Mitmekülgne naine Anne Vetik hakkab juhtima uut moesaadet

Mitmekülgne naine Anne Vetik hakkab juhtima uut moesaadet

Mängulisus, intriig ja semiootika on see, mis paelub kogu moemaailma juures Anne Vetikut- särtsakat sõnaseppa ja peatselt alustava telesaate „ Kapist välja“ stiilset saatejuhti.  

Mängulisus, intriig ja semiootika on see, mis paelub kogu moemaailma juures Anne Vetikut – särtsakat sõnaseppa ja peatselt alustava telesaate „Kapist välja“ stiilset saatejuhti.  

Anne on naine, kes oskab moemailma meeletu muutlikkuse juures väärtustada ka seda aegumatut hõngu, mida võib kohata näiteks Balti jaama turul või Moskva metroos. Just Venemaad peab ta ka üheks oma lemmikuks reisikohaks: „Ainult seal võib sulle vastu jalutada babulja, kellel on käes kassipuur ja kassipuurist vahib sulle otsa hoopis uudishimulik rebane“. Kuna Annele ei meeldi kord, vaid segadus, siis moeaspektist lähtudes pakub talle palju inspiratsiooni ka India, mida ta uute ideede ammutamiseks ikka ja jälle aeg-ajalt külastab. 

Anne on õppinud Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust ja Tallinna Ülikoolis antropoloogiat, tema suureks sooviks on seal ühel päeval kunstiteaduse magistrikraad kätte saada. Kuid nagu tegusatel inimestel ikka, siis kiire elutempo tõttu on see projekt siiani üsna pikale veninud. 

Anne riietumisstiil on minimalistlik, leierdamine ja rohked aksessuaarid ei ole kindlasti mitte tema teema. Üheks stiilielemendiks, mille järgi me teda alati ära võime tunda, on kaunid, lokkis, blondid juuksed, tema sõnul tihtilugu kammimata. 

Kes veel ei tea, siis peatselt algava saate Kapist välja“ näol on tegu uue moesaatega, mis kaardistab kõike seda, mis hetkel Eesti moes toimub. Anne arvates on saate juures kõige ägedam see, et kontekst andis võimaluse olla samaaegselt nii analüütiline kui ka meelelahutuslik. 

Kuidas leidsid tee moemaailma? 

Vana EKA maja teisel korrusel mööda kordori vasakule poole.

Mis sul hetkel seljas on? 

Hetkel on mul seljas valge sõbralt laenatud T-särk, Acne tumesinised kukekad teksad, mille sain kingituseks Slackeri moetoimetaja Kärt Hammerilt, military-jakk sekkarist, tennised Helsinki spordipoest. Õhtul sõbranna sünnipäeva puhul lähevad loosi litrilised Malene Birgeri retuusid, Nike’i tossud ja Marit Ilisoni Black Heart pusa. Birgeri retuuse jahtisin netipoodides pool aastat, aga seda mõnusam oli lõpuks neid jalga saada.

Mis on sinu suurim kirg? 

Minu jaoks on sõna “kirg” ikkagi suhteliselt romantilise alatooniga. Kirg saab olla pigem inimese kui suitsuvorsti või teksaste vastu. Aga kui romantika kõrvale jätta, siis mulle väga meeldib loomadega aega veeta, ükskõik millistega. Ja teha lõbusaid asju, näiteks Slacker Magazine’i ja Kapist Välja” saadet.

Kes on su lemmikmoedisainerid? 

Eesti omadest Äli Kargoja, Liisi Eesmaa ja Karolin Kuusik. Mulle meeldivad kas väga lihtsad lahendused või vastupidi, glämmid, aga elegantsed. Minna Parikka teeb Soomes lõbusaid kingi ja kui mul oleks ebaviisakalt palju raha, ostaks mõnda Ulyjana Sergejenko kleiti.

Hoiame end kursis Eesti moemaailmas toimuvaga! Moodsate kohtumisteni Annega, kapist väljas!

 

Saade on eetris alates 29. spetembrist kell 20 ETV2-s.