NEED REVOLUTSIOONILISED ilutooted aitavad peatada naha vananemist

Buduaar

Tule ja jää maa Islandit seostatakse küllap enim lagedate laavaväljade, kidura tundrataimestiku ja vaatemänguliste geisritega.

Kuid siin tehakse ka tublit teadust – näiteks avastasid Islandi geeniteadlased rohkem kui kümneaastase uurimistöö tulemusena meetodi, kuidas toota inimese epidermise kasvufaktorile sarnast proteiini EGF (Epidermal Growth Factor) odrataimedes. Ja see proteiin on peamine toimeaine Bioeffecti näoseerumis.

Võiks ju küsida, mille poolest eristub Bioeffect teistest vananemisvastastest brändidest? Kui kõik muud kosmeetikatooted tegelevad naha olemasoleva seisukorra parandamisega, siis Bioeffecti puhul saab rääkida uute naharakkude tekkimisest ehk naha nooruses toimuvate protsesside jätkuvuse tagamisest – nimelt teevad seda Bioeffecti EGF-seerumid tänu oma toimeainele. EGF-i mõjul tekivad uued naharakud, mis muidu ei tekiks. Bioeffecti EGF-seerumid aitavad säilitada EGF-i taset, mistõttu jätkub uute rakkude tekkimine ja nahk ei vanane nii kiiresti.

Kuidas sõltub nahk kasvufaktoritest?

Kasvufaktorid funktsioneerivad rakkude aktivaatoritena, andes signaali molekulidele, mis edastavad rakkudele käsu paraneda, uueneda või jaguneda. Sajad erinevad kasvufaktorid kontrollivad enam kui 300 tüüpi rakkusid meie kehas, mängides tähtsat rolli inimese kasvades ja edasises toimimises. Sünnist kuni täiskasvanueani toodab meie keha lugematul arvul kasvufaktoreid, mis mõjutavad kõikide organite kasvu alates luudest ja närvidest, lõpetades nahaga. Ent vananedes kasvufaktorite tootmine väheneb ning uute rakkude tekkimise protsess aeglustub. See mõjutab otseselt meie välimust ja tervist. Nii on uuringud näidanud, et pärast 20-ndat eluaastat muutub inimese nahk aastaga 1% võrra õhemaks ning 5 aastat pärast menopausi on naiste nahk juba 30% õhem.

Alates 1986. aastast on läbi viidud sadu uuringuid ning jõutud mitmete elupäästvate tulemusteni – näiteks kasutatakse avastatud kasvufaktorit G-CSF vere valgeliblede taastootmiseks pärast keemiaravi. EGF ehk epidermise kasvufaktor leiab omakorda laialdast kasutust põletushaavade ravi kiirendamisel ja naha taastamisel. Teadlased on leidnud võimalusi, kuidas vähendada inimese EGF-kasvufaktori taseme langust ja toota inimese kasvufaktorile sarnast proteiini. Nii kasvab Reykjanes Peninsula laavaväljadel asuvas 2000 ruutmeetri suuruse kasvuhoone rikkalikus inertses vulkaanilises pinnases pidevalt 130 000 odrataime, mis tagavad EGF-proteiini ülipuhta tootmise alates proteiini lisamisest võrsetesse, kuni selle seemnetest kättesaamise. Selliselt on EGF-proteiini Islandi laavaväljadel toodetud juba üle kümne aasta, aidates Bioeffecti toodetes sisalduva epidermise kasvufaktori abil lahendada tuhandetel inimestel oma nahaga seotud probleeme.

Suur kangelane pisikeses pudelikeses

Bioeffecti olulisim ilurelv on kahtlemata revolutsiooniline EGF (Epidermic Growth Factor) näoseerum, mis parandab naha seisukorda silmnähtavalt. Imeeliksiiris peituv unikaalne epidermise kasvufaktor taastab väga kuiva naha niiskusesisalduse, uuendab naharakke ning parandab naha tooni. Ühtlasi vähendab seerum kortsukesi, pigmendilaike ja päikesekahjustusi.

Seerumi koostisse kuulub ainult seitse koostisainet, mis tagavad kasvufaktori DNA-molekuliahela säilimise ning ülitõhusa toime naharakkude uuendamisel.

Hüpoallergeenne koostis ei sisalda parabeene ega lõhnaaineid, sobides seega ka ülitundlikule nahale ja õrnale silmaümbruspiirkonnale.

Kuna seerum imendub hästi, kulub seda minimaalselt – õhtuti tuleks kanda 2–4 tilka nestet puhtale ja kuivale näonahale ning kaelale, tupsutades õrnalt ka silmaümbrusele. Regulaarsel kasutamisel jätkub 15 ml pudelikesest koguni kolmeks-neljaks kuuks. Muide, seerum sobib ka meestele ning on leidnud tugevama soo heakskiidu!

Olgugi, et Bioeffecti tooteliin on viimaste aastate jooksul kasvanud, sisaldades nüüd ka näiteks näotoonikut ja -koorijat, päevakreemi, silmaseerumit, mitsellaarvett ja kangasmaski, on nahale olulisimaks tooteks siiski sarja esimene, EGF-seerum – see on kõik, mida nahk vajab ilusaks ja nooruslikuks väljanägemiseks.

Tunnustatud tegija

Mais 10-aastaseks saava Bioeffecti tooted on mitmeti tunnustatud. Näiteks Eestis on Bioeffecti EGF-seerum pälvinud tiitli Anne&Stiil Ilulemmik 2017. Bioeffecti 30-päevane intensiivkuur sai auhinna Buduaari Lemmik 2018 ilutoodete võistlusel. Bioeffecti mitsellaarvesi pärjati võidutiitliga Anne&Stiil Ilulemmik 2018.

Viimati turule tulnud reisikomplekt Bioeffect On-The-Go Essentials, mis sisaldab nelja toodet (EGF-seerum, EGF-päevaseerum, laavaosakestega näokoorija ja mitsellaarvesi), pälvis žürii lemmiku tiitli äsja lõppenud ilutoodete võistlusel Buduaari Lemmik 2020. Tooteid testinud asjatundjatele avaldas enim muljet minitoodete kasutusmugavus – väikeses komplektis on olemas kõik, mida nahk nii päeval kui ka öösel niisutuseks ja toitmiseks vajab.

Bioeffecti müügikohad:
e-pood www.bioeffectestonia.ee
Tradehouse Ilukaubamaja Nautica Keskuses
Tradehouse Ilukaubamaja Peterburi mnt. Tallinn
Apotheka Viru Keskus
Apotheka Beauty T1 Keskus
Cherie Ilustuudio Kuressaares
www.tradehouse.ee
www.apotheka.ee
www.apothekabeauty.ee