Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann

Kas mehed ja naised vajavad erinevaid ilu- ja nahahooldustooteid?

Nahahooldustooted
Nahahooldustooted — FOTO: 123rf

Meeste ja naiste nahas on tegelikult mitmeid erinevusi, kuid kas need on olulised kui on aeg mõni uus nahahooldustoode osta?

Meik ja nahahooldus on pikka aega jagatud meeste ja naiste toodeteks, kuid nüüd on aina rohkem kaubamärke, mis hõlmavad neid, kes ei identifitseeri end kummagi soona. Brändid nagu Jordan Samuel Skin ja Meloway Makeup püüavad muuta reegleid, luues tooteid, mis jätavad välja soo.

"Nahahooldus on oma olemuselt soovaba. Meil kõigil on variatsioone erinevatest nahaprobleemidest, kuid neid ei dikteeri ainult bioloogiline sugu ega sooline identiteet,” ütles Jordan Samuel Skini asutaja Jordan Samuel Pacitti. Samamoodi asutasid Ash Kim ja tema vend Aiden Meloway Makeupi, sest nad tahtsid teha tooteid, mida nad ise kasutaksid. "Meigi kuulumine soolise binaarsuse hulka on absurdne ja me oleme otsustanud seda muuta luues võimalikult kaasava kaubamärgi," ütles Kim. "Meie sihtklientideks on kõik, kes armastavad meiki. Me ei häbene oma sõnumit, et meik on mõeldud kõigile,” lisas ta.

Eksperdid ütlevad, et sünnihetkel on meeste ja naiste nahas tavaliselt neli peamist bioloogilist erinevust.

Dermatoloog dr Christina Lee Chung selgitas, et enamik neist erinevustest on tingitud hormoonidest. "Esiteks muudab testosteroon meeste naha paksemaks kui naiste oma. Seetõttu võivad mehed vajada tugevamaid koorivaid tooteid või tugevama kontsentratsiooniga toimeaineid." Chung tõi näiteks, et mehed vajavad "oluliselt suuremat" Botoxi kontsentratsiooni ja et käsimüügist saadavatest retinoolitoodetest ei pruugi meestele piisata.

Teiseks ütles Põhja-Carolina dermatoloogiakeskuse dermatoloog dr Beth Goldstein, et kuna testosteroon stimuleerib rasu tootmist, kipub meeste nahk olema rasusem kui naiste nahk. Seetõttu taluvad mehed tavaliselt tugevatoimelisi puhastusvahendeid, mis eemaldavad nahalt rasu, paremini kui naistele mõeldud tooted.

Kolmandaks, meestel on tavaliselt rohkem näokarvu ja paljud raseerivad regulaarselt. Goldstein ütles, et raseerimine võib põhjustada ärritust, aga ka sissekasvanud karvu, mille tulemuseks on villid ja armid. Seetõttu on paljud meeste nahahooldustooted mõeldud naha rahustamiseks pärast habemeajamist. Ta lisas, et mehed peavad olema ettevaatlikud toodete suhtes, mida nad kasutavad vahetult pärast raseerimist, et vältida edasist ärritust.

Neljandaks kipub naiste nahk olema kuivem kui meeste nahk. Goldsteini sõnul on see osaliselt tingitud sellest, et meeste nahk on happelisem. Seetõttu vajavad naised niisutajat rohkem kui mehed. Kuivam nahk muudab mõned naised vastuvõtlikuks ka mõne toote kuivatava toime suhtes. Goldstein ütles, et naiste nahk muutub menopausi saabudes tavaliselt veelgi kuivemaks.

Kas need erinevused on nahahooldustoodete puhul olulised?

Hoolimata nendest bioloogilistest erinevustest, "ei ole absoluutselt mingit teaduslikku põhjust, miks nahahooldustooted oleksid soopõhised," ütles dr Kristina Collins, kahekordse sertifikaadiga dermatoloog ja Dr. Collinsi nahahooldussarja Foy asutaja. Selle põhjuseks on asjaolu, et "ükski neist erinevustest ei too kaasa olulisi erinevusi ideaalses nahahooldusrežiimis," selgitas ta. Selle asemel soovitab ta igaühel valida nahahoolduse, mis sobib kõige paremini tema nahatüübiga, mitte sooga.

Collins nentis ka, et naistele turustatavatele toodetele lisatakse sageli "roosa maks" ja need maksavad rohkem kui peaaegu identsete koostisosadega meeste tooted.

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann