MERLE PALMISTE: isikupärane stiil on lugupidamine nii teiste kui ka iseenda vastu

MERLE PALMISTE: isikupärane stiil on lugupidamine nii teiste kui ka iseenda vastu
Toomas Volkmann

Eesti lavakunsti primadonna Merle Palmiste ei sära pelgalt lavalaudadel vaid eneseteadlik elegants ning laitmatu stiilitunnetus saadab teda kõikjal. Samas ei leia Palmiste, et riietuse ja stiili puhul peaks alati määravaks olema trend või mood – hoopis olulisem on see, et igaüks julgeks ja oskaks endale luua isikupärase stiilitunnetuse, mis peegeldaks ja võimendaks tema tõelist karakterit. Täpselt nagu teevad seda kostüümid teatrilaval.

Olles oma karjääri jooksul kehastanud vaatajatele sadu karaktereid nii teatrilaval kui ka ekraanil kinnitab Merle, et riietusel on erinevate karakterite kehastamisel tohutult oluline roll. ”Riided on paratamatus – me kõik peame ju neid kandma. Samas kõik, mida endale selga paneme kannab ümbritsevate inimeste jaoks mingit sõnumit. Isikupärane stiil ja riietus avab, võimendab ja laiendab karakterit – nagu teatrilaval, nõnda ka tavaelus,” ütleb Palmiste.

Foto: Toomas Volkmann

Näitlejanna hinnangul polegi stiili juures alati esmatähtis, et kõik oleks moodne ja trendikas – hoopis olulisem on isikupära. ”Maitse üle võib vaielda, kuid seda on alati märgata, kas inimese välimus on läbimõeldud või on see jäetud juhuse hooleks. Riietus ei peaks kindlasti inimest defineerima nõnda, et isiksus upub rõivaste sisse ära. Pigem andma mugavuse ja enesekindluse, mis isiksust esile tõstab,” leiab Palmiste.

Foto: Toomas Volkmann

Palmiste ise ei pea ennast eriliseks trendijärgijaks – pigem jälgib ta üldisi moesuundi ning nopib elemente, mis talle meeldivad. ”Erinevate trendidega tulebki eksperimenteerida, sest nii areneb ajapikku instinktiivne ja isikupärane stiil – eneseteadlikkus sellest, mis mulle meeldib ja sobib. Näiteks kuigi kannan aeg-ajalt mugavaid ja trendikaid sporditosse siis kõige loomulikumalt tunnen end ikkagi kõrgetes kingades,” selgitab Palmiste. Igapäevaselt eelistabki Palmiste pigem klassikalist ja ajatut stiili, mis on mugav ja elegantne igas olukorras. ”Kindlasti on oluline ka riiete kvaliteet – tahaksin ise otsustada, millal mingi kampsun ära visata, mitte ei otsusta kampsun seda minu eest,” torkab alati terav Palmiste.

Sarnased artiklid