Reklaam sulgub sekundi pärast

Buduaari meigikool: milline on ideaalne kulmujoon?

Hoolitsetud kulmud on kui täiusliku ilu aksessuaarid. Kuna kulmud on näo raamiks, võib kulmujoon täielikult muuta kogu sinu väljanägemist. Kui kaunis kulmujoon rõhutab ja toob esile sinu loomuliku ilu, siis vale kulmujoone puhul võib tulemus olla hoopis vastupidine. Kui tabad õiget joont, muutub su nägu ilmekaks isegi minimaalse meigiga (või siis üldse ilma meigita).

Hoolitsetud kulmud on kui täiusliku ilu aksessuaarid. Kuna kulmud on näo raamiks, võib kulmujoon täielikult muuta kogu sinu väljanägemist. Kui kaunis kulmujoon rõhutab ja toob esile sinu loomulikku ilu, siis vale kulmujoone puhul võib tulemus olla hoopis vastupidine. Kui tabad õiget joont, muutub su nägu ilmekaks isegi minimaalse meigiga (või siis üldse ilma meigita).

Alljärgnevalt vaatame, millised on täiusliku kulmujoone põhitõed. Universaalne kulmujoone kuju sobib igale naisele, olenemata näojoontest. Kulm võib olla küll paksem või peenem, kuid tähtis on jälgida, kust kulm algab, millises punktis tõuseb ning kus lõpeb.

Kulmude alguspunkt
Üldine reegel näeb ette, et kulm peab algama sealt, kuhu saab tõmmata mõttelise sirge nina välisküljest. Millest lähtuda aga siis, kui nina on tavalisest laiem? Reegel on selline: jäta kulmude vahekaugus selliseks, mis vastab sinu arvates ideaalse nina laiusele. Nii tekib illusioon, nagu oleks nina väiksem ja peenem.
Veendu, et kulmu alguspunkt oleks õigel kõrgusel. Kui kulm lõpeb perfektsel horisontaaljoonel, tõstab see silmad näiliselt kõrgemale ning see muudab su näojooned märksa kaunimaks. Selleks peab kõik sellest joonest allpool olevad karvad välja kitkuma.
Et oma kulmukaart hinnata, võta pliiats või meigipintsel ja aseta see vertikaalselt nina välisküljele. Nii saad välja mõõta õige kulmu alguspunkti.
 
Punkt, kus kulmud hakkavad kaarduma
Punkt, kus kulmud peaksid hakkama kaarduma, asub kahe kolmandiku kaugusel kulmu alguspunktist, silmaiirise välimise servaga samal joonel. Alati on õpetatud, et kulmude ülemisi karvu ei tohi kunagi välja kitkuda, kuid kui kulmude ja juuksejoone vahel on üksikud karvad, kitku need siiski välja. 

Kulmujoone lõpp
Kulmu lõpp-punkti määramiseks võta pliiats ja aseta see nina välisküljelt kuni silma välisnurgani. Mõtteliselt seda sirget pikendades saad punkti, kus kulm peaks lõppema. Veendu, et kulmud ei oleks lühemad kui see joon, sest muidu näevad su silmad moonutatud välja ning jätavad meheliku ja range mulje.

Meelespea!
- Liiga peenikene kulmujoon teeb küpse näo vanemaks!Küpse näo puhul tuleb jälgida, kulmujoon ei oleks liialt peenike ega liiga kõrge kaarega, kuna siis võib jääda mulje, nagu oleks silmalaud pundunud ja see muudab välimuse tunduvalt vanemaks. Selle tagajärjel ei jää silmade kohal nähtavale mitte ainult suur lõtv nahapind, vaid tekib ka mulje, nagu oleks nägu silmapilkselt viis kilo juurde võtnud. Niisiis, pane pintsetid käest ja pea meeles: mida väiksema kaarega kulmud on, seda noorem sa välja näed.
- Paksu kulmu on soovitav ette joonistada beeži pliiatsiga.
- Kulmukarvad joonista kasvu suunas.

Kulmude hooldamisel on abiks järgmised vahendid

Kulmutušš
Kulmutušše kasutatakse tavaliselt selleks, et katta ajutiselt kulmude ja juuste(piiri) halle karvu. Neid kasutatakse harva ja neid ei ole igas poes saada, kuid need on suurepärased vahendid juhul, kui soovid ajutiselt oma kulme heledamaks või tumedamaks värvida, halle karvu katta või kulmud juuste loomulikku tooni värvida.

Kulmupliiats
Kulmupliiats on kõige täpsem ja levinum vahend kulmude värvimiseks. Tavaliselt on neil veidi vahajam koostis kui teistel jumestuspliiatsitel, sest see aitab värvil paremini ja kauemaks kulmudele püsima jääda. Kui eelistad kulmupliiatsit, veendu, et see on teritatud, sest mida teravam pliiats, seda parem on seda peale kanda.

Meelespea!
Kui kasutad kulmupliiatsit, pead jälgima, et pliiatsi toon sobiks kulmu tooniga. Kui soovid aga pehmemat tulemust, kasuta pliiatsi asemel kulmupuudrit.

Kulmupuuder
Kulmupuuder on matt ja väga suure pigmendisisaldusega. Tavaliselt kantakse kulmupuudrit kulmudele pintsli või harjaga ning seda saab kasutada nii eraldi kui ka kulmukreemide ja kulmupliiatsite peal, kuna see aitab neil kauem püsida. Puuder annab kõige ühtlasema ja loomulikuma tulemuse. Ideaalne kiireks korrigeerimiseks.

Kulmulainer
Täpse otsaga lainer kindlustab kauni loomuliku kulmujoone ja annab võimaluse joonistada juurde kulmukarvasid. Värvi intensiivsus suureneb mitme kihi panekul. Kiiresti kuivav ja kauapüsiv. Sobib ka tundlikele silmadele ja kontaktläätsede kandjatele. Hoiusta horisontaalses asendis.

Kulmukreem
Kreem annab aga kõige dramaatilisema ja kõige vähem loomuliku välimuse. Kreem on matt ja seda kantakse kulmudele harjaga ning kõige parem oleks see omakorda puudriga katta, sest nii püsib kreem kauem. Kuna see on kõige läbipaistmatum kate, kasutatakse seda igapäevaselt harva.

Kulmugeel
Kulmugeel on põhimõtteliselt juuksegeel, mis on mõeldud kulmudele. See aitab taltsutamatud kulmud paika sättida. Kulmugeelid on saadaval toonitult või läbipaistvana. Kulmugeel toonib ja rõhutab kulme ja ripsmeid loomulikult. Seega, kui soovid kulme kohendada ja neile kogu päevaks kindla joone anda, kasuta kulmugeeli.

Kombineeritud aplikaator
Kulmuhari peaks olema iga naise kosmeetikakotis. Seda saab kasutada kulmuvärvi pealekandmiseks, kulmude kammimiseks ja tükki läinud kulmutuši eemaldamiseks.
Nipp! Kui huulepulk hakkab laiali minema, saad pintslit kasutada huulekontuuri taastamiseks. Pintsel võib olla ka suurepärane abiline kauni lainerijoone tegemisel.

 

 

Heinike Juhanson