Ilu ja mood

toob teieni Zalando

HOOLDUSVAHENDID, MIS tõesti päästavad su jalanõud

Eesti kliima on jalatsitootjate jaoks ilmselt täielik paradiis maa peal. Keskmine inimene ostab uusi jalanõusid igal aastal ning seda ei tule tal teha mitte edevusest ega ka vingete käimade kogumismaania pärast, vaid meie kiiresti vahelduva kliima tõttu. 

Ilusal septembrihommikul päikesepaistelise ilmaga uued seemisnahksed poolsaapad jalga tõmmates ei oska me tihtilugu ette näha, et loetud tundide pärast töölt naastes on muutlik ilm ja saabunud paduvihm kallite saabastega juba 1:0 teinud. Laiskuse või suisa ahnuse tõttu hooldamata jäetud jalanõud vannuvad niiskusele ja porile üsna kiiresti alla ning hooletule peremehele nad truuks ei jää.

NS Kinga kvaliteedijuht Alla Smigunova jagab nippe ja nõuandeid, kuidas väikese investeeringu abil kindlustada ilusad ja kvaliteetsed jalanõud pikkadeks aastateks. Tuleb meeles hoida, et kuna kingaviks pole juba ammu enam ainuke abivahend, millega kinga välimust värskendada, siis nii palju, kui on poes näha erinevaid kinga- ja saapatüüpe ning nende materjale, on seal valida ka erinevaid hooldusvahendeid.

Puhasta -> hoolda -> kaitse!

Kuna vesi mõjub seemis- ja nubuknahale reeglina kahjulikult, siis soovitatakse ka jalanõusid puhastada toatemperatuuril ja pigem kuivalt. NS Kingas on müügil spetsiaalsed harjad, mis eemaldavad mustuse ka keerulistest kohtadest. Juuresolev kumm aitab ka ilma veega mustuse eemaldada sarnaselt kustutuskummi toimele.

Suuremate plekkide eemaldamiseks soovitab Smigunova aga Collonili puhastusvahtu, mis on universaalne erinevatele materjalidele ja materjalide kombinatsioonidele. Vahtu tuleb kanda salvrätiku või svammiga jalanõu pinnale ning pärast seda üleliigne vaht eemaldada. 

Kuna niiskus ei ole ühegi nahatüübi sõber, siis uute jalanõude ostmisel – või õigemini enne nende esmakordset kandmist – tuleb alustada nende kaitsmisest niiskuse eest. Eriti hästi sobib selleks Collonili toode Waterstop, mis kaitseb seemis- ja nubuknaha tekstuuri ning on samas vetthülgava toimega, mis tähendab seda, et ka talve tulekul jäävad soolarandid jalanõudele kordades vähem peale kui ilma kaitseta nahale. 

Värskendus ja uus elu ka kulunud nahale

Lisaks spetsiaalselt välja töötatud vahendite soovitamisele on spetsialistidel meile kõigile paraku ka mitmeid keelde meelde tuletada. Vanavanematelt õpitud niiskete jalanõude ahjule või radiaatori peale kuivama tõstmine on näiteks üks kindel viis oma juba armsaks saanud igapäevastele kaaslastele kriips peale tõmmata. Samamoodi kui jalanõusid rikub niiskus ja neid tuleb selle eest kindlasti kaitsta, tuleb neid ka kuivatada toatemperatuuril neutraalses keskkonnas, mis ei kuumuta neid ega muuda seega nende tekstuuri.

Juba parkunud ja kulunud nahaga jalanõusid ei maksa aga samuti kohe nii-öelda maha kanda. Collonili toodetest on just selliseks juhtumiks mõeldud kreem-värv restauraator. Tänu nn vedel nahk efektile eemaldab see kerged pindmised kriimustused ja taastab värvi tagades nahale uuendatud väljanägemise. 

Lisaks jalanõude eluea pikendamisele pakub NS King laialdaselt vahendeid, mis aitavad ka näiteks liiga kitsast jalanõud venitada, valget värvi jalanõud kirgastada ning spetsiaalselt jalanõudele mõeldud deodoranti, mis annab jalatsitele suurepärase värskuse. 

Smigunova sõnul on üks kindel valem jalanõude kahjustamiseks ka vale hooldus. Universaalset hooldusvahendit jalanõude eluea pikendamiseks ei ole. Igal materjalil on oma kindel iseloom ja nõudmised, mistõttu nad kõik vajavad ka spetsiaalset ja õiget hooldusvahendit. 

Ilu ja mood

toob teieni Zalando