KRISTELI MUUTUMINE: elu esimesed ilusüstid

Kui me oma varasuvisesse muutumismängu lugejate seast õiget kandidaati otsisime, hakkas 41aastase Kristeli kiri kohe teiste seast silma. Kristel on ilus ja intelligentne naine, kes tegelikult ei vaja mingit stiilimuutust, küll aga piisas tema kirja esimeste ridade lugemisest, et mõista- tahame just selle naise elus toimuvaid muutusi toetada ja talle sellist vaheldust pakkuda, mida ta hetkel ehk ise ette ei võtaks. Elu on viimastel aastate Kristelit palju raputanud ning talle valusaid õppetunde toonud, aga Kristel on tugev ja me teame, et ta tuleb sellest olukorrast võitjana välja. See särav naine, kes on emaks kolmele kaunile tütrele, võttis vastu meie suure väljakutse, mis sisaldas endas noorendavaid täite- ja ilusüste vipMedicumis ning meiki ja fotosessiooni uues Laura Ashley rõivakollektsioonis. 

vipMedicumist elu esimesed noorendavad süstid 

Kohtusime Kristeliga pealinna ühes hinnatuimas ilukliinikus vipMedicum, et teha koos läbi maailmakuulsate staaride poolt enim armastatud noorendavaid protseduure, milleks on ilu- ja täitesüstid. Ka Eestis on see väga levinud viis, kuidas kiiresti näost vananemismärke kõrvaldada. vipMedicumi meditsiiniala juhataja Julia Kudrjavtseva selgitas Kristelile saavutatavat efekti ja andis ülevaate ka võimalikest näidustustest. Kristel, kelle jaoks need olid elu 

esimesed ilu- ja täitesüstid, tunnistab Buduaarile, et ta ei osanud midagi karta peale selle, et tulemus loomulik ja ilus jääks ning et nägu peale protseduuri paistes ja sinikaid täis poleks. Ja etteruttavalt võime öelda, et tulemus oli just selline, mida me ootasime. „Saan inimestelt komplimente, aga nad ei ole arusaanud, et mind on süstitud,” ütleb Kristel mõned nädalad pärast ilusüstide saamist. Naise sõnul oli protseduur küll pisut valus, kuid mitte midagi sellist, 

mida välja kannatada ei saaks. „Julia andis mulle stressipalli, mida vajadusel pigistada sain,” naerab naine ja lisab, et kõik talle tehtud ilusüstid ja protseduurid võtsid kokku vähem kui tund aega ning ta tundis ennast ilusüste teinud Julia Kudrjavtseva kindlates kätes hästi. 

Peale protseduuri ei tohtinud Kristel mõned päevad trenni teha ega sauna minna. Protseduurist taastumine oli kiire ja juba mõne päeva pärast vaatas peeglist vastu sama kaunis, aga pisut noorem naisterahvas. 

Täitesüstid ja ilusüstid – räägime erinevused selgeks! 

Pole kuigi harvad juhud, kus inimesed ajavad segi kaks väga erineva toimega iluprotseduuri või arvavad, et kõiki süste tehakse botox’iga. Teeme selgeks, mis on täitesüstide ja botox’i erinevus ning millisel juhul vajad sa üht või teist? 

Täitesüste tehakse juhul, kui on vaja taastada puudulikku volüümi ja siluda pindmisi kortsukesi, korrigeerida huulte volüümi ning nina-suuvolti. Täitesüstid ehk filler’id ei täida mitte ainult kortsualust tühimikku, vaid stimuleerivad ka kollageeni teket. Kristelile tehti täitesüste näole volüümi andmiseks ning huulte kontuuri hoidmiseks. Selleks kasutati spetsiaalset tehnikat, milleks on oma näoovaali hüomeetria taastamine. Julia Kudrjavtseva sõnul kestab selle protseduuri mõju vähemalt aasta aega ning on loomulik ja ka ilmselgelt nähtav. 

Botuliinteraapia ehk botox’i ilusüstidega korrigeeritakse erineva sügavusega miimilisi kortse. Kristeli puhul töötati „elava näo” tehnikas, mis tagab just sellise tulemuse, mis naisele oluline oli – et nägu jääks endiselt liikuvaks ja loomulikuks. Botox’it kasutatakse eelkõige horisontaalsete laubakortsude, kulmu vahekortsude ning silmaümbruse nn kanavarvaste korrigeerimisel. Samuti on sellest abi üleskerkinud või allavajunud kulmude korrigeerimisel ning naermisest tulenevate ninakortsude kontrolli alla saamisel. Ilusüstide toime kestab umbes pool aastat, kuid spetsialisti sõnul saab kindlasti ka ise üht- teist ära teha, et tulemus püsiks ilus ja kestaks kauem. „Vähem solaariumit ja suvisel ajal kindlasti näole SPF 50 kaitsefaktoriga kreemi! Lisaks igapäevane õige nahahooldus, niisutavad kreemid suvisel ajal ja toitvamad kreemid talvisel ajal, samuti kosmetoloogi külastamine kord kuus.” 

Lõpetuseks aga kõige olulisemast – nii täite- kui ilusüstide puhul sõltub kaunis tulemus suuresti kogenud spetsialistist, kellel peavad olema vastavad teadmised ja oskused. Iga süst peab olema hoolikalt suunatud ning kogused peavad olema väga täpsed. Vaid sel viisil on võimalik saavutada nägu, mis on loomuliku miimikaga, aga samas kaunis ja kortsuvaba. Kui sind häirib üks korts või piirkond, mida sooviksid korrigeerida, siis spetsialist, kes vaatab kogu sinu nägu tervikuna ja tunneb lihaste miimikat, võib selle ühe kortsu kordategemiseks soovitada palju rohkem süste. Kuna täitesüstide mõju kestab üle aasta ning ilusüstide tulemus kestab pool aastat, siis ei ole siin mänguruumi, et minna protseduuri tegema vähekogenud spetsialisti käe alla. Silmas tuleb siiski pidada, et iga inimene ja tema nägu on erinev ning ideaalne tulemus võib mõnikord vajada ka täiendavaid protseduure, millega kaasnevad lisaväljaminekud. 

Uuri täitesüstide ja ilusüstide kohta lähemalt vipMedicumi kodulehelt, kus on võimalik vaadata ka videot Kristelile tehtud protseduurist.

Buduaar.ee