GALERII: suurejooneline “Trinity” moevaatemäng 

Buduaar

Trinity
Trinity — FOTO: Kalev Lilleorg

Eile Kruiisiterminalis toimunud suurejooneline “Trinity” moevaatemäng sidus ühtseks tervikuks kolme Eesti silmapaistva moekunstniku Aldo Järvsoo, Ketlin Bachmanni ja Riina Põldroosi värsked kevadkollektsioonid. 

 “Trinity” on inspireeritud looduse vormidest ja oodiks stiihia suurejoonelisusele. Täiusliku taustsüsteemi esitluseks lõi Kruiisiterminalist avanev vaade Tallinna lahele – sügav, tume, võimas ja müstiline meri ning lainetesse suubuv kevadine päikeseloojang. Merele avatud hüpnootiline 200 meetri pikkune moelava tõi vaatajate ette üle saja rõivakomplekti ja käsitööna valmistatud ainueksemplarid. Disainerite originaalprintidega kangad ning ainulaadsed kaunistustehnikad maalisid kordumatu vaatepildi. 

Aldo Järvsoo viis meid ajas rändama ja ärkame tema loomingusse 23 aastat tagasi, mil ta leiutas legendaarseks saanud “täpitehnika”. Sel kevadel taaselustas ta need pärltikandid ja pea miljon täpikest maandus kaasaegsete mustripööristena efektsel sametil. Teise olulise teemana oli loomelainete keerises Aldo asunud oma kleite laseriga ribastama ja kääridega hakkima, mille tulemuseks astusid moelavale uusgooti haldjad ja sireenid. Koos Aldo kleitidega esmaesitleti ka Tanel Veenre poeetiline ehteseeria Moon Pearl.

Ketlin Bachmanni uues kollektsioonis oli läbivaks teemaks talle omaseks saanud plisseertehnikas ornamentika. Julgete värviliste pintslitõmmetega lõi disainer kirgaste, teravate toonide vastandumise õrnade pastellidega. Eriliselt omanäolise, pisut kriipiva värvikakofoonia.

Riina Põldroosi mahukas kollektsioon oli leidnud oma inspiratsiooni esimestest kevadistest liblikatest – õhkõrnadest lendlevatest värvipilvekestest, kes ennustavad meile imelist saabuvat suve. Kollektsiooni läbiv rõhuasetus ongi liblikamotiividega originaalkangastel.
Õhulised siidrüüd on loodud kaunistama kõiki rõõmsaid suveõhtuid ja meeleolukaid pidustusi, mis meid ootamas ees.

Aldo, Ketlin ja Riina moodustavad Eestis ainulaadse disainerite trio, millelaadset pole teadaolevalt maailmaski. Nad on kolmekesi ”ninapidi” koos moodi loonud juba üle kahekümne aasta. Alates EKA lõpetamisest on nad tegutsenud ühises stuudios, millest kujunes välja loominguline ühendus Embassy of Fashion. Läbi aastate on Embassy of Fashion olnud üks Eesti moe väljapaistvatest lipulaevadest ja nende kolme peaga disainilohest on saanud Eesti moepilti markantselt ilmestav sümbol. 

Trinity moesündmus toimus koostöös heade partneritega Porsche ja LHV pank. Joogiga kostitasid Malfy Gin, Starbucks jääkohvi ning Haage Vesi, magusad meeleolud tõi Dione jäätis ja Geisha kommid. Modellide silmi päikeseloojangu eest kaitsesid SU.VI päikeseprillid. Max Factor tegi modellidele meigid ja Aili Puss Education koos Oribe toodetega hoolitses modellide soengute eest.