FOTOD: EESTI DISAINERITE meistriteoste hinnad ulatuvad kuni 5000 euroni

Meisi Volt

KV Couture

Kuigi praegu on suundumus luua pigem tänavamoodi ja kodus mõnulemise rõivaid, siis valmistavad kodumaised moeloojad ka tõelisi meistriteosed väga erilisteks sündmusteks. Buduaar toob välja mõningad nopped Eesti disainerite kõige hinnalisematest kleitidest.

Kristina Viirpalu 

Foto: KV Couture

KV Couture seelik on õmmeldud siidtaftist ja tikand valminud loomulikult käsitööna. „Mustrit on laenatud Eesti rahvariietelt ja teostatud moderniseeritud kujul,” räägib KV Couture moemaja disainer Kristina Viirpalu, et kuna seelik on väga lai ning kangast palju, on ka tikandi töö maht väga aeganõudev. Samas tehnikas on ka seeliku juurde sobiva bodysuit’i tikand. Kuna tegemist on kaheosalise tootega, on komplekti osi võimalik pärast pidulikku sündmust ka eraldi kanda.

Foto: KV Couture

Hind: 4600 €

Mammu Couture

Foto: Mammu Couture

„Kõik kleidid on mulle ühtemoodi kallid, aga kõige kallemaid kleite oli plaanis näidata kevadisel Tallinn Fashion Weekil, kus lava pidi katma pruutide kõrgmood,” ütleb brändi nime taga seisev Maria Tammeorg. „Alustasime eelmisel aastal koostööd India käsitöölistega. Saadame neile Eestist joonised ja nemad teevad kõik mu unistused teoks.” Kleitide töömaht on sellise käsitöö puhul suur, moelaval oli plaan näidata kleite, mida on mitmekesi tikitud kokku koguni 400 tundi. Pildiloleva kleidi seelikuosa on õmmeldud imepisikestest kangatükkidest ja pärlitest. „Minu soov on pakkuda midagi suurejoonelist – maailmatasemel pruutkleite, kompenseerimaks kõiki ärajäänud kleitide kandmise võimalusi,” ütleb Maria.

Hind: 2000–5000 €

Gerli A. Chantelle

Foto: Erakogu

Gerli A. Chantelle kõrgmoe kleit on valminud eksklusiivsest prantsuse pitsist ja seda täiendab siidist vooder. Pruutkleit on kaetud käsitööna tikandite ja pärlitega. Gerli disainitud kleidi teevad hinnaliseks materjalid ja käsitööle kulunud aeg.

Foto: Erakogu

Hind: ligikaudu 3200 €

Tiina Talumees

Foto: Kalev Lilleorg

Kleit pärineb lõunamaise temperamendiga kollektsioonist Volver, kus rõhk on naisarheotüübil ehk kindlameelsel ja enesekindlal senjoriital, tema sügaval sisul ja kindlatel hoiakutel. Litrikangast kleit on kaetud plisseeritud tülliga. Seljal ja esiosal on siidšifoonile käsitööna tikitud Hispaania rahvuslilled nelgid.

Hind: 1440 €

Liina Stein

Foto: Liina Stein

Tikitud lillekesed, pärlid ja pikk slepp – Liina Steini kleit Alexandra mõjub võimsalt ja luksuslikult ning sobib elu hetkedesse, kus soovid välja näha ainulaadne ja unustamatu. Samas hinnaklassis leiab ka tikanditega naiselikke pulmakleite.

Foto: Liina Stein

Hind: 2950 €

Roberta Einer

Kootud kleit Mermaid valmistatakse vaid tellimisel. Kleit on puuvilla- ja akrüülisegu. Pitsi meenutava disainiga kootud kleit on valminud nii masinal kui käsitööna hoolsate käte all. Voodrita kleit on kohati läbipaistev. Kuigi tegemist on kõige hinnalisema kleidiga Roberta Eineri kodulehel olevas veebipoes, pole see kindlasti kõige kallim tema disainitud toode, sest Roberta loomingu hinnad küünivad ligikaudu 4500 euroni. Ühe kleidi valmistamine, mida kaunistavad erinevad litrid ja muud detailid, võtab kümnel töötajal üle kahe nädala aega. Roberta loomingut on kandnud maailmakuulsad staarid nagu Rihanna, Lady GaGa ja ka Lily Allen.

Hind: 1323 €