EVELYN MIKOMÄGI avaldas, mis peab heal modellil olemas olema

EVELYN MIKOMÄGI avaldas, mis peab heal modellil olemas olema
Karli Saul

Täna päeval toimus Solaris keskuse aatriumis ERKI Moeshow modellide casting, kuhu olid oodatud vähemalt 15-aastased noored, kes ei kuulu veel agentuuri.

29. augustil toimuva legendaarse ERKI Moeshow jaoks ajab ERKI tiim kokku ligikaudu 150-200 modelli, tänasel casting’ul osales noori 90 kandis. Lisaks uutele põnevatele tulijatele osalevad moeetenduses modellid erinevatest agentuuridest – agentuurid panevad oma soovitused välja ning nende seast teevad disainerid lõpliku valiku.

Foto: Karli Saul

Moeloojatest oli teiste seas casting’ul kohal ka EKA moedisaini lõpetanud Karl-Christoph Rebane, kes otsib oma kollektsiooni kandma põneva karakteriga modelle, seejuures vähemtähtsamad on modelli pikkus või mõõdud. ”Kõik oleneb kindlast isikust – kunagi ei tea, kes võib inspireerida või mõne komplekti täiesti omamoodi tööle panna,” lisab Rebane.

Foto: Karli Saul

Nippe jagas ning sügisesele Pariisi moenädalale otsis talente ka modelliagentuuri Living Models juht, Eesti suurima fotostuudio XL-Studios asutaja ning fotograaf Evelyn Mikomägi, kes ka täna nii mõnegi uue näo meelde jättis.

Foto: Karli Saul

ERKI-lt on Mikomägi leidnud läbi aegade mitmeid noori talente – seekordsel casting’ul hakkas talle silma üks aasia neiu, kel vanust juba 22 aastat, aga näeb välja väga noor. ”Küsitakse ka pluss-suuruses modelle, aga Pariisi ja Milaanosse otsitakse siiski pigem kiitsakaid tüdrukuid. Pluss-suurus hakkab küll tasapisi aina rohkem moodi minema ning üha enam tuntakse huvi ka mustanahaliste vastu,” jagas Mikomägi mõningaid suundi ja muutusi, mis moemaailmas toimunud. Lisaks kõigele on ülimalt tähtis see ”miski”, x-faktor, mis modellil võiks olemas olla ja ta laias maailmas edukaks teeks.

Foto: Karli Saul

Üritust juhtis EKA Avatud Akadeemia vilistlane, rõivabrändi Mumm Mõmm looja ja disainer, tuntud raadiohääl ja DJ Rauno Märks.

Foto: Karli Saul

Vaata ka videot 2019. aasta show’st:

Sarnased artiklid