik olla.

Ripsmepikenduste näol on tegu ülemaailmselt populaarse ilutrendiga, mis on tänaseks ka Eestis küllaltki tuntust kogunud. Tegu on valutu protseduuriga, ent tundlike silmade puhul võivad ripsmepikendused halvimal juhul isegi silmapõletikku põhjustada, seega tasub ettevaatlik olla.

Allpool toome välja kaheksa olulist fakti, mida sa ripsmepikenduste kohta kindlasti teada võiksid:

1. Ripsmepikendused ei sobi kõigile

Kui sul on tundlikud silmad, siis tõenäoliselt võib liim, mida ripsmepikenduste panekul kasutatakse, ärritust tekitada. Parim variant teadasaamiseks on tehnikule mainida, et sul on tundlikud silmad. Ta katsetab liimi mõju sinu ripsmetele - mõned ripsmekarvad pannakse silma välisnurka ja/või pannakse väike tilk liimi sinu käe siseküljele, mida tuleb 24 h jooksul jälgida. Iseenesest on olemas mitu erinevat liimi ja mõned neist on mõeldud tundlikele simadele, kuid ühtlasi on need liimid oma omadustelt ka nõrgema püsivusega, mis tähendab, et ripsmekarvad ei püsi nii kaua kui tavalise liimiga.

Kui pärast esmakordset paigaldamist umbes 24 tunni jooksul silmad sügelevad, lähevad punaseks või isegi paiste, võib tegu olla ülitundlikkusega ja siis ei jää muud üle, kui lasta pikendused maha võtta!

2. 24 tundi peale pikenduste panekut tuleb olla väga ettevaatlik

Tegelikult isegi 32 tundi peale ripsmepikenduste panekut tuleks vältida saunaminekut, higistamist, trennitegemist. Ka duši all ei tohiks ripsmed märjaks saada.

3. Ripsmepikenduste materjalid

Ripsmepikendusi leidub erinevatest materjalidest, kuid nad kõik on sünteetilised ja vahe on ainult ripsmepikenduse pealismaterjalis. On olemas plastikkiud, sünteetiline polüesterkiud, naaritsa- ja siidiripsmed. Naaritsaripsmed ei ole naaritsanimelise looma karvadest - tegu on sünteetilise ripsmekarvaga, mida on erilise tehnoloogiaga töödeldud. 

4. Erinevad pikkused ja paksused

Väga oluline on valida oma ripsmetele sobiv pikkus ja paksus. Kui sul on õrnad ja lühikesed ripsmed, siis ei tasu liiga pikki pikendusi panna, sest sinu oma ripsmekarv ei kanna neid hästi ja võib kahju saada. Palu tehnikul hinnata oma ripsmekarva pikkust ja paksust ja seejärel tee otsus. Kõige popimad on 0,2 mm paksusega ja 12-13 mm pikkusega pikendused. Pikendus olgu maksimaalselt 1/3 võrra pikem sinu enda ripsmete pikkusest.

5. Hooldus

Hoolduses tuleks käia kahe kuni nelja nädala tagant ja seda isegi siis, kui sinu ripsmepikendused püsivad ilusti peal, sest oma ripsmed kasvavad ja pikendus hakkab oma karva rohkem survestama.

6. Õli baasil valmistatud hooldustooteid näkku panna ei tohiks

Selle tulemusena võivad pikendused lahti tulla ja neile kulutatud raha läheb lihtsalt raisku.

7. Värvid ja kaunistused

Klassikalised ripsmepikendused on musta värvi, ent tegelikult on võimalik ka efektseid värve lisada. Näiteks silma välisnurka panna mõned sinised karvakesed või lisada hoopis sädelevaid kivikesi paari karva külge.

8. Ajakulu

Esmakordselt kulub ripsmepikenduste panekuks ligi kaks tundi ning hoolduses käies tuleks arvestada umbes tunniga.

Allikas: internet