Ilu ja mood

toob teieni Zalando

MOETREND NEOON- kas kanda või mitte? Mida arvavad sellest Eesti kuulsused?

Ajakiri Buduaar

Liisa Tupits

Neooni võib pidada selle suve üheks suurimaks trendiks. Paljude jaoks on siiski tegu liialt pilkupüüdva tooniga, mida pigem kardetakse kui kantakse. Kuidas on aga nende tuntud eestlannadega? #ei või #jah?

Laura Põldvere, laulja

Mul ei ole neooniga kunagi mingit probleemi olnud, mulle on juba ammustest aegadest neoonvärvid väga meeldinud. Minu album „Ultra“ aastal 2009 oli samuti neoontoonide imitatsioon. Ma kannaksin neooni hea meelega isegi rohkem.

 

Piret Laos, saatejuht

Mul enda riidekapis neooni pole, aga saates on küll juhtunud, et stilist toob riietuse juurde mingi neooni touch´i. Lahe on vaadata, kuidas mõned inimesed pealaest jalatallani neoonis olles selle nii ägedalt välja kannavad. Ma ise olen pigem igav must-valge tüüp, aga kui, siis lisaksin neooni näiteks ehete või jalanõude näol. Lemmikuks neoontooniks nimetaksin helesinise.

 

Janne Klooren, ürituste korraldaja

Pean tunnistama, et mina ei ole väga suur neoonifänn. Mul on kapis vist kaks neoontoonides eset, aga hetkel ei ole veel need esemed mu selga jõudnud. Eelistan mahedamaid, pastelsemaid toone ja väga hoogsalt kõikide moetrendidega kaasa ei lähe. Igasuguse stiili väljakandmise saladus on minu meelest enesekindlus, et tunned end mõnusalt selles riietuses ja värvis. Neoonvärvides riiete kandmine tähendab paratamatult tähelepanu keskpunktis olemist. Iseasi on, et kas see liigne tähelepanu kandjale ikkagi sobib. Mulle endale tundub, et neoontoonid on pigem noorte pärusmaa, kes nõus eksperimenteerima ja otsivad oma stiili. Ise kandsin ka nooremana tihti neoontoonides riideid. Neoontoonidest on lemmik aga kärtsroheline, mis suvise jume kenasti välja toob.

 

 

KUIDAS KANDA?

Gita Siimpoeg, moedisainer

Kuigi minu garderoob on üldiselt neutraalsetes toonides, siis aeg-ajalt lisan mõne outfit’i vürtsitamiseks neutraalsetele toonidele juurde ka erksamaid värve. Näiteks sokid on mul alati veidi lapsikult värvilised.

Kuidas kanda?

Neoonvärvide valimisel tuleks silmas pidada, et ülejäänud esemed oleks lihtsamates värvides ja parem on hoiduda ka mustritest. Nii pöörad tähelepanu just neoonsele ja värvid ei hakka omavahel konkureerima. Lisaks tuleks panna tähele, et neoonriietus rõhutab kehaosi. Näiteks, kui soovid pöörata tähelepanu ülemisele osale , kanna mõnda toppi. Valge või must on hea kontrast neoonsele värvile. Vali kõrvale pigem vähem aksessuaare, kuna neeon tõmbab endale juba piisavalt tähelepanu.Mõtle kogu riietus pigem lihtsamaks kui tavaliselt. Neoontoonide valimisel võiks jääda ühe värvi juurde, mitte kombineerida mitut erinevat. Ka lõige ja kangas mängib selle riietuse juures suurt rolli. Näiteks võib läbipaistev lendlev neoonkollane polüesterseelik võib mõjuda pigem labasemalt kui mõni kvaliteetne fuksiatoonis erk kampsik koos oversized pintsaku ja mustade teksadega.

Ilu ja mood

toob teieni Zalando