KUI KIIRESTI HAKKAVAD näohooldustooted mõjuma?

7 kommentaari
KUI KIIRESTI HAKKAVAD näohooldustooted mõjuma?

Näokreeme ja -maske ei kanta ihule vaid huvi pärast. Tore oleks ju ka tulemusi näha! Aga kui kaua peaks ootama nahahooldustoote mõju, enne kui tasuks toodet vahetada? Yale’i ülikooli meditsiinidoktor Mona Gohara rääkis ajakirjale Marie Claire, kui kaua võtab aega, et nahahooldustoode mõjuma hakkaks.

Mitmete nahahooldustoodete tõhusus põhineb naha niisutamisel, seega ei saagi neilt eeldada muud kui seda, et need tunduksid ihul mugavana, kuid mõned sisaldavad ka aktiivseid koostisosasid. Nende mõju hakkab ilmnema regulaarsel kasutamisel. Nahk taastub omas tempos, seega võtab muudatuste toimumine natuke aega. 

Toodete mõjul võib siiski olla individuaalseid erinevusi, seega toimivad allpool toodud tähtajad hea näitajana toodete tõhususe kohta – kui tulemusi pole näha, tasuks toode välja vahetada.

Näopuhastusvahendi mõju on näha koheselt

Juba pärast esimest pesukorda tead, kas puhastusvahend sobib sinu nahale või mitte. “Kui nahk tundub koheselt kuivana, on toode sinu jaoks liiga tugev. Sobiv näopesuvahend jätab naha pehmeks ja siledaks, sest see toidab nahka, mitte ei hävita seda,” sõnas Gohara. 

Kui toode on mõeldud puhastama naha sügavamaid poore ja aitama näiteks akne vastu, peaks mõju olema näha nädala kuni kahe pärast ja olukord peaks olema paranenud pärast kolme kuud.

Akneravi mõjub mõne nädala jooksul

Akne ravimiseks mõeldud nahatooted on ihul vaid mõned hetked, seega pole nende mõju niivõrd efektiivne kui nahale jäetavates salvides ja kreemides. Akne ravimiseks on olemas erinevaid tooteid. Kui nende toime põhineb salitsüülhappel või bensoüülperoksiidil, peaksid tulemused ilmnema paari nädala jooksul. 

Näonahk võib isegi hetkeks hullemaks minna ning alles seejärel hakkab paranema. Märkimisväärne paranemine peaks toimuma kuue nädala jooksul. Kui kolme kuu möödudes ei toimu mingeid muudatusi, proovi teist toodet erinevate toimeainetega.

Pigmendilaikude ja armide heledamaks muutmine on pikk protsess

Doktor Gohara kirjeldab pigmendilaikude ravi pigem maratoni kui lühikese maa jooksuna, sest neid võivad põhjustada nii hormoonid kui ka päike. Seetõttu on ennetamine ja nende ravi pidev protsess.

Antioksüdant, nagu näiteks C-vitamiin, hakkab toimima kahe kuu jooksul. Arst võib pigmendilaikude raviks määrata ka kangemaid ravimeid, kuid need võivad ärritada nahka.

Retinooli mõju oleneb sellest, kus seda kasutatakse

Retinool on üks nahahoolduse imedest, kuid ka see ei suuda imesid korda saata. Nahk peab tootega järk-järgult harjuma, sest retinool ärritab kergesti nahka. Akne ravimisel peaks tulemusi näha olema 4-6 nädala möödudes, kuid kui eesmärgiks on kortse ravida, ei kao need kuskile. Need võivad aga pehmemaks muutuda ja väikesed kortsud ka kaduda, kuid see nõuab 4-6kuulist regulaarset retinooli kasutamist.

 

allikas: Marie Claire

Sarnased artiklid