NÄGEMINE SELGEKS ja säravaks

Nõrgenenud silmanägemine vaevab tänapäeval pea iga kolmandat inimest meie seas. Lisaks geneetilisele soodumusele ja vanuselistele iseärasustele aitab ka internetiajastu silmanägemise kehvenemisele hoogsalt kaasa. Prillid ja läätsed pakuvad küll lahendust sellele häirivale probleemile, mugavamaks mooduseks on aga laseroperatsioon.

Nõrgenenud silmanägemine vaevab tänapäeval pea iga kolmandat inimest meie seas. Lisaks geneetilisele soodumusele ja vanuselistele iseärasustele aitab ka internetiajastu silmanägemise kehvenemisele hoogsalt kaasa. Prillid ja läätsed pakuvad küll lahendust sellele häirivale probleemile, mugavamaks mooduseks on aga laseroperatsioon.

Riias asuv Dr. Solomatini silmakliinik on koostanud silmanägemise laserkorrektsiooni eripakkumise oma sõpradele Eestist – neile, kes tahavad vabaneda prillidest ja kontaktläätsedest. Mõningate eranditega on operatsioonid sobivad ka patsientidele, kellel on lühinägelikkus, kaugnägelikkus ja astigmatism, vanuses 18–50 aastat. Kliiniku suureks eeliseks on viimase põlvkonna kahe lasersüsteemi omamine. Pakutakse ükskõik millist laserkorrektsioonimeetodit, mida tänapäeval maailmas praktiseeritakse. Patsiendile tähendab see aga seda, et uuringu tulemuste põhjal pakutakse talle laserkorrektsioonimeetodit, mis võimaldab saavutada parimaid tulemusi just tema puhul. Kui vaadata kaht patsienti samasuguse „miinusega”, siis vaatamata identsele prillide tugevusele võivad silma anatoomilised omadused olla üsna erinevad. Seega iga kliendi silmanägemise korrektsioonimeetodit soovitatakse alles pärast täielikku uurimist.

Igor Solomatin, kliiniku asutaja

“Inimene, kes otsustab meie juurde tulla, peaks silmas pidama, et enne uuringut ja/või operatsiooni ei ole lubatud pehmete kontaktläätsede kandmine 7–10 päeva vältel, jäigad läätsed ei ole lubatud ühe kuu vältel. Kahe silma laserkorrektsioon kestab keskmiselt ainult 10 minutit, aga enne on vajalik läbida põhjalik silmauuring, mis kestab kuni kolm tundi. Uuringule peaks kaasa võtma päikeseprillid, sest silmadesse tilgutatakse lahus, mis laiendab pupillid, kõrvaldab krambid ja silmalihaste väsimuse. Peab meelde jätma, et silmatilgad põhjustavad udusust nägemises, seega samal päeval ei soovita me autoroolis sõita. Pange tähele, et uuringu tulemusi loetakse kehtivaks kolm kuud. Laserkorrektsioon sisaldab endas ka mitmeid vastunäidustusi. Kõige levinumad on rasedus ja imetamine ning patsiendi hormonaalsed muutused, mis mõjutavad taastumisprotsessi. Peale operatsiooni määratakse preparaat tilkade kujul, mis väljub emapiimaga ja võib sattuda lapse organismi, kui teda rinnaga imetatakse.

Laserkorrektsioon on usaldusväärne ja tõhus nägemise korrigeerimine, mis võimaldab vabaneda prillidest ja kontaktläätsedest, kuid see ei ole kindlasti mitte kõigi jaoks. Enne konsultatsioonile registreerimist soovitame tutvuda laserkorrektsiooni põhiinfoga meie kodulehel www.acucentrs.lv.”

Patsient Tiina Maran:

Minu puhul algas kõik registreerimisest Facebooki lehel, kus oli pakkumine, mis lubab muidu 1710 eurot maksva SuperLasik operatsiooni teha 45% allahindlusega ehk 950 euroga. Kuigi esialgu kahtlesin veidi, otsustasin selle tee lõpuks ikka ette võtta ning pean ette rutates tunnistama, et tegu oli ühe parima otsusega. Kogu protsess koosneb järgmistest protsessidest: eeluuring, operatsioon, järeluuring ning rohud. Esimesel uuringul pidin ühest aparaadist vaatama täppi, siis järgmise aparaadi all puhuti tuult silma, järgmisena lasti silma välku. Prillid pandi ka ühe teatud aparaadi alla ja kontrolliti üle. Operatsiooniks sõidutati mind voodiga laseri alla, pandi silmaklamber, see oli kogu protseduuri juures ilmselt kõige ebameeldivamaks hetkeks. Kordagi mul valus ei olnud, pigem väga suur ebamugavustunne, kuna ei teadnud, mida oodata, mis sest, et olin teiste kogemusi korduvalt lugenud. Seejärel pidi vaatama rohelist täppi ja hakati silma puhastama. Minu roheline täpp muutus punaseks ja lõpuks oli üksnes valge lambiring. Peale laseriga töötamist loputati silma hoolega, nii et kahelt poolt voolas vesi, isegi juuksed olid märjad. Kui kõik läbi oli, paluti algul istuli tõusta ning suunati tagasi ümarlauatuppa. Ümarlauatoas pidin kogu aja silmi kinni hoidma, peale operatsiooni on soovitatav 2–3 tundi suletud silmadega lamada või magama jääda. Kui olin piisava aja suletud silmadega olnud, viidi mind silmakontrolli. Täna võin öelda, et minu nägemine on suurepärane.

Lisainfot saate Dr. Solomatini Silmakeskuse Facebooki lehelt