Ilu ja mood

toob teieni Zalando

MOESÕLTUVUS: ANNI RAHULA garderoobis on neid lausa 30 paari!

Ajakiri Buduaar

Meisi Volt

Meisi Volt

Jalgpallikohtunik Anni Rahula on üks väheseid naisi Eestis, kes kannab tossud stiilselt välja igas olukorras. Isegi pidulikel punase vaiba sündmustel võib teda ketsides näha. Mis teda spordijalanõude juures nii väga köidab?

Kuidas sai alguse sinu armastus tossude vastu?

Kurb tunnistada, aga ma ei mõelnud pikka aega õigete tossude vajalikkusest. Jooksin igapäevaste ja „olematu” tallaga jalanõudega. Vahetevahel sattusid jalga isegi number väiksemad jalatsid. Mingil hetkel hakkasin ise huvi tundma, et kuidas tegelikult olema peaks ning mis mu jalgadele ja kehale päriselt ka hea on.

 

Mitu paari spordijalanõusid sinu kogus leidub?

Tomi (Anni abikaasa Tomi Rahula – toim) luges äsja kokku, et neid on mul praegu 30 paari ringis. Mäletan, et abikaasaga tutvudes, oli mul kõigest viis paari jalanõusid.

Muid jalanõusid, nagu pidulikud kingad, sandaalid ja plätud, on mul praegu kokku kusagil viie paari kandis. Mulle sobivad tossud nii talvesaabasteks, sügiseseks vihmaseks ilmaks, väga palavaks päevaks, kleidi juurde kui ka jooksmiseks ja rühmatrennideks. Tossud katavad ära kõik mu vajadused. Käin palju jooksmas ja seetõttu pean ka jalanõusid rohkem vahetama kui keskmine inimene.

Foto: Meisi Volt

Kuidas sa jalanõude eest hoolitsed, et nad ilusad püsiksid?

Eks olen oma elus ka valge jalanõu talla külge vana hambaharja ja Cif-iga puhastanud või mõnda tossupaari pesumasina kõige kergema režiimiga pesnud, aga üldiselt on mul linna jaoks ühed ja maal teised jalanõud ning sellest piisab. Kui jalanõul on kerge pori, siis selle saab lihtsalt maha pühkida ja asi korras.

 

Milline on üks täiuslik tossupaar?

Jooksuks kasutan Nike´i Zoom Vaporfly Next% mudelit. Julgen öelda, et need on täiuslikud. Olen neid kaks paari tulevikuks juba ette ostnud, sest need on minu silmis parimad jooksujalanõud.

Kuna olen „kannal jooksja” ehk joostes maandub esimese asjana kand, siis on need tõesti ideaalsed jalanõud. Äärmiselt mugavad ning usun päriselt, et nende disain parandab jooksukiirust ja tunnen selgelt, et ka mugavust.

Muidu hindan mugavust ja kindlasti ka kasutamise kergust ehk seda, et jalanõud saab lihtsalt jalga panna. Loomulikult on kohustuslik boonus ka väline ilu. Olen terve elu Nike’i kandnud ning nende käekiri istub mulle hästi.

 

Ütlesid, et tossude juures on oluline ka väline ilu – milline on sinu lemmikstiil?

Minu stiilieelistused on sama kirjud nagu minu tegemised ja hobid – kõik oleneb täielikult tujust. Ühel päeval läheb kõige klassikalisem must jalanõu, teisel päeval jälle mõni väga futuristlik disain. Ühte kindlat ei ole ning ma ei pane kunagi endale stiilis piire ette. Mõnel hommikul on mul rohkem krutskeid täis tuju ja küllap on seda kohe ka jalanõudest näha.

Foto: Meisi Volt

Milliseid tosse soovitad kanda talvisel hooajal? Kas nendega jalad ei külmeta?

AirMax-idega üldiselt mul juba külm ei hakka, aga minu kollektsioonis on ka spetsiaalselt märja ilmaga ja talvel sobivaid jalanõusid. Isegi üks veekindel ja talvel kasutamiseks sobiv jooksutoss on olemas!

 

Kas sul on tossude ja rõivaste omavahel stiliseerimiseks ka mõningad stiilinipid, mida teistega jagada?

Minu stiilireegel on, et mida „pöörasema” välimusega toss, seda tavalisem on muu riietus. Kui on lilla ja funk-stiilis jalanõu, siis riiete värvigamma on valge, hall või must. Kui jalas aga tagasihoidlikum toss, siis on ka riietus selle juures pisut kirevam.

Ilu ja mood

toob teieni Zalando