BALTIKA ESITLES värskeid kevadkollektsioone

BALTIKA ESITLES värskeid kevadkollektsioone

Vastlapäeva, 9. veebruari õhtul täitusid Baltika kontoriruumid suurejoonelise moepeoga ning Montoni, Ivo Nikkolo, Baltmani, Bastioni ja 10. juubeliaastat tähistava Mosaici värsked kollektsioonid andsid kevadhooajale uhke avapaugu. Baltika kontoripidu külastas stiilne ja nimekas moepublik, samuti astusid modellidena üles mitmed tuntud näod, teiste hulgas Beatrice, Eia Uus, Aljona Eesmaa, Reet Härmat, Anni Rahula ja Riina Suhotskaja.

2016. aasta kevadsuvise moe-show jaoks andsid Baltika brändide kollektsioonidele oma nägemuse Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart (Mosaic), reklaami- ja kokteilimeister Andres Siem (Monton), stilist ja moeblogija Lucine Ayanian (Bastion), modell ja DJ Inga Vatsk-Laasner (Ivo Nikkolo) ning kunstnik Ed Labetski (Baltman).

Brändide esitlemisel toetuti disainerite inspiratsiooniallikale ja iga stilist vürtsitas seda oma nägemusega, näiteks oli Montoni show üles ehitatud rohelusele. “Monton on põhjamaise joonega, botaanikuna otsustasin nende moodsate lõigete vahele pisut päris loodust istutada,” sõnas reklaamimaailmast tuntud Andres Siem, kes seekord Montoni stilistina kätt proovis.

Ivo Nikkolo kinnitas, et sokke tasub kanda lahtiste kingadega ja et kvaliteetsest kangast jaapanlikud tegumoed on selle hooaja suunanäitajaks. Baltmani mees on aga vaieldamatult kõige mehisem, kandes innovaatilistest kangastest rõivaid, mis kaitsevad mobiiltelefonide kahjuliku kiirguse eest, ning mantleid, millega võib kasvõi duši alla minna. Bastion lõi seevastu pahviks oma naiselikkusega – Bastioni naise vaieldamatu lemmikrõivas on kleit ning tema kevadsuvist garderoobi ehib imekaunis pits.