Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuldnõela auhinna pälvis Diana Arno

Buduaar

TFW

18. - 21. oktoobril Kultuurikatlas toimuv Tallinn Fashion Week sai meeleoluka avapaugu eile, kui Kuldnõela auhinnagalal anti üle Kuld- ja Hõbenõela auhinnad ning parima aksessuaaride looja auhind Kuldne Nõelakoda. 

Tänavuse Kuldnõela auhinna pälvis Diana Arno. Žüriiliige Kristina Herodes: "Moelooja on järjekindlalt tegutsedes märkinud maha selges tõusutrendis loomingulise tähelennu. Hoolimata sellest, et käekirjalt ei aja ta taga lihtsaid efekte ega apelleeri madalatele emotsioonidele, mida moes väga palju tehakse, suudab ta midagi palju väärtuslikumalt. Mõjuda pooltoonides ja karjuda sosinal. Terviklik, küps looming selgelt eristuva ja aina võimenduva isikupära pitseriga."

Diana Arno: "Emotsioonid ei mahu lihtsalt südamesse! Seest teeb soojaks piiritu tänutunne ja tugev soov kõiki kallistada: moenädala korraldajaid, eesotsas Anuga, igat žüriiliiget, kõiki, kes seda meie jaoks nii tähtsat päeva ellu aitasid viia, kogu oma tiimi. Raske on uskuda, et nii väga tahetud auhind on päriselt meie käes ning et see kõik ei ole magus uni. Eriti seepärast, et konkurents oli väga tugev ning kõik nominendid nii erinevad ja omamoodi vägevad," kommenteerib moelooja.

"See on suur au ja motivatsioon liikuda edasi, seada uusi eesmärke ning…aeg ei oota - hakata taas tööle uue, sügis-talv 23-24 kollektsiooni kallal!" lisab Diana Arno.

Hõbenõela auhinna viis koju Hannes Rüütel. "Tallinn Fashion Weekil eristus ta ülitugevalt isikupärase joone ja energiaga, uues kollektsioonis näen edasiminekut suunal, mis defineerib teda omalaadse ja värske stiilikeelega disainerina. Värske ja ägeda sähvatuse vääriline moelooja, millena me Hõbenõela auhinda mõistame," kommenteerib Kristina Herodes.

Kuldse Nõelakoja auhinna pälvis Anneli Tammik, kes näitas Tallinn Fashion Weeki laval äsja valminud “Lumelill_3D” kollektsiooni, mis on muutnud tema juba tuntud ornamendi ruumiliseks. Publiku lemmiku tiitli pälvis Vivian Vau.

Moenädala esimese päeva kollektsioonid:

Liina Stein esitles sügistalvist kollektsiooni, mis on inspireeritud Prantsuse köögist ja elust Pariisis. Kleitide ja jakkide varrukate kohevad vormid toovad meelde varahommiku kevadises Pariisis, kus ühes erilises kohvikus toob Jean-Baptiste linnulaulu ja naeratuse saatel lauda võimsa vahukoorekrooniga ehitud kohvitassi. Kullakarva narmaste ja litritega ehitud kleit on aga inspiratsioon croquembouche’ist, mille karamelline maitse aastatetagusest Fernando õe pulmast on mälus nii värske nagu olnuks see eile. Punane peokleit toob mõttesse homaari ja Pariisi suurepärased mereannirestoranid. Sügiskollektsioonis on tõeline maitsete mitmekesisus!

Moekunstnik Vilve Unt esitles moemärgi PROMENADE rõivaid ja kudumeid, mis on ainueksemplarid. “PROMENADE pakub slow fashion toodete tagasitulekut, ajas kauakestvamat ja väärtuslikumat moetoodet kvaliteetsest materjalist ja uudse disainilahendusega,” ütleb disainer Vilve Unt. Kollektsiooniga “TASAKAAL…” soovib disainer nooruasajamoest läbi mälukildude ja isikliku kogemuse nii kandja kui loojana tähistada oma loomeperioodi moekunstnikuna. Kollektsiooni soosikuteks on kudumid, millest on saanud moerõivad. Tänased kootud esemed ühendavad endas vanu traditsioonilisi mustreid ja kaasaja moe nõudmisi. Ikka on populaarsed ka vanad etnograafilised koekirjad, inspiratsiooniks rahvakunst rikkaliku mustrivalikuga.

Eskapism või hallist reaalsusest eemaldumine ning päikeseliselt laetud toonid on Diana Arno kevad-suvise kollektsiooni kõige säravamad eestkõnelejad. Elegantselt lakooniliste joonte ning naiselike siluettide poolest tuntud Diana pani kevadet veelgi suurema entusiasmiga ootama, üllatades publikut mahlaselt värvirikka kollektsiooniga. „Segasime valmis tõelise vitamiinikokteili, mis ennetab halba tuju ja leevendab sügishalliga külge hakanud kurbuse sümptomeid,” naerab disainer. „Viimased aastad on olnud meile kõigile pigem kurnavad ja keerulised, seetõttu otsustasimegi osutada väsinud meeltele värviteraapiat ja luua kollektsiooni, mis laeks vaatajat positiivse energiaga ning paneks inimesed naeratama,” lisab Diana Arno.

Ennos tuli lavale oma esimese meestele mõeldud kollektsiooniga. “Kompame küll enda jaoks uuel territooriumil, kuid seda meie tugevuste – klassikaliste mantlite, jakkide ning pükskostüümidega,” avaldas Ennos. “Mängime ka värvide ja mustritega ning näen, et meestekollektsioonis on esemeid, mida kannaksid meeleldi ka naised.”

2018. aastal ilmavalgust näinud Ennos on eeskujulik näide skandinaavialiku minimalismi ning kvaliteedi delikaatsest kombinatsioonist, millesse on pikitud ka Ida-Euroopale omast praktilisust. Samuti on alati fookuses laitmatu istuvus ning materjalide valik, seda ka uue meestekollektsiooni puhul.

Hannes Rüüteli sügistalvises kollektsioonis kohtuvad omavahel kaks märgilist etappi disaineri teekonnal – kevadel laiema publiku ette jõudnud tervikliku ja enesekindlama disainikäekirja sisse on põimitud Rüüteli päris esimene autorikollektsioon OIU. Inspiratsiooni ammutas disainer oma vanavanemate maakodust. ’’Nõukaaegsed seinavaibad ja mänguasjad, tapeedikihtide alt välja koorunud värvilaigud, vanaisa punutud sibulakorvid ja vanaema kootud kindad ja sokid. Kõik need elemendid üheskoos naturaalsete materjalidega loovad šiki ja võiks öelda, et isegi kergelt piduliku terviku. Seda igati kaasaegses ja omapärases võtmes,’’ kirjeldab disainer.

Piletid sügisesele moenädalale saab soetada SIIT.

PROGRAMM

T 18.10
19.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel
 
K 19.10
17.30 Perit Muuga, Donna Nordica
19.00 LeSaar Atelier by Jelena Heinsaar, Brand NO 8
20.30 Lotte Jürjendal, Kriss Soonik
 
N 20.10
17.30 Karin Rask, I V L / Inga Vatsk-Laasner
19.00 Ivo Nikkolo, Kirill Safonov
20.30 Natali Õnnis, Alexanderling 
 
R 21.10
17.30 Minimene, Haruu
19.00 Siret Design, Mammu Couture
20.30 Ketlin Bachmann, Riina Põldroos, Aldo Järvsoo

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad DHL, Valge Klaar, Estonia Resort Hotel & Spa, Freixenet, Lavazza, KEVIN.MURPHY, Goldtime, Fazer, rgb Baltic. Kuldnõela esitleb Kaubamaja.

 

TFW