ARSTI KOMMENTAAR! Iluuni ei ole müüt!

ARSTI KOMMENTAAR! Iluuni ei ole müüt!

Öeldakse, et ei ole paremat iluretsepti kui sügav ja kvaliteetne uni. Kahtlemata peab see ütlus paika, sest kes meist ei oleks näinud jahmatavat pilti peeglist vastu vaatamas ainuüksi peale üht unetut ööd. Seega võime olla kindlad, et ilu- uni ei ole müüt!

Öeldakse, et ei ole paremat iluretsepti kui sügav ja kvaliteetne uni. Kahtlemata peab see ütlus paika, sest kes meist ei oleks näinud jahmatavat pilti peeglist vastu vaatamas ainuüksi peale üht unetut ööd. Seega võime olla kindlad, et iluuni ei ole müüt!

“Uni mängib naha välimuse juures üliolulist rolli. Võime kasutada häid kreeme ja muid meetodeid oma naha turgutamiseks, kuid kui me vaevleme kroonilise unepuuduse ja väsimuse all, siis ei ole nendest kahjuks palju abi,” ütleb Bret Kuldsaar, dermatoveneroloogia arst-resident, meditsiiniteaduste doktorant. “Magades toodab nahk uut kollageeni, mis vähendab naha lõtvust. Samuti on leitud, et vähene uni võib põhjustada rohkemate peente kortsude esinemist ning naha kuivust. Kuiva naha puhul on aga kortsud omakorda rohkem märgatavad. Une pikkus on indiviiditi äärmiselt varieeruv, kõige olulisem on see, et hommikul ärgates tunneks inimene, et ta on välja puhanud ning saanud piisavalt magada. Keskmiselt võiks ööune pikkus olla vähemalt 7–9 tundi,” ütleb Kuldsaar.

Breti sõnul on kõige tüüpilisemateks vähesest unest tingitud nahaprobleemideks tumedad silmaalused, hall ja säratu jume ning peenikesed kortsud. “Kuna nahk on lähedalt seotud närvisüsteemiga, siis näeme tihti, et stress ning väsimus ägestavad kroonilisi nahahaigusi.”

Kuidas magada tõelist iluund, seda loe juba Buduaari ajakirja uuest numbrist.