Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti Missid Lilleballil 2023

Eha, Jasmin ja Eliise Lilleball 2023
Eha, Jasmin ja Eliise Lilleball 2023 — FOTO: Erakogu

Eesti suvel puhkavad hoolimata kohatisest vihmast õitsele nii lilled kui Eesti naised. Algas see Barbie filmi roosast hullumisest ja edasi juba Tallinna Lilleballi ning just algavate Miss World Estonia 2023 valimistega.

Nimelt on 2023. aasta suur aasta Eesti iluajaloos, kuna möödub 100 aastat Eesti esimesest missivalimisest, kui 27. aprillil 1923 valiti esimene Eesti Miss, Sinaida Tamm.

Vahepeal läks 56 aastat mööda ja siis, 35 aastat tagasi, 1988. aastal toimusid esimesed "Nõukogude aja missivalimised", kus Heli Mets sai Miss Estoniaks ja Eha Urbsalu printsessiks. Järgmisel, 1989. aastal võitis Eha kogu Nõukogude Liidu Supermodelli tiitli ja lendas maailma avastama esimese Eesti modellina.

Tänaseks on Eha tagasi Eesti missimaailma jõudnud, nüüd küll mentorina ja missivõistluste ilu sponsorina oma naturaalse kosmeetika brändi Viking Beauty Secrets-iga. Kusjuures, Eha tõi Eestisse ka Eesti kõigi aegade edukaima missi - Jasmin Selbergi, kes talvel võitis ülemaailmsed Miss International 2022 võistlused Jaapanis. Kahjuks Jasmin esindas Saksamaad ja mitte Eestit, kuna Jasmini vanemad viisid ta juba beebina Eestist Saksamaale elama. Kuid kaks aastat tagasi leidis Eha Jasmini Saksa missivõistlustelt ja otsustas kohe, et sellest kaunitarjust saab staar! Nimelt valis Eha Jasmini ka oma tütre mängima varsti filmitavas täispikas filmis "Etude of Life".

Eha, Jasmin ja Eliise Lilleball 2023
Eha, Jasmin ja Eliise Lilleball 2023 — FOTO: Viktor Burkivski

Seniks aga on Jasmin Eestis Eesti misse nõustamas ja algas see Tallinna Lilleballil, kus mitmed missikandidaadid said koos imetleda selle aasta lillekleite ja Kadrioru lossipargi ilu. Kusjuures üks missikandidaat, Mette Maarit, oli ka ise lillekleidi modelliks, ja seda just 1959. aasta Swimsuit Barbina! Imelise lillelise trikoo valmistas kunagine Eesti tippmodell Beatrice Mass!

Mette Maarit Lilleball 2023
Mette Maarit Lilleball 2023 — FOTO: Erakogu

Tallinna Lilleball on iga-aastane "Lillekleit" rahvusvaheline konkurss looduslikest lilledest ja rohelusest loodud kleitidest, mida juba 24. korda korraldab Tatiana Tridvornova.

Jasmin Selberg, Tatiana Tridvornova, Eha Urbsalu
Jasmin Selberg, Tatiana Tridvornova, Eha Urbsalu — FOTO: Viktor Burkivski