Ilusaladused iidsest Roomast

Rooma impeeriumit võib pidada läbi aegade üheks suurimaks impeeriumiks,  naiste jaoks tähendas see sel  ajal üht - kosmeetika ja ilurituaalide ideed erinevatest riikidest jõudsid nendeni üsna lihtsalt ja kiirelt. Iidsetel aegadel oli kosmeetika ja ilurituaalid üksnes prostituutide ja jõukate naiste pärusmaa, kuid neil on saladusi, mida meiega tänapäeval jagada. 

Rooma impeeriumit võib pidada läbi aegade üheks suurimaks impeeriumiks,  naiste jaoks tähendas see sel  ajal üht – kosmeetika ja ilurituaalide ideed erinevatest riikidest jõudsid nendeni üsna lihtsalt ja kiirelt. Iidsetel aegadel oli kosmeetika ja ilurituaalid üksnes prostituutide ja jõukate naiste pärusmaa, kuid neil on saladusi, mida meiega tänapäeval jagada. 


1. Nad armastasid kahvatut jumet 

Rooma impeeriumi daamidele  oli lausa eluliselt oluline, et nad ei näeks välja justkui oleksid veetnud pika päeva  põllul töötades. Naistel oli kombeks puuderdada kriiti oma nahale. Kätele joonistasid nad vahel jooni sinise kriidiga, et jääks mulje justkui veenid kumaksid läbi naha. Tänapäeva iluideaalid on ajaga siiski veidikene muutunud. 

2. Rooma naiste põsepuna

Kontrastiks kahvatule jumele meeldis neile omada ka roositoonis punaseid põski, mille saavutamiseks kasutati tihtilugu ka erinevaid looduses leiduvaid komponente. Kellel oli võimalik lubada endale Belgiast imporditud punast ookrit, kellel mitte, see võttis appi roosi kroonlehed ja punase kriidi. Samuti oli neil kombeks kasutada punast veini või pliid.  

3. Nad jumaldasid kokku kasvanud kulme 

Iga naine iidses Roomas soovis omada põimuvat ja  tihedat kulmupaari ning kui seda polnud neile looduse poolt kaasa antud, siis sai  süsiga joonistatud. 

4. Näomaskid 

Rooma naistel oli kombeks tihti ka näomaske teha, osad sel ajal kasutatavad komponendid on meile tänapäevalgi tuttavad, kuid mõned ülimalt veidrad. Väga levinud olid äädika, basiiliku, õlide ja hanerasva maskid, kuid ka platsenta ja kõlab õõvastavalt,  gladiaatorite higi kasutati näomaski komponendina. 

5. Sile ja siidine nahk 

Vana-Rooma iluideaal ei tunnistanud karvkatet kehal, karvu eemaldati nii säärtelt kui ka käsivartelt.  Kui tänapäeval kasutatakse vaha, siis iidsetel aegadel eemaldati karvu vaigu  ja pimsskivi abil. 

6. Kuidas nad pesid ja hooldasid oma juukseid ? 

Rooma naiste šampoonifunktsiooni täitis  muna ja äädika segu, kuivapoolseid juukseid hooldasid nad oliiviõliga. Kuigi täpsem olles, siis mitte nemad ei hooldanud, selle töö tegid nende endi eest ära „juukseorjad“, see oli jõukate daamide luksus.

7. Nad tõepoolest võtsid piimavanne

Võibolla oled kuulnud, et Cleopatral oli kombeks võtta piimavanne, see ilurituaal oli ülimalt populaarne ka Vana-Roomas.  Usuti, et eesli piim muudab naha pehmeks ja aitab ennetada kortsude teket. Tundub, et selles osas oli neil õigus, kuna eesli piim sisaldab retinooli, mis on sees ka tänapäeval vananemisvastastes kreemides. 

8. Küünehooldus

Roomlaste maniküüritehnika oli küll kõike muud kui veetlev. Nad kasutasid küünelakina lambarasva ja vere segu. 

9. Nad nägid vaeva ka ripsmetega

Rooma naised uskusid, et hõredad ripsmed on märk kehvast armuelust, seega nad tegid, mis suutsid, et savutada tihedad ja pikad ripsmed. Nad kontuuritasid oma silmad ja värvisid ripsmed musta puudriga.  

10. Neile meeldis hästi lõhnata

Lõhnad olid valmistatud lilledest, taimedest ja pipardest, mis kanti kehale iluvee ja kreemide näol.  Lõhnad olid üksnes jõukate naiste luksuseks.

 

Allikas: beautyandtips.com