KUI BUDUAAR BALTI JAAMA TURU TEISELE KORRUSELE jõudis, oli Teele Tarbedisaini pood juba avatud

Teele on neljakümnel ruutmeetril asuv kodune ja aus pood mitte nii väikesel Balti jaama turul. Eesti disainipoodide maastikul on Teele küll uus tulija, ent ei jää oma tootevaliku ning sarmiga sugugi “vanadele kaladele” alla.

Poe loomise taga ei peitu mitte kartulikarva patsikestega Teele, vaid hoopis Lea. Naine, kes on suur Eesti disaini austaja ja keda võib igapäevaselt leida poes askeldamas ja klientidega suhtlemas. Just imetlus Eesti disaini vastu ning selle vahetu suhtlemisoskusega edastamine ongi see, kuidas Lea on suutnud Teelest luua õdusa Eesti disaini poe.

Lea on oma ala fanatt, kes aasta eest julges teha elus totaalse kannapöörde. Varasemalt teenindussektoris askeldanud naine ei söandanud unistadagi päris enda ettevõttest, kuni saatusekaardid mängisid talle sobiva võimaluse kätte. „Üks asi viis teiseni ning kolmandal hetkel istusin Endla tänava töötukassa klassiruumides ettevõtluskoolitusel,“ räägib naine. Juba mõned momendid hiljem otsis Lea mööda internetiavarusi omapäraseid eestimaiseid tegijaid, kelle toodangut poodi müüki võtta, sealjuures said kindlaks poe põhimõtted: aus, kvaliteetne ja maitsekas.

Juba poe avamisest peale on Lea poes üksinda askeldanud. Tema kanda on nii müüja, juhataja, raamatupidaja, nõuandja, stilisti kui ka ettevõtja rollid, ja nii seitsmel päeval nädalas. „Astusin riskantse sammu ja hüppasin turule, kus sarnaste poodide omanikud on oma ala täielikud professionaalid – ja täna tundub, et see tasus ära.” Naine teab une pealt rääkida kõikidest toodetest ja nende sündimise lugudest. Nii satubki klient poodi tulles justkui Eesti disaini pisikesse mekasse, kust ei tule keegi välja ilma, et oleks saanud targemaks kasvõi ühe tegija nime võrra.

Kui uurida aga Lealt, kes on võitnud tema poolehoiu, on vastus konkreetne: „Raske on välja tuua lemmikuid, sest paljude disaineritega on saavutatud soojad suhted. Nad kõik on mulle armsaks saanud ning igaüht iseloomustab mõni positiivne nüanss, mida teistel pole.”

Teele leiad ka Instagramis ja Facebookis.