ILU, MIDA LUUAKSE PILVEPIIRIL – Intersalon

ILU, MIDA LUUAKSE PILVEPIIRIL – Intersalon

Kaunis vaade, lõõgastav atmosfäär ja tipptasemel professionaalide kadestamisväärne käekiri – need on omadused, mis võiksid iseloomustada üht ideaalset ilusalongi. Täpselt sellise perfektse koosluse võime leida õdusast salongist nimega Intersalon – kohast, kus ilu saab loodud pilvepiiril.

Kaunis vaade, lõõgastav atmosfäär ja tipptasemel professionaalide kadestamisväärne käekiri – need on omadused, mis võiksid iseloomustada üht ideaalset ilusalongi. Täpselt sellise perfektse koosluse võime leida õdusast salongist nimega Intersalon – kohast, kus ilu saab loodud pilvepiiril.

Täpselt 18 aastat tagasi sai asutatud ilusalong, mida täna võime pidada üheks erilisimaks ning parima tasemega salongiks kogu Eestis. Toona kesklinnas Lauteri tänaval asunud ilupesa on nüüdseks oma tegemistega kolinud Rocca al Mare kaunisse merevaatega kõrghoonesse, mis sõna otseses mõttes neelab sind üleni lõõgastusse ning täidab meeled rahuga. Väljudes tunned end mitmeid kordi värskema ja ilusamana ning seda nii sisemiselt kui väliselt. Salongi avar interjöör annab juuksuritööle suure eelise, kuna ehe päevavalgus loob suurepärase võimaluse värve õigesti näha. Vaade ja avarus on positiivseks teguriks nii kliendi kui kollektiivi emotsionaalsest aspektist lähtudes. Tasub vaid hetkeks pilk merele suunata ning muremõtted on peast pühitud.

Kindel missioon

Järjepidevus viib teatavasti sihile ning just järjepidevus ja kindel missioon iseloomustavad kõige paremini ka Intersaloni inspireeritud ja loomingulist kollektiivi. Salongi ühe asutaja, vanemmeister-stilist Liina sõnul on nende missiooniks iluteenuste taseme ja kvaliteedi tõstmine, järjepidev arenemine ning püüdlus oma asja tehes aina paremaks muutuda. Igal aastal korraldab salong oma juuksuritele ametialaseid koolitusi ja treeninguid. Olulisel kohal on ka salongisisesed eksamid, mis aitavad tõsta taset, hoiavad pinget õhus ning suurendavad töötajate motivatsiooni. Tulemuse tõhususes langeb oma osa nii teooriale kui ka praktikale, ilma milleta oleks võimatu kõrgeima tasemeni pürgida. Intersalon on Sebastian Professionali esindussalong Eestis, salongi juuksurid on ka ise koolitajad ning valik neist kuulub Juuksurite Ühenduse ridadesse. Kõik selle kauni koha juures viitab ülimale professionaalsusele.

Palju häid emotsioone

Kogu Intersalonis töötav kollektiiv on väga hoolikalt valitud. Enne uue inimese salongi tööle asumist peab ta läbima sealse praktika ning vastavalt tasemele ja kogemustele omandab iga juuksur ka oma ametinimetuse, mis jaguneb noorjuuksuriks, juuniormeistriks, meistriks ja vanemmeister- stilistiks. Kunstimeel ja loominguline lähenemine erinevatele olukordadele on olulised oskused, mis aitavad leida sobivaima lahenduse ja ilusaima tulemuse. Hea juuksur on lisaks ka kui stilist, kellel on oma nägemus ning käekiri, millega palju häid emotsioone kirjutada. Psühholoogiline oskuslikkus ja inimtüüpide tundmine, võime uurida ka kõige konservatiivsema naise käest, millises suunas ta sooviks muutuda, on juuksuri meisterlikkuse üheks asendamatuks tunnuseks. Piltlikult öeldes on juuksuri ülesandeks välja võluda see kuldne kesktee, mida mööda klient saab õnnelikuna edasi kõndida. Positiivne emotsioon on äärmiselt oluline ning teatud juhtudel kaalub kellelegi läbi ilusa soengu heameele tegemine üles ka materiaalsed väärtused. Ilu kingib ja toob eeskätt emotsioone. Kui annad endast maksimumi, saad alati ka tagasi, jagab kollektiiv üksmeelselt oma veendumust.

Kollektsioon „Animus”

Lisaks koolitustele ja treeningutele, saadetes osalemisele ja fotosessioonidele esitletakse igal aastal ühel kuni kahel korral ka kunstipäraseid ja kindla sõnumiga kollektsioone. Üheks omapäraseimaks võib pidada kollektsiooni nimega „Animus”, mille idee sündis koostöös moekunstnik Kätlik Haakiga. Kätliniga on Intersalonil olnud juba pikaajaline koostöö, kuna nende omavaheline sünergia on tõeliselt produktiivne. Kollektsioon räägib aja kulgemisest ja hingede rändamisest. Tegu on väga müstilise ja kaasahaarava kunstilise tervikuga, millest valmis ka meeliköitev moefilm. Kogu süžee keskmes on lind, kelle hing loo vältel järjepidevalt areneb ning lõppedeks küündib inimhinge sünnini. 

 

Tekst: Liisa Tupits

Buduaar.ee

 

Sarnased artiklid