Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks juuksed ei kasva ning langevad välja?

SISUTURUNDUS

Buduaar

Juuste väljalangemine
Juuste väljalangemine

Ilusad juuksed panevad silma särama, ent kiharate katkedes ja välja langedes on mure suur. Tekib küsimus, mida teha olukorra parandamiseks. Kodumaine looduskosmeetika bränd Nurme rääkis Trihholoogiakeskuse vanemtrihholoog Kelly Saatmanniga sellest, kuidas hoida enda juukseid tervete ja tugevatena.

Trihholoogia ei ole just niisugune sõna, mida iga päev kuuleks. Seda on vaja, kui juuksed on halvas seisus, ei läigi ja on haprad. Põhjamaa inimeste peamisteks probleemideks on juuste väljalangemine, kõõm, katkevad juuksed, liigne rasu ja peanaha sügelus ning ka haigused, nagu psoriaas ja seborroiline dermatiit – paiguti ketendavad laigud rasusemates nahapiirkondades peanahal või näol.

“Just selliste muredega pöördutakse Trihholoogiakeskuse poole, kus pärast esmast visuaalset vaatlust vaadatakse peanahka ja juukseid lähemalt mikrokaameraga,” räägib Saatmann. Diagnostika põhjal saab trihholoog öelda, milline on peanaha ja juuste seisund. Isegi juuksesibula elujõulisust on võimalik eraldi testida. Pärast vaatlust antakse personaalselt nõuandeid igaks peanaha- ja juuksehoolduseks.

Miks tekkib juuste väljalangemine?

Saatmann toob välja, et vahel võib probleemide põhjus olla lihtsamast lihtsam. “Näiteks vältida tasub pidevalt kõrge hobusesaba kandmist. See tõmbab naha pingesse ja juuksed võivad katkeda.” Samuti on juuste kuivuse tekitajaks lihtsakoeline harjumus või pigem selle puudumine. “Palsamit pannakse läbimärgadesse juustesse ja niiviisi ei saa toode juuksekarva imenduda. Vähemalt korra nädalas tuleks juuksed pärast šampooniga pesemist kuivatada froteerätikuga ja alles seejärel kanda neile juuksepalsamit,” selgitab Saatmann.

Veel tuleb panna tähele, et palsami loputusvesi peab olema jahe, et väliskeskkonnast tulevad mõjutajad ei saaks juukseid kahjustada. Kliima mõjutab samuti palju meie peanaha ja juuste tervist. Sageli ei soovita näiteks kuumal suvepäeval või külmal talveilmal peakatet kanda. Lisaks toitutakse sageli valesti ja esineb ka palju stressi. “Enamasti kasutavad inimesed siiski valesid juuksehooldusvahendeid,” ütleb Saatmann.

Kuidas valida sobivad tooted?

Väga oluline on hoolega tutvuda juuksehooldustoote koostisosade ja kirjeldusega. Samuti vaadata poes kriitilise pilguga ringi: kui 250-milliliitrine šampoon maksab 2 eurot, siis tekib küsimus, mida see sisaldab. “Ei ole võimalik teha head toodet, millel pole looduslikku või taimset baasi,” ütleb Saatmann.

Looduslikke tooteid valides tuleb aga järgida põhimõtet, et šampoon vali alati peanaha seisundi järgi ja palsam juuste järgi. Taimsed koostisosad on erinevatele peanaha- ja juukseprobleemidele headeks ennetajateks. Näiteks kõõma- ja sügeleva peanaha probleeme aitab leevendada rosmariinišampoon ja -palsam, juuste väljalangemist aitab vähendada ilang-ilang ning juuksekasvule soodustavalt mõjub lavendlišampoon.

Piparmünt on meespere lemmik, mis leevendab samuti peanahaprobleeme ja pakub jahutavat efekti. Erinevad juukseõlid aitavad samuti parandada just kuivi ja katkiseid juukseotsi ning muuta need taas terveks ja tugevaks. Näiteks argaaniaõli toidab kuiva peanahka ja taastab lõhenenud juukseotsad, riitsinusõli aga kiirendab juuste kasvu.

Nurme

Nurme looduslike juuksehooldustoodetega saad tutvuda e-poes www.nurme.eu või kõigis suuremates Selverites, Rimides, Coop Maksimarketites, Maximates, Prismades, Tallinna ja Tartu Kaubamajas ning I.L.U. ja Tradehouse’i ilukaubamajades.