Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

MOELOOJA LILLI JAHILO SOOVITAB: tee nii ja kaunis kleit teenib sind aastaid

Lilli Jahilo looming
Lilli Jahilo looming

Moemaailmas pole suuremat trendi, kui kvaliteetsed, kauakestvad ja kaunid rõivad, mida saad kanda aastaid. Küsisime moelooja Lilli Jahilo käest nõu, mida kleiti ostes silmas pidada, et see teeniks sind pikka aega.

Lilli Jahilo soovitab:

  • Vali kleit, millesse ära armud. Kui see ka veel järgmisel päeval kripeldab, on see õige asi. Eseme meeldimine on kõige olulisem eeldus, et seda kaua kantaks. Üks õige kleit tõstab tuju ja paneb sind särama. Oma klientide juures näen nende näost, kas kleit "on see õige" või hakatakse asja argumentidega õigeks mõtlema. Nagu öeldakse, õnnetunnet ei saa varjata!
  • Kui midagi silma jääb, vaata, kuidas see toode tehtud on - kui kangas juba käe all ei meeldi, või tundub asi kvaliteedi mõttes kahtlane ja niidid hargnevad, jäta see pigem poodi. Kanga koostise osas on raske "puust ja punaseks" reeglit öelda, siin on vaja veidi kogemust. Näiteks on olemas viskooskangaid, mis lähevad pärast esimest pesu topiliseks, teised peavad jälle vastu aastaid, sama paralleeli võib tuua ka villaste kangastega. Küll aga ei osta ma näiteks kunagi akrüüllõngast kudumeid, olgu nad kuitahes ilusad.
  • Vaata, et kleit oleks seljas mugav ja ennast hästi tunneksid. Kui juba poes tundub midagi veidi häirivat, siis kandes see vaid võimendub.
  • Osta endale õiges suuruses kleit. Unusta ära suurusnumber (seda ju nagunii keegi ei näe!) ja vaata, et asi reaalselt seljas hea välja näeks. Elu on näidanud, et kaalunumber ajas pigem kasvab kui kahaneb, ja nii on suurem tõenäosus, et saad kleiti ka kauem kanda. Ja kui juhtub, et midagi suureks jääb, saab seda alati väiksemaks teha. Küll aga on väga keeruline, kui mitte võimatu, kleite "järgi lasta" ehk suuremaks teha.
  • Selleks, et kleit kestaks, hoolitse ta eest nagu oma parima sõbra eest. Ära pane toodet pesumasinasse, kui sa pole kindel, kas see antud kleidile sobib. Kui kleidil on näiteks viskoosvooder, tõmbub see kangas kokkupuutel veega kokku ja rikub kogu istuvuse. Üldiselt on toote eluiga pikem, kui kasutada keemilise puhastuse teenuseid. Ja ära lase ennast nimest heidutada - tänapäeval on keemiline puhastus vaat et keskkonnasõbralikum kui veega masinpesu.
Lilli Jahilo looming
Lilli Jahilo looming

Lilli Jahilo kaunist loomingut saab uudistada ja soetada 3.-4. juunil Tartus hotell Lydia Presidendisviidis avanevas pop-up poes. Tartu jaoks kureeritud ligi 200 kleidist koosnev valik (suurustes 34-50) tähistab kevadet, valmistub suveks ning ülikoolilinnale kohaselt arvestab ka kõigi kooliaasta lõpetamise tähistajatega, pulmalistest rääkimata! Leia rohkem infot Facebookist!

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando