Reklaam sulgub sekundi pärast

Kevadine Tallinn Fashion Week sai tipptasemel finaali

Siret Esko modellidega
Siret Esko modellidega — FOTO: Erlend Štaub

Eesti moe kõige olulisem sündmus Tallinn Fashion Week sai reedel tipptasemel finaali, tuues Kalev spaa veekeskuse basseinile ehitatud moelavale täiuseni lihvitud kõrgmoe kollektsioonid.

Kalev Spa hotell & veekeskususes toimunud kevadine moenädal üllatas publikut sel korral veele püstiatud moelavaga, pakkudes publikule enneolematu elamuse.

Kevadise Tallinn Fashion Weeki teine päev sai alguse üle kuue aasta moelavale naasnud Jo Nurme värske kollektsiooniga. 2015. aastal Hõbenõela võitnud Jo Nurm tõi moelavale tunnetusliku kollektsiooni, lastes rõivastel oma lugu jutustada. Disainer taaselustas Tallinn Fashion Weeki raames oma loominguga sama joone, mis oli tema kõige esimeses kollektsioonis aastatel 2012 ja 2013. “Seda saatis samasugune voolujoonelisus, põhimõtted ja detailid,” rääkis moelooja. Kollektsioonis kasutas Jo Nurm mullakarva musta ja liivatooni pruuni - need kaks on tema jaoks maalähedased värvid. Rõivaid kaunistanud tikandid on inspireeritud koopamaalingutest, olles tagasivaade minevikku. “Kõik sai kokku pandud modernses võtmes - luues mõtlen just tänapäevasele naisele ning vaatan kaugemale klassikast.”

2013. aasta Kuldnõela võitja, kauaaegne Baltmani brändijuht ja peadisainer Aivar "Antonio" Lätt toõi Tallinn Fashion Weeki lavale uue projekti Notably Absent Designer Aspirations ehk lühidalt NADA. Pärast rohkem kui 20-aastast kogemust moeäris ning paljude vastamata küsimuste tekkimisel jätkusuutliku moe teemadel, arvas Antonio, et nüüd on aeg küps asjaga ka tõsisemalt tegelema hakata.

NADA asutati, et uurida erinevaid võimalusi aeglases, jätkusuutlikus ja eetilises moes. Brändi käekirjaks on ajatu stiil, kvaliteetsed materjalid, peen viimistlus ning vastutustundlik tasakaal pakkumise ja nõudluse vahel. Kõik NADA tooted on hooajatud ja valmistatud eesmärgiga maksimeerida toote disainiväärtust ning eluiga. Brändi eesotsas ei ole ega saa kunagi olema ühte "staardisainerit", vaid toetutakse suuresti teiste loomeinimestega tehtava koostöö jõule ja ideele, demokratiseerides moetööstust.

Esimene koostöö sündis NADA ja moedisaineri Sandra Luksi brändi LUKS vahel, seega sai nimeks NADA x LUKS. LUKS kollektsioonid valmivad peamiselt teksamaterjalist, mis on läbi rebimise, punumise ja õmblemise saanud uue vormi eriliste ja kantavate disaintoodete näol. Seda kõike sai imetleda ka kevadise moenädala laval.

Neljandat korda Tallinn Fashion Weekil osalenud Siret Esko tõi moebrändi Siret Design alt Kalevi veekeskuses moelavale kollektsiooni nimega “Golden Hour”Brändi värske kollektsioon oli inspireeritud õhtusest valgusest ning sellest hetkest, mil boss lady’d lõpetavad kontoris oma töö ja lähevad peole edasi. “Väärikad korporatiivmaailma kostüümid, pliiatsseelikud, skulptuurilikud kleidid ja kokteilipeo look’id on suvise õhtu toonides,” kirjeldas Siret Esko oma uusimat loomingut.

Rõivaid kaunistavad tikandid on graafilised ja matemaatilised nagu kõrgete büroohoonete aknad, trepid ja kontori interjöör. “Graafilised tikandid oma suursugususes ja väärikuses sobituvad ideaalselt ärimaailma riietuskoodidega, lisades valgust peegeldavaid tekstuure,” lisas moelooja.

Kristina Viirpalu eksklusiivne kõrgmoe kollektsioon andis aga edasi filosoofilise sõnumi, kandes nime “Jäljed”. Tema värskeimat loomingut iseloomustab peen ja filigraanne käsitöö, naiselikud siluetid ja ajatult unikaalne looming. Viirpalu usub, et iga inimene jätab oma elus maha jäljed, mis aja jooksul kaovad sootuks. “Miski pole siin maailmas igavene, aga selle loominguga jääb ka minust maha üks jälg, mis varem või hiljem kaob igavikku,” jagas disainer värske loomingu tagamaid ning inspiratsiooniallikat.

Kristina Viirpalu Couture on eksklusiivne luksusbränd, mis valmistab elegantsed rõivaid kaasaegsele naisele, kombineerides ajaloolisi käsitöövõtteid ja kaasaegset kõrgmoodi. Alates õrnalt kootud kleitidest, mis on inspireeritud Haapsalu salli peenest ilust kuni rahvuslike motiividega külluslike käsitikanditega kaunistatud body'deni, kiirgavad kõik valminud rõivad ajatut elegantsi. 

Kevadisele moenädalale andis ilusa finaali Amanjeda by Katrin Kuldma naturaalsetest kangastest loodud bespoke ehk eritellimusel valmivad rõivad kevad-suvisest kollektsioonist.

Kollektsioon pakub kõrget kvaliteeti elu erinevateks aspektideks meestele ja naistele. Moelaval sai näha tellija mõõtude ja soovide järgi valmivate teksapükste ja luksuslike T-särkide mudeleid puuvillast kašmiirini, stiilseid safarikomplekte, kehapaitavaid suvekleite õhulisest linasest ning unistuslikult ülipidulikke siidist kleite ja ülikondi. “Bespoke ehk eritellimusel valmivad rõivad, päris oma mõõtude järgi Euroopas valmistatud parima kvaliteediga naturaalsetest kangastest, on ainus tõeliselt keskkonnasõbralik moevalik,” on Katrin Kuldma veendunud.

Galerii catwalk`lt:

Vaata, kes poseerisid fotoseina ees: