Kui palju staarid tegelikult teenivad moešõu publikuks olemise eest?

Kui palju staarid tegelikult teenivad moešõu publikuks olemise eest?

Samal ajal kui paljud moehuvilised, -stilistid ja -tudengid oleksid nõus kasvõi oma hinge maha müüma, et kuulsate disainerite moešõudele pääseda, makstakse teistele inimestele hoopis selle eest palka! 

Samal ajal kui paljud moehuvilised, -stilistid ja -tudengid oleksid nõus kasvõi oma hinge maha müüma, et kuulsate disainerite moešõudele pääseda, makstakse teistele inimestele hoopis selle eest palka! 

Paljudele erinevate kategooria staaridele makstakse moemajade poolt erinevaid summasid selle eest, et nad nende uue kollektsiooni esitlust esireast vaataksid. Kui palju need staarid selle 15 minutilise “raske töö” eest siis palka saavad?

A-kategooria staaride eksklusiivne pakett – ligi 100 000 dollarit. Siia kategooriasse kuuluvad kõige tegijamad nimed nagu näiteks Rihanna ja Jennifer Lopez. Nipp on aga selles, et seda summat vastu võttes kirjutab staar alla lepingule, et see on ka ainus disaineri moešõu, mida ta sel moenädala hooajal vaatama võib minna! Liiguvad kuulujutud, et suurim summa, mida selline staar vastu on võtnud, ulatub 800 000 dollarini!

A-kategooria staarid – samade staaride mitteeksklusiivne pakett on umbes 50 000 dollarit. Sellega võivad nad aga külastada nii paljusid moešõusid, kui moemajad neile nõus maksma on. Kokku võib staar teenida palju rohkem, kui eksklusiivset paketti vastu võttes. 

B-kategooria staarid – 40 000 kuni 60 000 dollarit. Ülemaailmselt kuulsad nimed, kuid kes ei ole veel saavutanud sellist edu nagu A-kategooria staarid, teenivad siiski moešõude külastamise pealt üpriski kopsaka rahasumma.

C-kategooria staarid – 15 000 dollarit. Need on staarikesed, kelle näod on meile kõigile tuttavad, ent kes ei ole nii nõutud kui nende kõrgema kategooria kolleegid. 

Maailmakuulsad blogijad – kuni 10 000 dollarit. Siia alla kuuluvad näiteks Chiara Ferragni The Blonde Saladist ja Bryanboy. Täpset summat, mis nendele maailmakuulsatele blogijatele moešõude külastamiste eest makstakse, ei ole tegelikult teada, sest nad ei taha sellest rääkida. Kuid on teada, et kui blogija külastab ainult ühe kuulsa disaineri moešõud ning kannab pealaest jalatallani selle disaineri loomingut, siis ulatuvad need summad kuni 10 000 dollarini. 

Reality-seriaalide tegelased – 5000 dollarit. See on staarikeste madalaim kategooria, ent ka nemad võivad pelgalt moešõude külastamiste eest korjata kokku üpriski suure rahasumma. 

Väiksemad blogijad – 2000 kuni 3000 dollarit. Nad on küll oma moeblogidega kuulsaks saanud, kuid ei ole veel saavutanud ülemaailmset it-girl staatust. 

Moetoimetajad – null dollarit. Just nii – Anna Wintour istub küll maailmakuulsate moešõude esiridades kõrvuti koos A-kategooria staaridega, ent ei saa selle eest mitte ühtegi senti. Moetoimetajalt eeldatakse olla kohal võimalikult paljudel moešõudel selle eest pennigi saamata, sest see on lihtsalt osa nende tööst.

Allikas: WhoWhatWear.com

Buduaar.ee