Miks juua porgandimahla?

5 kommentaari
Miks juua porgandimahla?

Porgandimahla on ilu ja tervise nimel joodud aastatuhandeid. See maitsev ja magus jook lisandub paljude naiste menüüdesse just kevaditi, enne rannahooaega. Kuid porgandimahla joomisel on veel palju positiivseid omadusi peale selle, et seda juues päevitub nahk kiiremini ning kaunis suvine jume ka püsib paremini. Miks juua porgandimahla regulaarselt?

Porgandimahla on ilu ja tervise nimel joodud aastatuhandeid. See maitsev ja magus jook lisandub paljude naiste menüüdesse just kevaditi, enne rannahooaega. Kuid porgandimahla joomisel on veel palju positiivseid omadusi peale selle, et seda juues päevitub nahk kiiremini ning kaunis suvine jume ka püsib paremini. Milliseid vitamiine sisaldab porgandimahl ja miks need meie tervisele ja ilule olulised on? Miks juua porgandimahla regulaarselt?

 

1. Kalorid

Klaas porgandimahla täidab kõhu piisavalt, et kasutada seda ühe toidukorra asendajana. Klaasis porgandimahlas on keskmiselt 80 kilokalorit. Mahl täidab küll kõhu, kuid ei anna sulle liigseid kaloreid – seega aitab porgandimahla joomine kaalu alandada.

 

2. Vitamiinid 

Porgandimahlas on hulgaliselt olulisi vitamiine nagu A, C, E ja B grupi vitamiinid. Samuti sisaldab porgandimahl suurel hulgal olulisi mineraalaineid, mida on kehal vaja, et juuksed, nahk ja küüned oleksid kaunid ja terved.

 

3. Hea seedimisele

Porgandimahl kiirendab seedimist, kuna porgandid sisaldavad palju kiudaineid. Porgandimahla soovitatakse juua eraldi põhitoidust, näiteks 30 minutit enne lõuna- või õhtusööki. 

 

4. Hea silmadele

Porgandimahlas sisalduv beeta – karoteen parandab silmanägemist ja aitab silmi tervena hoida. Samuti parandab beeta – karoteen pimedas nägemist!

 

5. Hea nahale

Kui sul on A vitamiini puudus, on su juuksed, küüned ja nahk väga kuivad. Porgandimahl aitab tasakaalustada vajalike vitamiinide osakaalu kehas. Samuti aitab porgandimahl ka psoriaasi ja muude nahahaiguste puhul!

 

 

 

Buduaar

Sarnased artiklid