Lihtne pediküür kodus

Lihtne pediküür kodus

  Kuivad ning mõranenud kannad ei ole kunagi seksikad. Kui sa ei saa endale lubada kallist salongihooldust, siis soovitame koduhooldusena viie etapilist protseduuri.    

Kuivad ning mõranenud kannad ei ole kunagi seksikad. Kui sa ei saa endale lubada kallist salongihooldust, siis soovitame koduhooldusena lihtsat viieetapilist protseduuri. Seda lihtsat hooldust võid teha kas või õhtul televiisorit vaadates.

1. Leota jalgu 5-10 minutit soojas jalavannis. Selleks lisa 5 tassi sooja vett ning 1 tass piima.

2. Koorimiseks kasuta isetehtud koorimiskreemi. Selleks kasuta 4 spl soola või suhkrut ning 1/2 tassi õli. Õlidest sobivad beebiõli, magus mandliõli, kookoseõli, sobib ka tavaline taimeõli. Koorimisel pööra tähelepanu ka varvastele ja varbavahedele. See võib küll natuke kõditada, kuid tulemuseks on beebipehmed jalad.

3. Et eemaldada kandadelt surnud nahk, kasuta jalaviili või pimsskivi. Loputa ning kuivata jalad.

4. Hellita jalgu niisutava kreemiga. Selleks sobib suurepäraselt kakaovõi või isegi vaseliin. Kanna niisutavat kreemi masseerivate liigutustega põlveõndlani välja. Masseeri jalgu vähemalt viis minutit, kusjuures erilist tähelepanu pööra kandadele. Varbavahed jäta aga kreemitamata, sest hautav rasv ja niiskus võivad soodustada seenhaigusesse nakatumist. 

5. Pane jalga pehmed puuvillased sokid ning hoia neid jalas terve öö või vähemalt 4 tundi.

 

 

Heinike Juhanson
ilutoimetaja