BUDUAAR TESTIS: MILLISED kollageeni tooted tegelikult toimivad?

Pilt: Erlend Štaub

Buduaar

Miks vanusega lõtvub nahk, hõrenevad juuksed ja väheneb lihaste maht? Üks põhjustest on inimkeha tähtsaima valgu, kollageeni tootmise vähenemine – ja seda juba alates 25-eluaastast.

Toeks tulevad kollageeni sisaldavaid toidulisandid, mis hoiavad nahka pingul, ennetavad kortsukesi ning hoiavad liigesed ja kõõlused tervena.

Viimasel ajal on turule ilmunud järjest rohkem erinevaid kollageenipreparaate, alates kortse siluvatest kollageenisüstidest ja -kreemidest, lõpetades vedelike, kapslite ning lahustuvate pulbritega, mida segada vee, hommikupudru või mahlaga. Kollageeni saab manustada koguni kummikommide ja batoonide näol. Millises vormis kollageeni võtta, et seda oleks mugav manustada ning tervis saaks tuntavalt turgutatud?

Krista Kiin, Buduaari ilutoimetaja

Foto: Maksim Toome

„Minagi olin ammu kollageeni sisaldavate toidulisandite poole vaadanud, kuid kuna turulolevate toodete valik on kirju ning osad neist päris krõbeda hinnaga, oli valiku tegemine seni päris keerukas. Saanuna ent korraliku kuuri raames proovida kolme erinevat kollageenitoodet, leidsin soosikud, millele edaspidigi truuks jään.

Suurima ohoo-elamuse tekitas joodav kollageen DermaNutrix Drinkable Collagen. Geeljat segu veel sisse valades kartsin enim ebameeldivat maitset, mida paljud tuttavad on kurtnud veega segatavate kollageeni supertoidusegude osas. Sobivalt annusteks pakendatud DermaNutrix ent oli meeldiva grenadilli maitsega, lahustus kenasti ning värskendas mõnusalt. Lisapunktid asjaolule, et segu ei sisalda suhkrut ega liigseid kaloreid!

Teadupärast peetakse kvaliteetseimaks ja inimesele paremini omastatavaks kollageeniks merelist päritolu kollageeni. Nimelt viimast sisaldab Collibre Active kollageenijook, mis toetab aktiivsete liikujate liigeseid, kõhreid ja lihaseid. Pudelikest oli mugav kaasa võtta ning troopiliste puuviljade maitsega jook osutus tõeliselt värskendavaks päeva algul, aga ka väärtuslikuks vahepalaks lõunal.

Eternal Youth kummikomme meenutavad iluampsud peitsin aegsasti laste eest ära, juba ette teades, et need mõnusalt mustsõstrased kommid kaoksid korraga! Peab tunnistama, et endalgi oli raske piirduda soovituspärase 1– 3 maiusega päevas, sedavõrd meeldivad olid need marmelaadised kollageenipalad.

Tänaseks, mil olen jõudnud eri kollageenipreparaate manustada kolm kuud, võin esmase muutusena kinnitada liigesevalude lakkamist. Kui seni andsid põlved jalgratta selga istudes valusalt tunda, kadusid vaevused kollageenikuuri käigus. Ühtlasi olen täheldanud, et nahk on muutunud siledamaks ja pehmemaks. Nii mõnigi kord peeglisse olen endamisi kukalt kratsinud, kas päevakreem juba sai palele kantud või mitte – nahk tundub siidine ja senisest pringim. Enne kollageeni manustama asumist olin aastaid kimpus kuiva ja kiskuva nahaga.“

Kaidy Joala, Buduaari müügijuht


„Minu kindel lemmik on Collibre Beauty kollageenijook. Olen seda ka eelnevalt kuurina joonud ja tunnistan, et pole mitte midagi mõnusamat, kui ärgates võtta külmikust üks Collibre jook – ja ilus päev võib alata! Jook on meeldiva puuviljamaitsega ja hommikul on seda tühja kõhu peale lausa lust lonksata. Kollageeni-usku inimesena olen veendunud, et pikaajalise kasutamise tulemusena on mu nahk pringim ja elastsem. Lisaks olen tundnud, et ka mu juuksed ja küüned on kuidagi tugevamad ja tervemad.

Teiseks lemmikuks said Eternal Youth ilu- ja liigeseampsud. Need on kummikommi ja marmelaadi vahepealsed maiused ja kes neid on vähegi proovinud, teavad, et kui pakk kätte võtta, siis kuidagi ei saa piirduda kolme kommiga, vaid tekib tahtmine terve pakk nahka pista – mõnus hapukas maitse on lihtsalt nii nauditav! Iga komm sisaldab 1 grammi kollageeni ja 10 milligrammi C-vitamiini.
Eriti meeldib, et kommikesi on kahte erinevat maitset: mustsõstramaitselised iluampsud aitavad meil olla ilusamad ja nooremad ning sidrunimaitselised liigeseampsud ennetavad liigesemuresid.“

Liisa Tupits, Buduaari moetoimetaja


„Olin kollageenitooteid plaaninud juba pikemat aega kasutama hakata, kuna üha enam kuulen, kui tõhusat toimet nende järjepidev tarbimine omab. Üks sõbranna on mulle aasta aega jutti rääkinud, et valmistab endale igal hommikul tervisest pakatava kollageenikokteili ning teda vaadates usun, et kindlasti on see ka üks tema ilu ja särava oleku saladustest. Nüüd õnnestus mul lõpuks ka ise kollageenipreparaatidega lähemalt tutvust teha ning võin öelda, et tunnen end viimase kuu jooksul justkui rohkema energiaga laetud.

Mulle meeldib uskuda, et põhjusteks pole mitte üksnes päikesepaistelised ilmad, vaid ka Eternal Youth särtsakalt sidrunised liigeseampsud ja Collibre Beauty turgutav jook. Kollageenikommikesed ei jää maitse poolest absoluutselt alla tavalistele kummikommidele, kuid on sealjuures ka tervislikud. Üks komm on parajalt magus, et pärast hommikusööki leevendaks magusaisu. Kollageenijook on külmana mõnusalt karastava ning energiat lisava toimega. Nendest toodetest on kujunenud mu selle suve lemmikud!“

Kõik artiklis mainitud kollageenitooted leiad juunis rosena.ee e-poest soodushindadega ja kõigile vähemalt 40 € väärtuses tellimustele lisandub kingituseks kaasa Biotopix Photoprotect noorendav kaitsekreem.

Lisaks leiab valitud sortimendis tooteid ka Tradehouse’i Prokosmeetika ja Beautyfor kauplustest ning suurematest apteekidest.