KUI VANALT tekivad esimesed hallid juuksekarvad ja kuidas seda ennetada?

KUI VANALT tekivad esimesed hallid juuksekarvad ja kuidas seda ennetada?

Kuigi halli värvi juuksed on hetkel isegi moes, siis pole tegu seda tooni halliga, mis tekib siis, kui juuksed päriselt halliks lähevad. Ent kui vanalt esimesed hallid juuksekarvad tekivad ja kas seda on võimalik kuidagi vältida? Nii uskumatu kui see ka ei tunduks, aga sinu juuksed võivad halliks minna kasvõi üleöö ja sinu vanus ei mängi siinkohal mingit rolli!

Kuigi halli värvi juuksed on hetkel isegi moes, siis pole tegu seda tooni halliga, mis tekib siis, kui juuksed päriselt halliks lähevad. Ent kui vanalt esimesed hallid juuksekarvad tekivad ja kas seda on võimalik kuidagi vältida? Nii uskumatu, kui see ka ei tunduks, aga sinu juuksed võivad halliks minna kasvõi üleöö ja sinu vanus ei mängi siinkohal mingit rolli!

Tavaliselt tekivad esimesed hallid juuksekarvad 30ndate eluaastate teisel poolel, ent see võib juhtuda ka tunduvalt varem või hiljem. See oleneb kindlasti ka sinu geenidest, seega on oma ema pealt lihtne ennustada, millal sinu juuksed halliks minna võivad. Loomulikult ei ole see 100% alati nii!

Väga suurt rolli mängib aga sinu eluviis. Kui sa elad pidevalt pinge all, sul on palju kohustusi ja tööd ning sa ei oska elu nautida, siis ilmuvad ka hallid juuksekarvad varem. Stressi tulemusena võivad juuksed ka üleöö halliks minna ja seda isegi 25aastasel noorel. 

Seega, kui sa just ei soovi, et sinu juuksed halliks muutuksid, siis katsu oma elus leida tasakaal – närvipinged mõjuvad halvasti nii sinu välimusele kui ka tervislikule seisundile.

Kui aga hallidest juuksekarvadest juba rääkida, siis esimesi karvakesi karta ei ole mõtet. See, kui sa näed, et sulle on ootamatult paar halli juuksekarva tekkinud, ei tähenda, et varsti sa lähedki halliks. Ja kui need juuksekarvad sind häirivad, siis sa võid need juuksejuure lähedalt ära lõigata! Juuksekarvu peast vägisi välja tõmmata ei tasu, sest see kahjustab peanahka ja põhjustab ärritust. 

Allikas: health.com