Eesti moemaailma imelaps Kristel Kuslapuu avab 5. aprillil moesalongi Ateljee No13

Eesti moemaailma imelaps Kristel Kuslapuu avab 5. aprillil moesalongi Ateljee No13

Ilmselt parima kudumisoskusega noor Eesti moedisainer Kristel Kuslapuu, kes peagi lõpetab Tallinna Tööstushariduskeskuses rätsepa- stilisti eriala, avab peagi Tallinnas omanäolise moesalongi Ateljee No13. Kristel, kes õppis kuduma enne kui lugema, peab oma suurimaks eeskujuks enda ema, tänu kellele andekas noor naine oma elukutse juba lapsepõlves leidis. Kristeli disainitud suursugused jõulised kudumid on mõnes mõttes kui unikaalsed naiselikud  skulptuurid.

Ilmselt parima kudumisoskusega noor Eesti moedisainer Kristel Kuslapuu, kes peagi lõpetab Tallinna Tööstushariduskeskuses rätsepa- stilisti eriala, avab peagi Tallinnas omanäolise moesalongi Ateljee No13. Kristel, kes õppis kuduma enne, kui lugema, peab oma suurimaks eeskujuks enda ema, tänu kellele andekas noor naine oma elukutse juba lapsepõlves leidis. Kristeli disainitud suursugused jõulised kudumid on mõnes mõttes kui unikaalsed naiselikud  skulptuurid.

Kristel, olles ise veel avalikkusele täiesti tundmatu tekstiili moekunstnik, võitis kaks aastat järjest (2008. ja 2009. aastal) Eesti tähtsaima moekonkursi SuperNoova nooremas kategoorias, olles ise sel ajal vaid teismeline. Lisaks võidule auhinnati Kristeli imekspandavat annet eripreemiaga, milleks oli nädalane praktika Gianfranco Ferrè moemajas Milaanos. 2011. aastal osales noor disainer oma ekstravagantsete kudumitega Riia moenädalal, seejärel Saksamaal toimunud moeshowl „Bridges of Fashion“ ning valiti Eesti moeauhinna „Väike Kuldnõel“ nominentide hulka.

Noore disaineri loomingut iseloomustavad kirevad värvid, ulakad narmad, võimsad palmikud ning lõngadesse tikitud siravad nööbid, mis omakorda loovad koosluse stiilsusest, mugavusest ning soojusest. Disaineri enda sõnul läheb ühe skulptuurkampsuni kudumiseks mitu paari eri suuruses vardaid ja aega kulub minimaalselt viis päeva kuni kaks kuud.  

Ateljee No13 pidulik avamine toimub 5. aprillil.