Reklaam sulgub sekundi pärast

KESKKONNASÕBRALIKUD SUKKPÜKSID – sügise mitmekülgseim aksessuaar

Krista Kiin

Kaupluste väljapanekutes ja tänavapildis on suvised rõivad juba sügisesematega asendunud. Üks lihtsamaid ja toimivamaid nippe välimuse muutmiseks on kanda nüüd – kooliaasta alates – kleidi või seeliku all sukkpükse. Just viimased lisavad meie jahenevas kliimas kehale aina hädavajalikumat soojust, kuid annavad välimusele ka tänuväärse lisanüansi. Valikut tõesti jagub!

Ilmselt pole enam meist kellelegi üllatuseks, et igal aastal visatakse üle miljardi riideeseme ära, mis omakorda suurendab prügimägesid ning saastab keskkonda. Muide, 64% naistest viskab oma sukkpüksid prügikasti ning 29% neist lõpetab prügimäel. See tähendab, et 29% äravisatud sukkpükstest jääb loodusesse aastakümneteks lagunema! Tänu Sokisahtli valikule on ometi võimalus tarbida ka sukkpükse keskkonnasäästlikumalt. Nimelt on müügile ilmunud keskkonnasõbralikud Ecocare ja Smart Tights kollektsioonid, mida tarbides oled rohelisem! „Rohelised“ sukkpüksid? Tõepoolest, nüüd on võimalik säästlikku eluviisi järgida ka sukkpükse, sokke ja põlvikuid kandes. Revolutsiooniliste ökosukkpükste Ecocare tootmiseks kasutatakse nimelt spetsiaalset Nilit Ecocare niiti, mis koosneb vähemalt 30% ulatuses taaskasutatud niidist. Seeläbi saab teha just nende sukkpükste kandmisel väikese heateo loodusele – tootmiseks läheb vähem materjali, kulub vähem vett ja jalajälg ökosüsteemile on väiksem. Puhtamana aitavad maakera hoida ka uued ja innovaatilised Smart Tights sukkpüksid, põlvikud ja sokid, mis on kiirendatult biolagunevad. Nimelt kasutatakse nende tootmiseks erilist Amni Soul niiti. Kui tavalised sukkpüksid lagunevad prügilas umbes 60–80 aastat, lagunevad Smart Tights sukkpüksid ligikaudu kolme aastaga ehk koguni 80% kiiremini kui tavalised sukkpüksid.

Sokisahtel Smart Tights 50den mustad sukkpüksid

  Biolagunev ei võrdu komposteeritav! Sealjuures tasub teada, et Smart Tights sukkpükse ei saa kodustes tingimustes komposteerida. Biolagunemine toimub vaid prügilates, kuna nende sukkpükste kiirendatud biolagunemiseks on vaja mitmete vajalike tingimuste kombinatsiooni: kõrget õhuniiskust, hapniku puudumist ja kindlate bakterite olemasolu. Sellised tingimused on ainult kontrollitud tingimustega prügilates! Pärast prügilasse sattumist lagunevad Smart Tights tooted kiiresti orgaaniliseks aineks (biomass) ning gaasiks, mida maapind saab omakorda kasutada. Samuti toodab lagunemine energiat. Neid sukkpükse saab uuesti ümbertöödelda ja kasutada muu materjali loomiseks. Lisaboonusena lasevad Smart Tights sukkpüksid nahal kergesti hingata, on jalas mugavad ning pehmed. Samuti on neid kerge pesta ja kuivatada.

Smart Tights sukatoodete pesukott

Et sokid-sukad kestaks... Smart Tights sukkpüksid, põlvikud ja sokid on sama vastupidavad kui tavalised sukkpüksid. Et soki- ja sukapaarid aga kauem ning paremini kestaks, tuleb neid ka hästi hooldada. Pesumasinas pestes võiks kindlasti kasutada pesukotti, et sukatooted kannatada ei saaks. Smart Tights pesukotti saab Sokisahtlist nüüd ka eraldi osta. Tasuta pesukott tuleb kaasa Smart Tights 30DEN kiirendatult biolagunevate sukkpükstega.