ESTEETILINE KIRURGIA enesega rahulolu nimel

ESTEETILINE KIRURGIA enesega rahulolu nimel

Nägu väljendab inimese identiteeti, vanust, energiat ja emotsioone. Näopiirkonna esteetiline kirurgia võib olla lahendus paljudele probleemidele, mis on tekkinud kas sünnipäraselt, haiguste, traumade või organismi vananemise tulemusena.

Nägu väljendab inimese identiteeti, vanust, energiat ja emotsioone. Näopiirkonna esteetiline kirurgia võib olla lahendus paljudele probleemidele, mis on tekkinud kas sünnipäraselt, haiguste, traumade või organismi vananemise tulemusena.

Paljude naiste jaoks on täidlased huuled ja ümarad põsesarnad ilu ja glamuurse naiseliku välimuse ideaaliks. Mehed seevastu hindavad prominentset lõuatsit, mis tagab neile enesekindluse. Mõnda häirib arm näopiirkonnas, mille korrigeerimine tagab talle rahulolu. Paljud näevad näopiirkonna kosmeetilises kirurgias vahendit, et näha ja tunda end noorena. Seega võib esteetilist näopiirkonna kirurgiat defineerida ka enesega rahulolu või heaolu kirurgiaks.

Esteetiline kirurgia kui trend

Esteetilise kirurgia trendid on paljuski seotud sellega, mis toimub üleüldiselt maailma moes. Samuti mõjutavad seda valdkonda Hollywoodi superstaaride eelistused, sest nii kanduvad erinevad trendid tarbijateni. Erinevatel ajastutel on nii figuuri, huulte kui ka näiteks istmiku suurus leidnud erinevat populaarsust. Kui veel mõni aasta tagasi oli saledam figuur ning väiksem pepu moes, siis 2015. ja 2016. aasta täielik maailmahitt on tuhara suurendamine. Nägu seevastu allub vähe trendivooludele – kui kord võib olla lopsakama või kitsama huule eelistus, siis noore, värske, terve jume ja sileda nahaga soovivad vaatamata trendidele kõik välja näha. Nägu on inimese hingepeegel. Näo pehmete kudede ja luukoe struktuuri muutus viib näokontuuride lõtvumisele, ilmuvad kortsud, süveneb nasolabiaalvolt ja alalõualuu alumine serv pole enam nii selgelt väljendunud. Kõik need muutused annavad näole väsinud, kurva ilme. Üldiselt on sellised muutused täheldatavad 30ndate eluaastate lõpus.

Värske ja loomuliku lõpptulemuse nimel

Kaasaegset esteetilist näokirurgiat iseloomustab kolmemõõtmeline lähenemine. Selline tulemus on saavutatav allavajunud näo pehmete kudede tõstmisega tagasi oma kohale, volüümi andmisega kas põse- või lõuapiirkonda implantaadi või oma rasva või täiteaine süstimise abil ning nahka noorendavate protseduuridega. Erinevad meetodid on kombineeritavad ja patsiendi lõplikku soovi arvestavad. Kui patsient soovib vähest muutust, siis püütakse leida just selline lahendus, kui aga patsient soovib korraga saavutada täielikku muutust, on ka sel juhul olemas lahendus. Täitesüstide abil on võimalik siluda kortsukesi, aga ka kaotada tumedaid silmaaluseid, korrigeerida ja tõsta põsesarnasid, korrigeerida huule kuju ja volüümi. Kui patsient on huvitatud olulisest, püsivast tulemusest, siis tema on kandidaat näoringlõikuseks, volüümi andmiseks implantaatide või oma rasva süstidega ning erinevateks nahka noorendavateks protseduurideks. Erinevad meetodid ei välista üksteist.

Kommenteerib dr Tiia Tamme

Näo-lõualuukirurgia on minu eriala 1994. aastast. Esteetiline näopiirkonna kirurgia, olles üks osa näo- ja lõualuukirurgiast, on mind huvitanud aastaid. Mul on hea meel kohtuda patsiendiga konsultatsioonil ning leida talle muret tekitavatele küsimustele professionaalne vastus. Vestlus on alati konfidentsiaalne. Detailne konsultatsioon on dialoog, mille käigus me peaksime saama vastused oma küsimustele ning jõudma otsusele, kas patsiendi soovid ja meie poolt pakutavad võimalused kattuvad. Hästi tehtud iluprotseduur või operatsioon peab harmoneeruma teiste näo osadega, sest esteetilise meditsiini eriala nõuab kirurgilt oskust valida erinevate protseduuride ja operatsioonide seast just õige meetod, samuti häid käelisi oskusi, kuid ka head kunstimeelt.

Dr Tiia Tamme
Kivisilla 4, Tallinn
L. Puusepa 8, Tartu
www.tiiatamme.com