Katriin Korsar – Inese imeliste peaehete autor ja uus kuum ehtedisainer

Katriin Korsar – Inese imeliste peaehete autor ja uus kuum ehtedisainer

Inese talvenumbri esikaane pildistamisel avastasime uue ja põneva ehtedisaineri: Katriin Korsar. Katriin disainib ehteid By Katriin nime all ning andis välja just oma spetsiaalselt pruutidele mõeldud peaehete kollektsiooni. Tutvume kaunite ehtede loojaga lähemalt!

Inese talvenumbri esikaane pildistamisel avastasime uue ja põneva ehtedisaineri: Katriin Korsar. Katriin disainib ehteid By Katriin nime all ning andis välja just oma spetsiaalselt pruutidele mõeldud peaehete kollektsiooni. Tutvume kaunite ehtede loojaga lähemalt!

Millised on su meelismaterjalid, mida oma töös armastad kasutada?

Kindlasti on esikohal siid, kas siis õhuline šifoon või luksuslik satiin, samuti saab organzaga väga palju huvitavat korda saata. Esimeste tööde inspiratsiooniks oli minu vanaema vintage pits, millel on siiani eriline koht minu südames. Palju kasutan ka pärleid ja erinevaid kristalle. 

Milliseid kodumaiseid ja välismaiseid disainereid imetled?

Kodumaistest disaineritest meeldivad Lilli Jahilo, Hanna Korsari ja Kristina Viirpalu õrn naiselikkus, Katrin Kuldma elegants ja kindlasti ka Aldo Järvsoo looming.

Elie Saabi, Marchesa, Valentino peene ja ajatu kätetöö lummavad mind oma detailidega ja on omaette kunstiteosed. 

Kas hoiad ka pidevalt muutuvatel trendidel silma peal? Kas hooaja trendid mõjutavad su loomingut?

Ma ei ole üritanud pingsalt hoida ennast kursis muutuvate trendidega. Samas, kuna ma jälgin oma lemmikdisainerite vahetuvate hooaegade loomingut, millest tihti inspiratsiooni leian, siis võib öelda, et kaudselt käin ka mina hetketrendidega kaasas.

Kas oled õppinud disaineri/ehtekunstniku ametit või on see oskus sündides kaasa saadud?

Juba väikese tüdrukuna olin ümbritsetud kangastest, niitidest ja nööpidest, kuna mu ema õmbles paljud minu riided ise. Ma arvan ka, et moepisik on mul veres, kuna minu vanatädi Marta Pirn oli Inglismaal Horrockses moemaja üks peadisainereid, kes on muuhulgas disaininud rõivaid ka kuninganna Elizabeth II-le. Lisaks eeltoodule olen ma alati moe ja kunsti vastu huvi tundnud, ise õppinud ja katsetanud erinevaid tehnikaid.

Kui kaua oled tänaseks päevaks disainerina/ehtekunstnikuna töödanud?

Aktiivsemalt hakkasin oma brändi kujundama 2 aastat tagasi, aga esimese juuksekaunistuse tegin 2010. aastal.

Kellele on su looming mõeldud? Palun kirjelda lühidalt seda inimest!

Intelligentsele ja kaasaegsele naisele, kes hindab naiselikku glamuuri ja pöörab tähelepanu detailidele ning julgeb välja paista ja end ehetega väljendada. Kuna mu uus kollektsioon on suunatud pruutidele, siis on see mõeldud ka naistele kes soovivad anda viimase lihvi oma elu tähtsaima päeva look’ile. 

Kelleks tahtsid lapsepõlves saada? Ja kuidas jõudsid disaineri/ehtekunstniku tööni?

Väiksena tahtsin saada baleriiniks ja lauljaks. Baleriini ja lauljat minust küll ei saanud, aga muusika on minu igapäevane kaaslane siiani ja uus kollektsioon on paljuski balletist inspireeritud. Olin pikka aega kontoritöötaja, kus ma unistasin pidevalt millestki muust, millestki loovast ja käega katsutavast. Ühel hetkel tänu asjade sobivale kokkulangevusele astusin välja oma mugavustsoonist ning alustasin disaineri elu. Selleks hetkeks oli mul juba kliendibaas tekkinud, kuna olin kontoritöö kõrvalt sõbrannadele ja sõbrannade sõbrannadele juba peaehteid teinud.

Kust ammutad ideid ja inspiratsiooni?

Inspiratsiooni leian kõikjalt – näiteks muusikast, filmidest, kunstist, loodusest, reisidelt, raamatutest ja vestlustest sõbrannadega. Põhiliseks inspiratsiooniallikaks on lemmikdisainerite õhtukleidid ja haute couture kollektsioonid. Kohe kui näen mõnda peensusteni läbi mõeldud ja teostatud kleiti, hakkab mõte tööle ja näpud sügelema.

Millised on tuleviku plaanid?

Kinnitada kanda ka välisturgudel ja avada oma showroom.

 

Buduaar soovib Katriinile palju edu tema tegemistes! Imetle kaunist By Katriin loomingut allpool galeriis!

 

Buduaar.ee

Sarnased artiklid