Reklaam sulgub sekundi pärast

Milano Fashion Week tõi disainer Riina Laanetule moemaailma Oscari

Riina Laanetu
Riina Laanetu — FOTO: Taavi Luhamaa

Disainer RIINA LAANETU esitles Milano Fashion Weeki moelaval oma unikaalset  “Dress-Up — Dress-Down” kollektsiooni ja tõi sellega Eestile väärika auhinna. Nimelt tunnustas World Fashion Festival Awards RIINA LAANETU kollektsiooni tiitliga “The Best International Collection” ehk parim rahvusvaheline kollektsioon.

Suurejooneline moeshow toimus 25. veebruaril Milano südames – Palazzo Bovara Milan, kus iga-aastaselt jagatakse “World Fashion Festival Awards” auhindu, mis on tuntud ka kui “Oscars for Art and Fashion”. Suurejooneline üritus toimub nii Milanos kui ka Dubais ning osalejate ringis on rahvusvahelised kuulsused, kuninglike perede liikmed ja kõrgmoe agendid, kes otsivad uusi andekaid disainereid. Lisaks on kohal suursaadikud, peakonsulid ja meediapartnerid üle maailma. RIINA LAANETU poolt esitletud “Dress-Up — Dress-Down” kollektsioon on inspireeritud koroona ajast, mil üritusi ei toimunud ja vajadus uute riiete järele muutus väiksemaks.

Riina Laanetu trofeega
Riina Laanetu trofeega — FOTO: Ettore Tagliabue

“Dress-Up — Dress-Down” rõivaste multifunktsionaalsus kingib mänguruumi sama riideeseme kasutamiseks eri sündmustel ja annab võimaluse neid erinevate komplektidena kanda. Näiteks on kollektsioonis pintsakud, millelt saab eemaldada varrukad, muutes jaki võluväel vestiks ja uus kostüüm lubab minna otsejoones pidulikule sündmusele. Samuti on võimalik kollektsiooni kleite vastavalt vajadusele teha pikemaks või lühemaks ehk kokteilikleit muutub mõne hetkega õhtukleidiks. Tänu erilahendusele saab pluusist hõlpsasti kleit. Ka kleidid on RIINA LAANETU disaininud selliselt, et nad koosnevad kahest osast ning lisaks kleidile on neid võimalik kanda nii pluusi kui ka seelikuna.

Paljudel toodetel on ka RIINA LAANETU signatuuriks saanud lukud, mis võimaldavad riideid kanda nii kinniste kui ka lahtiste lukkudega - see loob kostüümidele erineva iseloomu ja kingib mängulusti. 

Riina Laanetu kollektsioon “Dress-Up — Dress-Down”
Riina Laanetu kollektsioon “Dress-Up — Dress-Down” — FOTO: Sinematic Studios

“Nagu teame, peitub saatan detailides – nii meie lukud, nööbid, vooder kui ka kangad on minu disainitud, meie logodega ja eritellimusel toodetud Itaalias. Selliseid “Dress-Up — Dress-Down” omadustega rõivaid kõrgmoes veel pole ja nii käisime seda Fashion Weeki ajal Milaano moelaval esitlemas. Auhind näitas, et meie disain on kõrgelt hinnatud, täitsime niši ja trofeega kaasnes kutse Dubai World Fashion Festival Awards moelaval aprilli lõpus juba uut kollektsiooni esitleda,” rõõmustab disainer Riina Laanetu.