Reklaam sulgub sekundi pärast

Kulmuekspert Jana Bobergi nipid, kuidas saada ideaalsed kulmud

Loomulik kulmukaar on juba mõnda aega moepildis olnud - selle trendi eestvedajaks peetakse kusjuures tippmodell Cara Delevingne'i. Paljud naised, kes ühel hetkel läksid kaasa trendiga, mis soosis kriipspeenikesi kulme, on aga hädas - kulmukarvad ei kasva tagasi. See probleem on õnneks lahendust saamas - kulmukarvade siirdamine iluoperatsiooni teel.

Loomulik kulmukaar on juba mõnda aega moepildis olnud - selle trendi eestvedajaks peetakse kusjuures tippmodell Cara Delevingne'i. Paljud naised, kes ühel hetkel läksid kaasa trendiga, mis soosis kriipspeenikesi kulme, on aga hädas - kulmukarvad ei kasva tagasi. See probleem on õnneks lahendust saamas - kulmukarvade siirdamine iluoperatsiooni teel.

Buduaar uuris meigikunstnik Jana Bobergi käest, mida soovitab tema neile, kes on oma kulmud ära rikkunud. 

Kulmukarvade siirdamine on hetkel veel hoogu koguv trend, mis maksab kusjuures üllatavalt palju - 1800 eurot ja rohkemgi veel - kõik oleneb töömahust. Kulmude siirdamiseks kasutatakse doonorkarvu. Eestis sellist protseduuri praegu veel ei tehta ja seda, millal see meil võimalikuks saab, Jana ennustada ei oska.

Meigikunstnik ja kulmuekspert Jana Boberg tunnistab, et paljudel naistel on probleeme just kulmupiirkonnaga. Kuidas seda probleemi lahendada? "Loomulik kulmujoon on küll moes, aga paljud naised seisavad silmitsi nooruseas tehtud veaga – nimelt kitkuti kunagi kulmud kriipspeenikeseks ja tihtipeale ka liiga lühikeseks - selle tulemusena ei kasva kulmukarvad enam tagasi. Nüüd kui soovitakse oma kulmukuju korrigeerida, on lisaks mõnele aeganõudvamale ja võibolla mitte nii tõhusale variandile võimalik siirdatud karvade abil omale täiuslik kulmupaar siiski saada. Ilusad ja hoolitsetud kulmud muudavad naise nägu olulisel määral, sest kulmud on ju näo raamiks," tõdeb Jana, et kuigi kulmukarvade siirdamine on kallis, on see siiski tõhusaim viis endale ideaalsed kulmud saada.

Aga siiski neile, kes kulmukarvade siirdamis-teenust kohe jooksuljalu tegema ei rutta, soovitab Jana enne järgmisi variante proovida: "Soovitan kõigepealt oma kulmud korralikult välja kasvatada ja seejärel professionaali poole konsultatsiooni pöörduda. Professionaal oskab anda nõu, mida edasi tegema peaks, et oma kulmude olukorda parandada - kuidas kulmude väljakasvatamise perioodil neid meikida jne. Kui kulmud on välja kasvatatud, ent siiski veidi hõredad ja auklikud, siis tasub kulmuharjaga oma kulme harjata ning kulmuseerumit kasutada. Kulmuhari koorib kulmukarvade alt surnud naharakud ja stimuleerib vereringet, mis soodustab uute kulmukarvade kasvu. Kulmuseerumit soovitan kasutada sellepärast, et see muudab olemasolevad kulmukarvad paksemaks ja tugevamaks ning aitab kulmukarvadel tagasi kasvada," soovitab Jana.

Naised, kes soovivad omale täidlasemaid kulme ja kelle kulmukaare ümbruses kasvab palju pisikesi udukarvakesi, võiksid Jana sõnul kasutada spetsiaalset kulmuraseerijat. "Kulmuraseerijat tuleks kasutada just selles piirkonnas, kus soovitakse kulmu paksemaks muuta. Miks selline soovitus? Lihtne - raseeritud karv muutub iga korraga järjest tugevamaks ja paksemaks ning selle arvelt on vajalik volüüm kulmule täiesti saavutatav," tõdeb Jana.

Siin on Jana soovitus teismeliste tütarde emadele ja naistele, kes pole oma kulmusid kordagi kitkuda lasknud. "Elu esimesel kulmumodelleerimisel usaldage professionaali, ärge laske teha seda sõbrannal või mõnel tuttava tuttaval lihtsalt sel põhjusel, et teile meeldivad tema kulmud."

Allpool on pildid Jana tehtud töödest!

Karin Karu

 

[gallery ids="1978320,1979317,1979322,1979326"]