Intervjuu Perit Muugaga. VÕIDA PERIT MUUGA KLEIT!

Intervjuu Perit Muugaga. VÕIDA PERIT MUUGA KLEIT!

Moelooja Perit Muuga sai tuule tiibadesse 2014. aasta sügisel tänu Tallinn Fashion Weekile, kus ta sai võimaluse avaldada oma esimese kollektsiooni „Army of Me“.

Kuidas sai alguse sinu teekond moemaailma?

Olen alati tahtnud midagi luua ja riided on mulle alati olnud oluliseks eneseväljenduse vormiks. Arusaamine, et moedisain on minu kirg, võttis siiski veidi aega. Seda ka seepärast, et ma ei ole kunagi midagi suuremat õmmelnud. Peale pikki eneseotsinguid sain siiski aru, et see oli alati olnud just see õige asi. Olin elanud pikalt Põlvas ja otse öeldes üsna mandunud, kuni otsustasin, et lõpuks ometi olen valmis midagi ette võtma. 

Kolisin Tallinnasse ja läksin alustuseks Euroakadeemiasse moedisaini õppima. Tegin seda pigem selleks, et kuskilt peale hakata. Peale esimest õppeaastat olin valmis moemaailma sukelduma. Alguses kaalusin ERKI moe-show‘l osalemist, aga otsustasin siiski, et selle etapi olin juba elus mööda lasknud. Tulin ideele saata oma esimese kolme kleidi pildid otse Tallinna Fashion Weeki korraldajatele. Tagasiside oli positiivne ja žürii oli väga vaimustuses. Ma sain võimaluse osaleda 2014. aastal Tallinn Fashion Weekil oma esimese kollektsiooniga „Army of Me“.

Oled elanud Tallinnas alles neli aastat – kuidas sa ennast tunned siin? Kui loominguline on Tallinn?

Tunnen ennast Tallinnas üsna hästi. Siiski loominguline võib olla ükskõik milline koht. Pigem peab looming ikkagi tulema sinust endast. Eks siin elu keeb muidugi rohkem, aga õnneks tunnen, et kiirem elutempo sobib mulle enamasti hästi.

Mis oli kõige häirivam Tallinnas?

Ei oskagi midagi väga häirivat välja tuua, pigem oli kõik algul siiski põnev, uus ja värvikas.

Mis oli kõige toredam Tallinnas?

Kõige toredam oli ilmselt leida uusi huvitavaid inimesi. Võrreldes Põlvaga, kust ma pärit olen, olen Tallinnast leidnud rohkem loominguinimesi, kellega ühel lainel emotsioone vahetada või ka erinevuste üle vaielda.

Millest sa inspiratsiooni saad?

See on alati nii keeruline küsimus. Ideid ja loomingut keerleb peas korraga palju. Konkreetne kollektsioon hakkab mingist ideest vaikselt arenema, kuni lõpuks saabki valmis või siis ei saa ja võtan kinni hoopis mõnest uuest ideest ja hakkan otsast peale. Mul on korraga mitmeid kollektsioone, mille jaoks panen mõtteid kirja ja korjan inspiratsioonipilte. Minu loomingus on suur roll loodusel, käin tihti linnast väljas ringi sõitmas ja uusi põnevaid kohti otsimas, kus võiks ehk fantaasiapilte teha või lihtsalt mõnusalt aega veeta ja emotsioone koguda.

Kelle jaoks sa oma moodi lood?

Loon kõigile, kes tahavad seda kanda. Riided on selleks, et nendest rõõmu tunda, teatud emotsiooni tekitada ja ümberkehastumise võimalust anda. Mul on suhteliselt erineva emotsiooniga loomingut, ilmselt sellepärast küsitakse minult vahel, kas ma alles otsin oma stiili. Tegelikult ma ei otsi oma stiili, mul on lihtsalt palju erinevaid emotsioone ning mul hakkab igav, kui pean kogu aeg sarnaseid riideid disainima. Turunduse mõttes on kogu aeg sama asja tegemine muidugi parem strateegia, aga nii raske on ennast veel enam piirata.

Milline on sinu loomingust su enda lemmikkollektsioon?

Ilmselt mu esimene kollektsioon. Sinna panin kõik oma aastatega kogunenud rasked ja rõõmsameelsed tunded virvarrina sisse. Tollal tundsin, et lausa põlesin tahtest luua, aga ega see muidugi praegu ka kuhugi kadunud pole.

Mida soovitad Eesti naistele kui tänavapilti vaatad?

Ikka rohkem julgust. Rohkem värve soovitavad muidugi kõik, aga mina soovitaksin eelkõige vähem ühiskondlike normide pärast muretseda ja tunda elust rohkem rõõmu. Ei ole olemas head ja halba stiili, on vaid erinevad maitsed. Jääge iseendaks ja katsetage rohkem, elu on lühike.

Kus sa tahad olla kümne aasta pärast?

Tahaksin veel rohkem luua, ka rohkem fantaasiarikast couture‘i. Samuti rohkem reisida ja rohkem endale materiaalset vabadust. Selle saavutamiseks on aga vaja jõuda kaugemale ja kõrgemale. Kahjuks on motivatsioon nii habras asi ja see kipub esimesena kaduma. Seepärast tuleb mul motivatsiooni pidevalt tikutulega taga otsida.

Millised on sinu elu põhimõtted?

Tee teistele seda, mida sa tahad, et sulle tehakse. Selle järgi elada pole siiski alati nii lihtne. Pean ennast väga tolerantseks inimeseks, kuigi olen vist siiski veidi silmakirjalik, kuna ei suuda olla sugugi tolerantne inimeste suhtes, kes pole tolerantsed.

Mida me võime järgmisena oodata? Millist loomingut?

Sügisel on tulemas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kollektsioon. Kollektsiooni mustrid, tekstuurid ja toonid on paljuski inspireeritud vanade eestlaste käsitöömeistrite kasutatud materjalidest nagu puit, raud, pronks, vask ja hõbe. Samuti on taas tulemas hundimustrid ja ka karudega kangad. Kollektsioon on eestlastele kohaselt veidi raskemeelne, mitmetahuline ja sügav.

Vaata lisaks pilte galeriist.

VÕIDA KLEIT FACEBOOKI MÄNGUS! Perit Muuga kleit väärtusega 190 € tehakse võitjale ateljees tema mõõtude järele. Mäng kestab kuni 11.08. Mine mängu juurde SIIT

Sarnased artiklid