Estee hoiab näppu ilumaailma pulsil

Galija Sattarova
Galija Sattarova — FOTO: Jevgeni Varlamov

Galija Sattarova oli siis veel Eesti allveeujumise koondises, kui hakkas tegelema glittertätoveeringuga. Fotoepilasiooni aparaadi soetamisest sai alguse aga mõte teha ilusalong, millest nüüdseks välja kasvanud kolm haru, kus pakutakse üle saja iluprotseduuri. „Soovime pakkuda kõige kaasaegsemaid ja trendikamaid iluhoolitsusi, mille tarvis korraldame iga paari kuu tagant koolitusi,” sõnab Galija.

Galija Sattarova kuulus kümme aastat allveeujumise koondisesse ning saavutas Euroopa Meistrivõistlustel kuldmedali. Juba tippspordi tegemise ajal huvitasid teda ka iluteemad, kuigi ametilt on tal magistrikraad telekommunikatsiooni erialal ning mõned aastad töötas ta insenerina tehases. „2008. aastal läbis ta glitter tattoo koolituse ning võttis osa Eesti ilumessist ILU SÕNUM. Seejärel organiseeris koolitusi ripsmepikendustes ning püsimeigis „Nõnda sammhaaval hakkaski välja kujunema tulevane Estee meeskond. Tippspordist lahkudes jäi mul nii palju aega ja energiat üle, et mõtlesin siis juba suurelt ette võtta,” räägib Galija oma teekonnast iluettevõtjaks. Esimene salong Cahrmstudio avati 2011. aastal, millele järgnes Miracle Studio avamine 2012 ning 2014. aastal Estee. Täna pakutakse tema salongides üle saja erineva iluprotseduuri. „Jah, kõlab palju, aga iluvaldkond uueneb pidevalt ning üritame aja ja trendidega kaasas käia. Külastan mitu korda aastas erinevaid ilumesse Dubaist Itaaliani ning ammutan sealt ideid ja tutvun uute kosmeetikafirmade ja tehnoloogiatega. Samuti toimuvad meie töötajatele pea iga kahe kuu tagant koolitused,” tutvustab Sattarova.

Ta ise üritab oma salongi teenuseid kasutada paar korda kuus. Rohkemaks aega ei ole. „Aga kindlasti on meil väga lai valik kõikvõimalikke peeling– ehk koorimisprotseduure, samuti laserepilatsiooni ja fotoepilatsiooni, kehahoolduseid ning mitmeetapilisi vananemisvastaseid protseduure. Meie sooviks on pakkuda kiiret ning kauakestva tulemust, et nahk säraks seestpoolt. Samuti soovime pakkuda lõõgastavat keskkonda, kui on vaja akusid laadida,” toob Galija näiteid hoolitsustest, mis on klientide lemmikud.

Galija Sattarova
Galija Sattarova — FOTO: Jevgeni Varlamov

Vähem süste, rohkem näofitnessi

Galija ise on teinud endale aasta aega näofitnessi ning see on ilumaailmas revolutsiooniline avastus, sest selle õige praktiseerimise korral pole enam botuliinisüste või ilukirurgiat vaja. „Olen varem ise teinud varem botoxisüste, nüüd aga ei näe selle järgi vajadust, kuna näofitness on olnud nii tõhus. Seda soovitan ka noorematele naistele, kes tahaksid juba end süstima hakata, kuid kellel on veel nii hea ja elastne näonahk, mis kindlasti reageerib ka näofitnessile või näojoogale,” soovitab iluärinaine.

Mis puudutab kosmetolooge, kes Galija firmas töötavad, siis väga suur osa neist on tööl juba ettevõtte algusaegadest. „See tähendab, et nad on usaldusväärsed, oma ala professionaalid ja meil on tõesti kogunenud ja pühendunud tiim. Olen kindel, et just inimesed on need, kes tekitavad ilusalongis hea aura ja tehnoloogia toetab seda. Seega oleme alati püüelnud väga sõbraliku ja toetava keskkonna poole, kus inimene saab argistressist puhata,” sõnab Galija. Väga oluliseks on Galija sõnul muutunud ka salongide kujundus ja keskkond. „Klient ootab mugavust ja luksust. Samuti on tänasel sotsiaalmeedia ajastul tekkinud vajadus spetsiaalsete nurgakeste järele, kus teha pärast hoolitsusi Instagrami pilte. Loodan, et oleme suutnud oma salongid teha piisavalt avarad ja helged,” loodab Galia. Kuigi hinnad on igal pool tõusnud, on tema üritanud hoida konservatiivset hinnapoliitikat. „Kindlasti on klient üha hinnatundlikum ning meil on võrreldes ilukliinikutega palju soodsamad protseduurid. Samuti on meil iga kuu palju erinevaid teenuseid 20% odavamalt ja sellekohase info saadame  saadame soovi korral kuukirjaga oma klientidele,” tutvustab Galija. Enne kevade algust soovitab Galija käia õrnas näopuhastuses, vitamiinidega taastavas hoolduses, sest nüüd on just õige aeg valmistada keha ette rannahooajaks. „Praegusel pimedal ajal meeldib mulle võtta magneesiumi, sooda- ja meresoolavanne, mis mõjuvad lõõgastavalt ka närvisüsteemile,” annab Galija häid nippe, kuidas pikast talvest tekkinud stressi kehas leevendada.

Estee salongi protseduur
Estee salongi protseduur — FOTO: Erakogu

12-etapiline naha ja vaimu taassünd

Proovisin Estee ilusalongi üht populaarseimat teenust – 12-etapilist Lux näohooldust. Pooleteisttunnist poputamist viis läbi Zanna Potapenko, kes on Estees töötanud juba kümme aastat. Ta võttis mu vastu väga emaliku suhtumisega ning tuvastas kiirelt naha eripärad, nagu kuperoosa ja T-tsooni rasususe, millele vastavalt valis ka maskid. Ka mu erakordselt pinges õlad ja kael ei jäänud kogenud kosmetoloogil tajumata, kui ta mulle ülitõhusat näo, kaela- ja dekolteemassaaži tegi. Tosin vananemisvastast kosmeetilist etappi on suunatud naha sügavpuhastamisele, liftingule ja noorendamisele. Lisaks erinevatele kreemidele, koorijatele ja maskidele kasutati ka mitmeid aparaate. Nahka puhastati ultrahelipiilinguga, lisaks tehti darsonvalisatsiooni, mis parandab naha tooni, vähendab põletikku ning kõrvaldab peened kortsukesed ja küroteraapiat, mis parandab naha kvaliteeti oluliselt ning muudab selle vastuvõtlikkumaks kreemidest imenduvatele vitamiinidele ja mikroelementidele. Protseduuri kõige lõõgastavamaks osaks oli väga põhjalik massaaž näole, kaelale ja dekolteele, mida Žanna tõelise professionaalsusega tegi, tajudes ära, kui pinges ma argimuredest olin. Massaažiõli Eldan kosmeetikasarjast lõhnas nagu roosi ja vahukommi segu, mis rahustas meeli. Niisutava maski ajaks oli keha silmanähtavalt pingetest vabam, nii et korraks isegi tukastasin. Kui peeglisse vaatasin, siis oli näonahk silmapaistavalt klaar, kuperoosa punetus põskedel oli kadunud, otsaesise kortsukesed vähemmärgatavad ning vähemasti korraks vaatas vastu palju nooruslikum ja puhanum mina. Seega, kes soovib kiiresti, aga tõhusalt saada oma nahale ja vaimule kosutust, soovitan otsustada selle mitmeetapilise protseduuri kasuks.