NIPID, KUIDAS KASUTADA APELSINI oma ilurutiinides

NIPID, KUIDAS KASUTADA APELSINI oma ilurutiinides

Mis võiks olla soojal suvepäeval hurmavamaks joogiks kui üks jääkülm, energiast ja viljalihast pakatav värskelt pressitud apelsinimahl? Sooja ilmaga maitsevad apelsinid üldse palju taevalikumalt ning tekitavad pettekujutelma justkui viibiksime kusagil paradiisisaarel, taamalt sillerdamas helesinine ookean. Lisaks sellele, et apelsinid on tervislikud vitamiiniallikad, saab nende abil täisutada ja kirgastada ka oma ilurutiine.

Mis võiks olla soojal suvepäeval hurmavamaks joogiks kui üks jääkülm, energiast ja viljalihast pakatav värskelt pressitud apelsinimahl? Sooja ilmaga maitsevad apelsinid üldse palju taevalikumalt ning tekitavad pettekujutelma, justkui viibiksime kusagil paradiisisaarel, taamal sillerdamas helesinine ookean. Lisaks sellele, et apelsinid on tervislikud vitamiiniallikad, saab nende abil täiustada ja kirgastada ka oma ilurutiine.

Kuidas täpsemalt saab apelsinid oma ilu heaks tööle rakendada? 

1. Apelsinimahl on tõhus vahend pooride ahendamiseks ning see lisab näole sära. Tupsuta apelsinimahla vatipadjaga mööda oma nägu, lase sel toimida umbes kaks minutit ning seejärel loputa nägu veega. 

2. Kuumad päikesekiired võivad olla naha üheks suurimaks vaenlaseks. Koori apelsin, lõika see pooleks ning paar minutit lihtsalt hõõru sellega oma nägu. Värskem ning niisutatud tulemus on silmapilkselt märgatav. 

3. Väidetakse, et apelsin on ka suurepärane vananemisilmingute peataja ning ennetaja. Apelsin on tulvil C-vitamiini, mis suurendab kollageeni tootmist ning hoiab naha pingul ja niiskustasakaalu normis. Soovitavalt peaks sööma iga päev ära ühe apelsini ja kortsud kuuluvad kaugesse tulevikku. 

4. Apelsini söömine aitab kehast toksiine välja uhtuda, hoiab organismi hapnikutaseme normis, võitleb vabade radikaalidega ning muudab naha säravaks ja värskeks. Lihtsalt söö apelsini!

5. Kui apelsin on söödud, ei tasu koori minema visata, vaid panna need päikese kätte kuivama ning kasutada hiljem kui kehakoorija komponente. 

6. Apelsinikoortest saab valmistada ka värskendavat kehaspreid. Selleks vala apelsinikoored keeva veega üle, hoia koori üks päev selles vees. Järgmisel päeval aseta vesi pudelisse ning pane külmkappi. Apelsinikoorespreid võib piserdada ka juustesse. 

7. Valmista värskelt pressitud apelsinimahlast jääkuubikud ning hõõru nendega oma nägu. See protseduur puhastab poore, vähendab näo rasusust ning mõjub hästi ka akne korral. 

 

Allikas: nutankumarisinha.expertscolumn.com