Reklaam sulgub sekundi pärast

ILUANKEET: Kerttu Tänav

Kerttu Tänav Buduaarile

Kerttu Tänav
Kerttu Tänav — FOTO: Erakogu

Pikk võistlustantsija karjäär selja taga, usub täna Pilatese treenerina tegutsev ja ka online’s oma treeninguid pakkuv kolme lapse ema Kerttu Tänav, et just pilates on tema keha- ja vaimu tasakaaluvõti. Muuhulgas unistab ta maailmast, kus keskenduksime liikumisele kui võimalusele täisväärtuslikumalt elada, mitte ei näeks trenni karistusena söödud koogitüki eest.

ÄRKAN igal hommikul grammike enne ülejäänud pere ning võimalusel teen mõneminutilise sirutus- ja hingamispausi, millele järgneb kohv kaerapiima ja meega. Päriselt ja lõplikult virgun aga igahommikuse ainult-minu-ajaga ehk suplusega jääkülmas merevees, kuhu suundun pärast väikeste inimeste valmisseadmist ja vajalikesse asutustesse laialijagamist. Aastaringsest suplusest on saanud üks minu keha ja vaimu parimaid sõpru!

PÄEVA ALUSTAN mõneminutilise pilatesega, mis hommikuti kujutab endast nii treeningut kui meditatsiooni. Pilatese hingamine ja harjutused tagavad mu tasakaalu.

ÕHTU LÕPETUSEKS joon elukaaslasega teed, rääkides hingelt ära nii olme- kui üldisemad teemad ja jutud. Õhtusteks kaaslasteks elukaaslase ja uudiste kõrval on sageli ka erinevad kodused teraapiavahendid, nagu massaažirullid ning -pallid.

MEIGIRUTIINI osas olen muutunud aasta-aastalt aina põhjalikumaks ja hoolsamaks, paigutades „meigi” alla ka korraliku nahahoolduse. Minu nahale teevad pai eranditult Dermalogica ja Swissline tooted, mida kasutades nahk sageli jumestust ei vajagi. Hommikut alustan ja õhtut lõpetan korraliku näopuhastusega ning sära annavad nii seerumid-kreemid kui ka Dermalogica igapäevane koorija. Viimase lihvi andmiseks piisab Jane Iredale mineraalpuudrist, ripsmetušist ja kulmugeelist.

KUI VAATAN PEEGLISSE, MEELDIVAD MULLE ENDA JUURES ENIM… See oleneb küll väga päevast, aga äkki võiks need olla kõhulihased?! Pikk võistlustantsukarjäär ja kolm järjestikust rasedust-sünnitust-beebindust on keha parajalt proovile pannud, ent olen täna uhke ja tänulik, et teadlik, mitmekesine ja naudinguterohke liikumismenüü, eesotsas pilatesega, on tekitanud minus 36-aastasena elu parima vormi tunde. Enam ma ei lõhu ega piitsuta end arulagedalt, vaid olen leidnud liikumisviisi, mis on täpselt minu keha „teetassike”.

MINU LEMMIKUD ILUHARJUMUSED on (tali)suplus ja liikumine, mida pean ka oma n-ö võtmeharjumusteks – kui mu päevas on suplus ja treening, siis lisaks paremale füüsisele olen motiveeritud ka tervislikumalt toituma. Liikumise ja tervisliku toidu koosmõjul on mul rohkem energiat ja vähem meeleolukõikumisi, olen parem treener, kaaslane, sõber, ema, naine, koduperenaine ja ettevõtja, keskendun ning ka magan paremini.

VIIMATI OSTSIN ENDALE ilutoodetest Dermalogica Circular Hydration seerumi ja liikumiseks (taas) ühed Lululemoni retuusid – mõlemad ostud on end sajaprotsendiliselt õigustanud.

SUURIM ILULEID on minu jaoks juba 13 aastat pilatese treeningmeetod. Leidsin selle näol treeningu, millega õppisin andma oma kehale lugupidamist ja aega, et saavutada tulemused, mis kestavad, ning vormi, mis pakub rahulolu kauemaks kui loetud päevad või nädalad.

KÕIGE HULLEM, MIDA ILU NIMEL OLEN TEINUD on kahtlemata erinevad toitumis- ja treeningeksperimendid 20ndates eluaastates – ükski neist suhteliselt radikaalsetest sammudest end pikas perspektiivis ei õigustanud ning enamasti sündis kasu asemel kahju nii kehale kui vaimule. Unistan maailmast, kus me kõik keskendume liikumisele kui võimalusele veel täisväärtuslikumalt ja rohkem elu kogeda; et me ei näeks trenni kui karistust söödud koogitüki või kogetud naudingute eest, vaid kui pikka paid iseendale ja seeläbi ka oma lähedastele!

Kerttu Tänav
Kerttu Tänav — FOTO: Erakogu

STRESSIGA VÕITLEN liikumise abil! Vahel aitab tubli pingutus kodusel treeningmatil, teinekord aktiivne tennisemäng või jooksuring, mõnikord lõõgastav kombinatsioon hingamisest ja sirutustest, kirsiks tordil karastav sulps jahedasse vette. Muuhulgas usun tugevalt vitamiin S-i ehk „sõbrannateraapiasse”.

MINU KÖÖGIKAPIS LEIDUB ALATI Salvesti orgaaniline pirni, kiivi ja spirulina Smushie, mida haaravad iga päev vahepalaks meil nii suured kui väiksed.

MINU ILU/TERVISE SALADUS on ikka see tore liikumise ja supluse tandem. Üldisemas plaanis tahaksin aga rõhutada, et ilu/tervise saladuseks võib pidada ka distsipliini, sest teadagi ei ole motivatsioon kõige lojaalsem sõber – seevastu võib viimase puudumisel esimesega suisa luurele minna.

VIIMATI KÄISIN ILUSALONGIS paar nädalat tagasi kosmeetik/nahavõlur Kertu Keskla juures.