Reklaam sulgub sekundi pärast

ILUEKSPERDI ÕPETUS: Kuidas saada kaunis näonahk?

Carmen Kibur Buduaarile

Seerumid on kuum teema! Ja peabki olema, sest just seerum on sageli see väike, aga võimas võluvits, mis kreemile jõudu juurde annab ja naha „elama“ paneb. Tuues paralleeli meditsiinimaailmast, siis seerum mõjub kiiresti ja sügavale nagu valu puhul süst ja kreem on tihemini kasutatav ning aeganõudvama mõjuga nagu valu puhul tablett. Mõlemad on vajalikud ning toimivad, lihtsalt viisid on täiesti erinevad.

Seerum on vesise või õrnalt geelja konsistentsiga toode, mida kantakse nahale ENNE näokreemi. See imendub väga kiiresti, ei jää või ei tohiks jääda kleepuma ja hakata rullima. Seerumist ei peaks naha pinnale jääma üldse mingit kihti. Mõnusa hooldatud tunde, naha pehmuse ja kaitsekihi tekitamine on kreemi töö. Seerum ja kreem käivad käsikäes. Üks toimib koos teisega. Mida ma näen on see, et liiga paljud seerumi nime kandvad tooted on kreemidele sarnase koostisega. See tähendab seda, et vaadates seerumite INCI nimekirju (koostisainete nimekiri, mis on iga toote pakendil) on nendes lisaained eespool ja aktiivained tagapool. INCI nimekiri on järjestatud kontsentratsioonide järgi ja suurema kontsentratsiooniga koostisained on märgitud esimestena.
Mis on lisaained, millest ma räägin? Need on ained, mis on vajalikud selleks, et luua toote põhi. Järgnevalt nimetan erinevaid lisaainete gruppe ja sulgudes on sõnalõpud või sõnaosad, mille järgi INCI nimekirjas ainet leida.
  • Toote koospüsimise jaoks on emulgaatorid (nt. stearate, sorbate, sulfate, lecithin, fatty alcohols, fatty acids). Need seovad omavahel vee-ja õlifaase, et kreemid püsiksid koos.
  • Teine suur grupp on tekstuuri paksendajad (nt. acrylate, polymer, gum, dextrine, cellulose).
  • Osad ained on vajalikud nahale pehmuse andmiseks (nt. glycerin, urea).
  • Mõned ained lahustavad, seovad niiskust või võimendavad teisi (nt. glycol, propanediol, betaine).
  • Lisaks on veel säilitusained (sorbate, benzoate, phenoxyethanol, alcohol, paraben).
  • Värvi- ja lõhnaained
Toodetes leiduvad lisaained on tavaliselt sünteetilised, aga neil võib olla ka looduslik päritolu. Aktiivained on ained, mis on vajalikud efekti ja tulemuse andmiseks. Probleemide lahendajad. Happed, vitamiinid, peptiidid, kasvufaktorid, taimsed tüvirakud, erinevad taimeekstraktid, pigmendi hajutajad jne. Aktiivained võivad samuti olla kas looduslikud või sünteetilised. Osade aktiivainete eripära on see, et neid pannakse tootesse hästi vähe. Sellised aktiivained mis alati on INCI nimekirjade lõpus, aga mille toime on tõhus, on peptiidid ja hüaluroonhapped. Vitamiinid ja happed võiksid olla seerumi puhul esimeste ainete hulgas.
Nüüd kui väike ülevaade ainetüüpidest ja INCI nimekirjadest on antud, saame rääkida täpsemalt. Minu kogemuse põhjal ehk puhtalt vaid enda tähelepanekutest võin öelda, et 8 seerumit 10st on tegelikult vedelad kreemid ehk tavalised emulsioonid. Eelmainitu varal, kumb tundub teile vajalikum seerum? Näide 1: INCI nimekirja algus - Aqua,  Glycerin, Alcohol, Propanediol, Butylene Glycol, Isotridecyl Isononanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Squalane… Näide 2: INCI nimekirja algus - Aqua, Algae (Furcellaria Lumbricalis) Extract, Bacillus/Rice Bran Extract/Soybean Extract Ferment Filtrate, Oligo Sodium Hyaluronate, Rosa Centifolia Flower Extract… Nende kahe näite varal on hästi näha, et ühe seerumi INCI nimekirja algus koosneb lisaainetest ja teise seerumi INCI nimekirja algus koosneb aktiivainetest. Kahjuks on esimese näite sarnased seerumid enamuses.
Palju jõudu seerumimaastikul orienteerumiseks! Seerumi kasutamiseks on õige aeg siis kui te tunnete, et kreem jääb nõrgaks või kui soovite nahale anda uut hingamist ja energiasüsti. Vanusele ei pea mõtlema, mõelge hoopis sellele, mida soovite saavutada. Seerumit ei pea kasutama 24/7, seda võib teha pudeli kaupa, hinnates tulemust. Õhtuse või hommikuse kasutamise juhised on toote peal kirjas. Võtta rusikareegliks see, et kui seerum ei sisalda orgaanilisi happeid nagu A-või C-vitamiini, siis võib seda panna ka hommikul kreemi alla. Ja veel üks väike nipp neile, kelle nahk silmade ümber hakkab toonust kaotama või hommikul on silmade all „kotid“ – proovige varianti, et õhtul panete silmakreemi asemel joonte ja kortsukeste peale hoopis seerumit ja hommikul turgutate silmakreemiga, millel on paistetust alandav toime. Olen ise näinud, et tulemus saab hoopis parem! D´DIFFERENCE valikus on kuldne paar: 5D Rejuvenating Serum õhtul ja 5D Rejuvenating Serum ning 5D Lifting Eye Cream hommikul. Tundlikule nahale, millel on vananemisilmingud, soovitan 5D Revitalizing Face Serum näoseerumit. Karedale nahale, mida on vaja siluda ja pehmendada, soovitan 5D Smoothing Face Serum näoseerumit.
D’DIFFERENCE kodu: www.ddifference.com Personaalsed nahahooldusnõuanded: [email protected] Jälgi meid sotsiaalmeedias: FB @ddifferencebrand IG @ddifference_brand YT ddifference brand