Reklaam sulgub sekundi pärast

KAHEKSA sügistalvist trendi, mis ei lase peomeeleolul vaibuda

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Foto: 123rf

Iga hooajaga läheb riietumine aina põnevamaks – trendid saavad mõjutusi minevikust, teleekraanidelt, aga ka endiselt pandeemia järelmõjudest. Sügisel saavad tähelepanu keskpunktis olla nii minimalistid, gooti-stiili austajad kui ka peomaiad maksimalistid.

  1. HEA TEKSA

Teksakangas paistab sel hooajal olevat tagasi tugevamalt kui kunagi varem, valitsedes nii moelavasid kui domineerides publiku seas ja tänavamoes. Eriti muljetavaldav on omavahel kokku sobitada erinevat tooni teksakangad – jah, see oli tõesti kunagi ammustel aegadel suur moepatt! Kui tavaline sinine kangas pole sinu teema, siis ülimalt äge on riietada end ka mõnda julgesse tooni ning seda enesekindlalt pidulike aksessuaaridega kokku sobitades välja kanda.

2. POWER-ROOSA

Roosa ja sügisel? Uskumatu! Jah! Kõik sai alguse sellest, kui Valentino moemaja esitles sügistalveks üleni jõulist roosat kollektsiooni. Hoogu andis veel juurde Barbie filmi väntamine, mis lükkas käima #barbiecore trendisuuna. Siiski, sügiseks võiks roosa armsama ja nunnulikuma poole hüljata ning vaadata just jõulisuse ja seksikuse suunas. Kui suvel sai näha pealaest jalatallani erinevaid roosa suundi, siis ei maksa sügisel trendi hüljata – seda kas või vaid silmipimestavaid roosasid aksessuaare kandes.

3. 1990NDATE MINIMALISM

Kui 1990ndad jätavad sind muidu külmaks, siis see trend läheb peale ka neile, kes seda ajastut põlgavad. Vaata lihtsate satiinist komplektide ja kleitide, rangete ülikonnavestide ja kostüümide, „ilmetu” teksa, suurte triiksärkide, kõrge kraega sviitrite ning sirge lõikega pükste suunas. Võid mõnuga hüljata ka meigi kandmise ning keskenduda nahahooldusele. Panusta kvaliteetsetele, jätkusuutlikele kangastele, mida saab kanda mõnuga pikki aastaid ning kapselgarderoobi loomisele, teades, et rõivaid on lihtne omavahel kombineerida. Nii läheb vähem aega peamurdmisele, mida selga panna ning jääb rohkem aega elu nautimiseks.

4. TURVALINE MUST

Musta värvi armastajad võivad kergendatult hingata – hooaeg kuulutab selle naasmist! Kui oled tüdinenud „hea tuju” trendisuundadest, võid mõnuga nautida gootilikku lähenemist. Lemmik motostiilis must nahktagi, elegantne maksikleit, seksikad nahkpüksid või üle põlve ulatuvad nahksaapad – kõik need tasub pärast sooja suve kapist välja kraamida. Pisut vallatumad hinged naudivad ka dominatrix-stiilisuuna mõjutusi. Nahkmaterjali austajad võivad julgelt välja kraamida oma motostiilis või lendurjaki mõjutustega (kunst)nahktagi.

5. PIKKUS – MAKSI!

Sügisel võib mitu hooaega domineerinud miniseelikud julgelt maksipikkuse vastu välja vahetada. Ei, seksikus pole kuhugile kadunud, aga ülipikad seelikud ja kleidisabad käivad praeguse trendika 1990ndate stiilisuuna juurde. Kui riidekappi tuulama lähed, siis vali figuuri rõhutavad lõiked. Olgu tegemist peo või argipäevaga, maksipikkuses seelik sobib igale poole. Pidulikuks juhuks vali satiin või mõni sillerdava säraga kangas, argipäeval lihtne ja minimalistlik tuub-seelik.

6. PIDU EI VAIBU

Hoolimata sellest, et suvi on olnud vägev – vürtsitatud festivalide ja terrassipidudega – ei vaibu peomeeleolu ka sügisel. Moes on isikupärane glamuur ja julgus erineda, riietuda just nii, kuidas ise soovid ja leida enda ümber sarnaselt mõtlevad inimesed. Panusta särale, suurtele vormidele, hõbedastele detailidele (näiteks käekotile või saabastele) ja seksikalt läbikumavatele kangastele. Haara kapist suured lohvakad teksapüksid ning sobita need kokku vallatult sillerdava nabapluusiga või pane ülipiduliku litritega seeliku peale igapäevane T-särk ning ära lase sügisel oma peomeeleolu rikkuda.

7. KÕIK LIIGA SUUR

Kui muidu oleme harjunud nägema overisized-pintsakuid miniseeliku ja pesu peal, siis sügisene trendivool leiab, et üleni suurtesse riietesse riietumine on veelgi trendikam. Võta eeskuju näiteks kuulsast popstaarist ja miljonite noorte lemmikust Billie Eilishist, kes kannab tihtilugu nii kottis riideid, et keegi ei tea, kas ta on vaagnatäie saiakesi ära söönud või salatidieedil. Jah, see trendisuund leiab, et figuurist rääkimine pole teema!

Moeeksperdid soovitavad panustada lohvakatele ja kottis kõrge värvliga pükstele ning sinna peale paar numbrit suurema või peika kapist pihta pandud pintsaku sättida.

8. BRIDGERTONI FÄNNID

Mitte ainult Barbie filmi väntamine pole moemaailmale mõju avaldanud, vaid ka Netflixi hittsari „Bridgerton“ on üks neist, mis inspireerinud nii kõrgmoe disainereid kui tänavamoodi. Mõtle kõigele naiselikule – pastelsed pehmed toonid, puhvis varrukad, rõhutatud pihajoon, korsetid, naiselikud lõiked, pesust inspiratsiooni saanud pitsist detailid.

Kõige kuumemad aksessuaarid

Kui suvenumbris kirjutasime, et kauboisaapad on festivalidel üks kuumemaid moeaksessuaare, siis sügiseks pole trendisuund pidurit saanud. Pandeemiaaeg on kinkinud meile ka mugavuse, seega võib rõõmustada motostiilis rohmakate tanksaabaste üle, mis on uueks hooajaks saanud täiendust metallikust detailide, kandilise ninakuju või kõrgema säärega tegumoe poolest.

Sügiseks on hoo maha võtnud ka imepisikeste käekottide moesuund ning taas tasub käevangu haarata praktiline kott, kuhu mahub pool elu sisse. Ka ei ole erksate värvitoonide pillerkaar sügiseks läbi saanud. Kes aga soovib riietuses sügiseks värve vähendada, see teab, et eriti moes on julge tooniga käekott, mis sobib nii minimalistliku igapäeva kui maksimalistliku peomeeleolu juurde.