Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

KOSMEETIKA TRENDISUUND, mis on kasulik nii nahale kui keskkonnale

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

Santaverde maaletooja Annika-Karmen Noormets

Kui rõivatööstuses räägitakse, kui palju kulub riiete valmistamiseks väärtuslikku joogivett, siis on ka kosmeetikatööstuses aina suuremaks trendiks saanud tahked, veesisalduseta tooted.

Vesi on üks enamlevinumaid koostisosi kosmeetikas, muutes toote tekstuuri mõnusamaks ja kergemini peale kantavaks. Vesi on ka niisutava toimega ning heaks mahuaineks tootes, kuid ei maksa unustada, et kus on vett, leidub ka pisikuid ja baktereid. Sellepärast vajavad tooteid lisaaineid, mis baktereid hävitaks ja nende tekkimist takistaksid. Kõnealused säilitusained aga ei ole meie kehale head, seega on tegemist surnud ringiga.

Vett sisaldav toode vajab teadagi ka head pakendit ning enamasti on tegemist keskkonda saastava plastikuga. Mida rohkem  tarbime tooteid, kus mahuainena on kasutatud vett, seda vähem mõjus toode on ja seda rohkem me seda kasutama kipume ning seega ka keskkonda saastame. Õnneks on maailm hakanud vaatama toodete poole, mis ei sisalda üldse vett ja vajavad minimaalset pakendamist. Ka Eestis räägitakse pakendivabadest poodidest ning tahketest šampoonidest, palsamitest ja isegi tableti kujul hambapastadest aina rohkem. Veevaba kosmeetika trend tähendab näiteks kreemide asemel õlide ning jumestuskreemide asemel puudrite kasutamist.

Veevaba kosmeetika muuda ka reisimise mugavamaks kui kunagi varem (kui koroonapiirangud välja jätta), sest enam ei pea pudelikeste ja totsikute pärast muretsema, soodustades samal ajal jätkusuutlikku mõtteviisi ja puhast kosmeetikat. Tooted säilivad kauem ning neid kulub vähem, seega on tegemist ka rahakotisõbraliku valikuga. Muidugi pole päris veevabaks minna veel võimalik, sest pakendamise ja tootmise juures kulub siiski vett, aga oleme teinud suure sammu paremuse poole.

Kommenteerib Santaverde maaletooja Annika-Karmen Noormets:

Foto: Santaverde maaletooja Annika-Karmen Noormets

„Vesi täidab kosmeetikatoodetes nii-öelda mahuaine rolli ega oma meie nahale efekti. Toiteainete sisaldus on madal ja seetõttu hind odav, sellepärast on ka koostisainete nimekirja vaadates INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) enamasti esimesel kohal aqua ehk vesi. Seda on toodetes kõige rohkem, edasi lähevad toimeained kahanevas järjekorras.

„Vesi on üheaegselt odavaim, aga ka ebaefektiivseim aktiivne toimeaine meie nahale. Santaverde kasutab vee asemel puhast aaloemahla ehk siis ei tilkagi vett, vaid 100% aktiivseid toimeaineid,“ selgitab Santaverde esindaja. Aaloe on tema sõnul teadlaste poolt hinnatud toimeaine, sest aaloelehtedes leiduvast mahlast on avastatud rohkem kui 200 koostisosa. „Aaloe toime ei tulene ainult erinevatest koostisosadest, vaid pigem aktiivsete koostisosade erakordsest kombinatsioonist. See on mono- ja polüsahhariidide (ehk liht- ja liitsuhkru), tähtsate aminohapete, mineraalide, jälgelementide, sekundaarsete taimsete ainete ja muu sellise koosmõju, mis annab põletikuvastase, antibakteriaalse, viirusevastase ja antioksüdantse toime ning toetab tervenemist.”

Lisaks on Noormetsa sõnul teaduslikult tõestatud, et looduslikul aaloel on kõige rohkem füüsilisi kasutegureid. „Kõik muutused naturaalses aktiivsete koostisosade segus vähendavad selle mõju nahale. See tähendab, et koostisainetest on oluline vaadata, kas tegemist on loodusliku aaloega või on seda töödeldud ehk siis kontsentraat, ekstrakt, kuivtöödeldud pulber + vesi jne.”

Puhta aaloemahla töötlemine kosmeetikatoote valmistamiseks on palju keerulisem ja kallim kui kuivatatud ja veega lahjendatud aaloepulbri kasutamine. „Pulbri tootmiseks vajaliku kuivatamise käigus võivad tundlikud koostisosad kahjustada saada või nende mõju kaduda. Aaloe täielik efekt saavutatakse ainult täiesti puhta mahla kasutamisega,” innustab Noormets koostisosi analüüsima.

Garnier Pure Active Charcoal Bar ebatäiuste vastane tahke pesuvahend
Toodet on rikastatud söe ja salitsüülhappega, et nahka intensiivselt puhastada ning vähendada ebatäiusi näol ja kehal. Tõestatud tulemused: pärast seitsmepäevast kasutamist on ebatäiused näol vähenenud 72%, seljal ja kaelal 62%. Tulemused selgusid enesehindamisel põhinevast testist, kus osales 55 inimest. 96% koostisosadest on looduslikku päritolu. Vegan koostis – ei sisalda loomset päritolu koostisosi ega lisaaineid.
Soovituslik jaemüügihind: 6,35 €. Saadaval suuremates kauplustes.


Santaverde Aloe Vera age protect toner vananemisvastane näotoonik
Puhas aaloemahl niisutab kiiresti, aaloeõied ja kuldkanni õielehed tugevdavad naha loomulikke protsesse, kaitsevad vabade radikaalide ja oksüdatiivse stressi eest, juureekstraktidest ammutatud toimeained tuhmistavad pigmendilaike. Näotoonik sisaldab rikkalikult antioksüdante ja aitab muuta jume värskeks ning ühtlaseks.
Hind e-poes: 39,90 €. Saadaval www.minulooduskosmeetika.ee


Santaverde Aloe Vera age protect cream vananemisvastane näokreem
Näokreem aitab jumet ühtlustada ja säravamaks muuta. Puhas aaloemahl ja hüaluroonhape niisutavad intensiivselt, rikkalikult antioksüdante sisaldavad aaloeõied ning nurmenuku- ja aprikoosiõli kaitsevad vabade radikaalide kahjulike mõjude eest, juureekstraktidest pärinevad toimeained tugevdavad naha struktuuri ja vähendavad hüperpigmentatsiooni.
Hind e-poes: 56,90 €. Saadaval: www.minulooduskosmeetika.ee


Santaverde Aloe Vera cream rich näokreem eriti kuivale nahale
Puhas aaloemahl ja antioksüdandi toimega E-vitamiin niisutavad nahka optimaalselt. Shea-või ja argaaniaõli toidavad intensiivselt ja tugevdavad nahka, nurmenukuõli rahustab, vähendab punetust ja taastab lipiidide struktuuri, toidab ja kaitseb nahka. Kreem on saadaval ka lõhnavabana.
Hind e-poes: 29,90 €. Saadaval: www.minulooduskosmeetika

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando